1. 1.
  Geri kalan yüzde 90 bi sik yapmıyoruz merak etsek bile en fazla öğrenebiliyoruz buda bi sike yaramıyor ama kalan yüzde 10 bilimin anasını sikiyor.
  -1 ... 959595955
 2. 2.
  bence çok iyimser bir tespit. bana göre en fazla yüzde 3 lük kesimin çabalarıyla dünyada yaşam devam ediyor. geri kalan ise sadece tüketiyor. işin tuhafı ise sürekli medeniyetten, bilimden bahseden bir kitle ise sadece sabah akşam nete girip boş muhabbet peşinde.
  2 ... inderex
 3. 3.
  Kime göre, neye göre?

  Bu seçkinci zihniyete de hastayım. Senin bugün hor gördüğün insanın oğlu yarın iPhone nun yaratıcısı olabiliyor.

  Zaten bunlara koyan da bu. Asıl diktatör Tayyip değil, bunlar. Koltuğa yapışıp sonsuza kadar kalmak istiyorlar. Solcuyum diye bunlara destek verenin aklını silkeyeyim.
  ... tea man
 4. 4.
  A haber misin mübarek tayyip ne alaka kardeşim.
  ... 959595955
 5. 5.
  Geri kalan yüzde doksanlık dilimin içinden en çok sivrilende sensin amk.
  1 ... mika16
 6. 6.
  - Dünyada enerji kaynaklarının %60’tan fazlası birkaç sermaye grubunun elinde. Altın, gümüş, nikel, bakır, elmas madenleri ha keza.

  - Dünya nüfusunun %1’den azı doğrudan ya da dolaylı yollardan dünyadaki sermayenin %70’ten fazlasını kontrol ediyor.

  - 1950’lerde 2,5 milyar civarında olan dünya nüfusu, 50 yıl içinde 6 milyarı geçmiştir. Şu an 7,5 milyar.

  Üretimleri kayda geçmeyenler de şöyle:

  - Hali hazırda en az 150 milyon çocuk ve kadın, dünyanın çeşitli yerlerinde köle olarak (gerçek anlamıyla) çalıştırılıyor ve üretimleri hiçbir zaman kayda geçmiyor. dahası, bunların en az 40 milyonu sürekli olarak cinsel istismara maruz kalıyor.

  - savaş tehdidi altında olan, günlük asgari temiz su ve yemek ihtiyacını gideremeyen, gününün 17-18 saatinde zorla veya zorunluluktan çalışmak zorunda olanların sayısı, 1 milyardan fazla.

  ortalama zeka sahibi bir insan, bu istatistiklere baktığında sorunu nüfusta mı, yoksa sermaye dağılımı ve emek sömürüsünde mi görür?

  Hali hazırda teknoloji yeteri kadar geliştiği için bu kölelerin her birinin emeğine çok da ihtiyaç kalmadı. Mevcut ve potansiyel kaynaklar, adil dağıtılmış olsa değil 7, 70 milyar insana yetecek düzeyde ama sürekli olarak üremeleri, sermaye gruplarının elindeki paydan daha fazlasını talep etme riski taşıyor, dahası, kontrol edilmelerini ve yönlendirilmelerini oldukça zorlaştırıyor.

  Şimdi, geri zekalı olmayan biri, eğer burjuva yahut aristokrat kökenli değilse, bu tabloya baktığında kendisini hangi safta görür?

  1 milyar ideal nüfus argümanının kökeni, belli başlı sermaye gruplarının finanse ettiği, 1980’li yıllarda yapılan araştırmalara dayanır.

  Yalnız o 1 milyarlık nüfusun, %99,9’u için emek üretme, hizmet etme; kalan %0,1 içinse yönetme rolü biçilmiştir.

  Kendilerini ‘üreten’ olarak varsayan boş beleş tiplerin tam olarak anlayamadığı şey, kıytırık üretimlerini sikleyen ve takdir eden hiç kimse olmadığı gibi, üretim neticesinde parsayı kimin topladığına müdahale edemedikleri sürece beş kuruşluk değer arz etmeyecekleridir.
  1 ... samgold
 7. 7.
  Çok çarpıcı istatistik. Entry silip sıvışan primciler hangi kesime dahil acaba ajsklsksk
  ... samgold
 8. 8.
  Aslında doğru biliyon mu yani yetişkin insanların %70 i çalışıyor ama bunların da %85 i net vasıfsız işçi.
  ... amuniyimgardas