bugün

biraz evvel haberlerde izlediğim silahlı çatışmadır. başlığı açıldı mı tam bilmiyorum göremedim aramada belki farklı bir şekilde açıldı. açıldıysa yarattığım kirlilik için kusura bakmayın. aksaray istanbulumuzda semt olan aksaray şehir olanı değil..

olayın muhatapları suriyeli ve afgan insanlar. arada kalanlar bizim kahve ahalisi vatandaşlar. vurulan polis bizim polis..

http://www.sabah.com.tr/g.../07/fatihte-silahli-kavga

link olarak bilerek sabah gazetesini seçtim ki olayın vehameti biraz daha ortaya çıksın. haberde yabancı uyruklular denilmiş. nereli oldukları bilindiği halde elleri varmamış hangi ülke vatandaşlarının olduğunu yazmaya..

--spoiler--

Olayla ilgili Irak uyruklu Ahmed Mofaq Abubaker (29), Fryad Kaka Zyad Sabir Birani (41), Hazar Ali Omar (30) ve Dishad Ahmet (18) ile Afganistan uyruklu Selam Hüseyin (18), Suriye uyruklu D.S. (17) gözaltına alındı. Şüpheliler Haseki Eğitim ve Araştırma hastanesinde sağlık kontrolünden geçirildikten sonra adli sevk edildi.

--spoiler--

aylardır burada dile getiriyoruz ama suriyeli kardeşlerine kıyamayan arkadaşlar hep eleştiriyorlar yazdıklarımızı. son 2 aydır akşam haberlerinde sürekli bu savaştan kaçıp ülkemize gelen insanların gasp, yaralama, küçücük çocuğa işkence ve tecavüz girişimlerinin haberleri dönüp duruyor. işte anlatmaya çalıştığımız şey bu ama insanların hoşuna gitmiyor.. varsın hoşlarına gitmesin bu ülkenin vatandaşlarının canı yanmasın diye biz dile getirmeye devam etmeliyiz..

şimdi bunlar gözaltına alındı ama içeride tutulacaklar mı yoksa diğer olaylarda olduğu gibi vatandaş olmadıkları için serbest bırakılıp bir daha ki işleyecekleri suçlar mı beklenecek ?
uyruktan geçilmiyor amk. oranın uyruğu buranın uyruğu.