1. 1.
  seçim sonuçlarını hiçbir şekilde değiştirmeyecek durumdur. eğer 7 milyon kişi daha oy kullansaydı seçim sonuçları % 1 oynardı. yani değişen bir şey olmazdı.
  3 -5 ... dis kapinin mandali
 2. 1.
  Toplam seçmen sayısı: 42.611.433
  Kullanılan oy sayısı: 35.929.634
  Katılım oranı: Yüzde 84.47 *

  oy kullanmayan 6.681.799 kişi yüzde 15,53'lük bi fark yaratabilmektedir.
  1 ... cleidophoros
 3. 2.
  (bkz: 36 000 000 kişinin oy vermesi)
  ... zirvanindaniskasi
 4. 3.
  oy vermemesi değil oy verememesidir. eğer bir öğretmenseniz oy kullanabilmek için görev yerinize gitmeniz gerekir. aslında bakarsanız. tüm partiler bu durumdan çok zararlı çıktı. çünkü öğretmenlerin çoğu oy veremedi.
  ... minti
 5. 4.
  seçim sonucunu etkilemeyecek durumdur. zaten sandıkların %10 açılınca bile seçim sonucu 3 aşağı 5 yukarı belli olmuş oluyor. %15 i olan 7 milyon kişi oy kullanmasa ne yazar.
  ... serbest radikal
 6. 5.
  matematiğin önemini gösteren durumdur.yüzde 1 falan...*
  gelgelelim konumuza, her ne kadar oy kullanma yüzdesi artmış olsa da(% 79 dan %85e sanırım) seçmen sayısı da arttığı için(* 40 milyondan 42 milyona) oy kullanmayanların sayısı yaklaşık olarak yine aynı olmuştur.geçenkinde de yaklaşık 8 milyon kişi kullanmamıştır, şimdi de 7
  tabi bunun üstüne "bak, %15 kullanmamış o yüzden akp aldı...onlar verseydi chp şöyle olurdu, %35 olurdu" demek de hıyarlığın ve düz mantığın bokunu çıkarmaktır.adamlar aldılar oylarını işte, daha bize "helal olsun"dan başka bir şey söylemek düşmez...en azından geçen mecliste seçmenlerin %55i temsil edilirken şimdi %85i temsil edilecek. bu büyük bir farktır.
  1 ... atan alir spor
 7. 6.
  bu nicki seçerken bu kadar fazla olduklarını tahmin etmedigim, ve göremediğim topluluğun görevlerini yerine getirmemesi.
  1 -2 ... i see mal people
 8. 7.
  bu topluluğun, ülkenin bundan sonraki geleceği hakkında ileri geri konuşmaya hakkı yoktur.bu vatandaşların en öncelikli görevi dünkü sandıklara oy atmaktı.ha sen bunu yapma ondan sonra da senin katılman gereken fakat katılmadığın bir seçimden çıkan x partisini habire eleştir.sözüm anarşist görüşte olanlara değil elbet,onlara saygım var.fakat 7 milyon kişinin de anarşist görüşte olduğunu sanmıyorum.kaldı ki anarşist lafının türkiye gibi bir yerde bu kadar yanlış anlaşıldığını da göz önüne alırsak.
  fakat,o güzel tatillerini yarıda kesmeyenler,uykularından ferâgat etmeyenler,amaaan canım benim oyum mu kurtaracak bu memleketi vs.diyen apolitik kişileredir...
  ... annemin sigaralari
 9. 8.
  seçimi kaybedebenlerin ümit bağladığı 7 milyondur. * *
  sanki hepsi onlara oy verecek.
  ... kasgarli tost
 10. 9.
  memleketi kendi kaderine bırakan kesimdir. ülkenin geleceği hakkında yorum yapma haklarını kaybetmişlerdir.konuşmaya hakları yoktur.
  1 ... moostaphius