bugün

sözlüğe kafası çalışan bir neslin gelmesi ile alakalı durum.
alkışlanması gereken, zeki, çevik ve ahlaklı nesildir.
Benim ve birçok altıncı neslin* "keşke yedinci nesil olsaydım" demesine sebep olan durum.
boynuzun kulağı geçmesidir.
(bkz: yürüyün aslanlarım)
hızlı hızlı karma kasmak istiyorlar. biliyorlar ki eksilenmez öyle entryler. ulan uyanıklar...
toplumu bölmek isteyen, halkın manevi duygularını kendi çıkarları için oyuncak etmek isteyen kişiler karşısında günümüz insanının duruşudur. fethullah gülen ya da bir başkası farketmez.
önemli olan kişiler değil, uygulanan politikalardır.
kişiler kalıcı değildir ama yaptıkları savundukları kısaca bu zihniyet kalıcı olabilir.

günümüzde kimse laf salatalarına, duygu sömürüsüne, ben yaptım oldu mantığına kanmamaktadır. çekinmeden hesap da sorabilmektedir.
bu açıdan bunu garez olarak algılamak yerine "fikirleri açıkça beyan etmek" ya da "gerçekleri dile getirmek" olarak algılanması daha hoş olur.
Yedinci neslin aklının götünde olmamasından kaynaklanan durum.
yeni nesil olarak, karmaya bakarak değil düşüncelerimizle yazdığımızın göstergesidir.
eksiden korkmayan neslin yılmaz mücadelesi. cumhuriyete gözünü dikmiş ve onu ılımlı islama dönüştürmeye çalışan cemaate her yerde verilecek bir cevap vardır.
(bkz: fetonun suçu ne)
altıncı nesil olarak boy boy nickler alıp milli değerlere saldıran, feto olarak özelleştirmemek lazım sisteme karşı gelen sonra silik olunca diğer nickiyle "işine" devam eden kişilerden sonra oh be dememizi sağlamış garezdir.

dikkat edin hep aynı nickler aşırı dinci veya bölücü başlıklar açıyor. yedinci nesil emin olabilirsiniz ki ben ve benim gibi düşünen altıncı nesiller arkanızdayız.

(bkz: yedinci nesil dostu yazar)
(bkz: altıncı ve yedinci nesil yazarların dostluğu)
içinde bulunduğum ve üst nesillerin hükümet ve amerikan şakşakcısı olduğunu düşünürsek tebrik edilmesi gereken nesil hareketidir.
ahlaklıcadır. dünyanın en büyük garezi olma konusunda yarışa şimdiden başlanmıştır, tüm nesildaşlarıma başarılardır efem...

(bkz: http://www.defence.gov.au...mon%20pages/21-grudge.jpg)
6 - 7 el elele
6 - 7 el elele
hep beraber zirveye
hep beraber zirveye * *
cankiş tatliş grubuna girmek için vukua gelen garezdir. yakında amaçlarına ulaşacaklar, karmaları paçalarından akacaktır.
koyun sürüsü olmayan ve başına da bir çoban istemeyen kitlenin haklı garezidir.
içinde bulunduğum nesili tekrar sevmeme neden olmuştur bu söylem.
7 inci nesil gülene garez beslesinler diye anlamsız gaz verme çabasıdır.7 inci nesil akledip lafın dışında birşeylerde üreterek tembellik yapmayan dünya ya mal olma yolunda emin adımlarla ilerleyen bir türke garez beslemezse; makul olanı yapmış olur.ama yok beslerse de suyun akıp yatağını bulmasının önüne elbette önceki nesillerden olup garez besleyenler gibi geçebilecek değillerdir.şunu eklemekte de yarar var.garez besleyenlerin garezlerinin altında ekseriyetle daha büyük bir garez yatmaktadır ama dilleri varmamaktadır söylemeye... kolay olanı yapmakta ve gülene garezini faş etmektelerdir.
(bkz: haydin ateistler gareze)
bizim nesilde de var o garezden diyerek devam ettirilebilir bu olay. kişisel bakmak gerekirse fethullah denen humanoidin ne söyledikleri, ne de yaptıklarının gerçekliğine inancım var.

hayatını birilerinin duygularını, dinsel inançlarını körükleyerek, sömürerek hayatını kazanan/geçiren bir insan ne kadar içten olabilir ki?

sürüngen değil ama sömürgendir.
bazı kesimleri rahatsız etmiş garezdir.*
düşüncelerini uygu şekilde dile getiren, karalamak yerine gerçekleri dile getiren, kişileri kalıplara sokmayan zihniyetin özgürce düşüncelerini beyan etmesidir.

garez değildir bu. o kelime de çok yanlıştır. karalamak hiç değil. eleştirmektir. neyse onu dile getirmektir. sağa sola çamur atmadan, boş konuçmadan, ideolijilerinin kurbanı olmadan.

sırf buraya bazı şeyleri dile getirdik diye, fethullah güleni eleştirdik diye kimi zihniyet tarafından "ateist " olarak nitelendirilebiliyoruz.

kimlerin ağzından ne saçtığı belllidir. bizden olan çok yaşasın, bizden olmayan "ateist, imansız vs" dir. hani sen kimsin ki kişilerin dinini imamını sorgulayabiliyorsun. allah mısın ki kişilerin imanlarını sorgulayıp, inançlı ya da inançsız diye kategorize ediyosun.

bu zihniyet ki en küçük eleştiride hemen bu tarz çirkinliklere başvurur. varsa aksi fikrin onu söyle. yoksa milleti kategorize etme. ateist, müslüman vb diye.

hazımsızlığın mı, gerçeklerin dile gelmesi sonucunda söyleyecek lafları olmayışından mıdır bilinmez bu tavırları kişilerin.

bu ülkede başbakan, cumhurbaşkanı ve atatürk bile uygun dille eleştirebiliyorken, bir fethullah gülen mi eleştirilmeyecek.

küfür etmek, karalamak, eleştirenlere ateist demek, kişilere belirli sıfatları takmak eleştirmek değildir. bu yüzden herkesi kendiniz gibi bilmeyin lütfen.
(bkz: okuduğunu yanlış anlamak)

(bkz: paranoya) (bkz: demogoji)

(bkz: safları sıklaştıran ateistler)
ilginç olan garez de değil bilgisizlik hususunda yapılan yansıtma psikolojisidir.bugüne kadar gülene garez besleyen özgürlükçü olmayan merkezinden aşırısına sol,türk ve kürt ırkçılar ve radikal dincilerin ve bunların tüm fraksiyonlarının tüm savlarını okudum.hepsi için ayrı bir gülen portresi verilmiş.kimi gülenin türkiyeyi irana çevireceğinden korkuyor kimi gülenin türkiye de dini ve milli kimliği kaybettireceğinden söz ediyor.herkes için ayrı paranoya var kimine amerikancı,kimine dinci,kimine hain,kimine katolik,kimine bahai,kimine mason,kimine ırkçı.liste çok uzun.bu listenin bu kadar uzaması gülenin memleket üzerine hesap yapan malum çevrelerce öngörülemeyen bir şeyi anadolu insanıyla beraber başarmış olmasıdır.bunlardan biri milli ve dini kimlikle tüm dünyaya yayılma süreci,diğeri ise çarıklı denen kentte kapıcı ve kapıcı karısı olmaya mahkum edilmiş anadolu insanın eğitimli bireyler haline getirilmesidir.elbette gülen bunu tek başına başarmış değildir.ama en büyük katkı ondan gelmişdir.sıkıntı budur.birileri istedi ki...biz çoban olalım anadolu çocukları da bizim koyunlarımız olsun.biraz yaramazlık yapanı hemen tepeleyelim.gülen ise işte bu koyunlaştırma sürecini o mülayim çehresiyle durdurdu.işte tüm mesele.
fetrullah güleni ulaşılmaz bir kişi, eleştirilemeyecek kadar kutsal(!) sayan kişiler tarafından "ateist" yakıştırması yapılmasını saylayan durum.

bu önermelere göre fetrullah güleni sevmeyen ateist oluyor. yani tanrı tanımaz. ama bir problem var sizin bunu diyebiliyor olabilmeniz için hocanızı şırk koşuyor olmanız gerekir. ve mantığınıza göre bu terstir. yazdıklarımıza dikkat edelim. seviyor olabilirsiniz adamı. kimse birşey demiyor. ama eleştriye açık olmanız gerekiyor.

bir laf edildiği zaman hemen ateist, hede, hödö diye saldırmak ne hoca efendinizi daha fazla sevdirir, ne de bu şekilde düşünen kişileri düşüncesinden vazgeçirir.

ben bu adamı sevmiyorum ama ateist değilim. ne olacak şimdi? müslüman olan bir kişiye ateist demek günah almak değil midir?

eğer her müslümanın fetrullahı sevme zorunluluğu varsa ve sevmeyenler ateist ise türkiye harici müslümanlar boşuna ibadet etmesin direkt cehennemlikler öyle mi?*
ateist diyen abiler için,

(bkz: sirk kosmak)

yazdıklarınızı bir daha düşünün.