bugün

sözlük yazarlarının samimiyetine, yardımseverliğine ve iyilikseverliğine güvenilerek sorulmuş bir soru. sevgilisiyle bugün buluşmak için söz vermiş ve cebinde 7.25 lirası olan bir erkek, kızı nereye götürebilir? ya da nereye davet edebilir? neler yapabilir? nasıl bir yol izlemelidir?
Dostum en guzeli hatun kisiye paran olmadigini soyle aksi takdirde yolda kalirsin.
kahvede 2 parti pişti atılabilir.
(bkz: elizabete sorsana delikanlı)
bi sana bi bana yapilabilir.
Eğer kız cidden seviyorsa cebinizde beş kuruş olmasa bile umursamayacaktır. Her istediğinizi yapabilirsiniz çünkü parayla yapılacak şeyler istemez, sizi utandırmaz ve bunu sorun etmez.

Ayrıca bunu saklamak yerine açık açık söylerseniz de hoşuna bile gidebilir.
Nerde yaşadığını bilmiyorum ama büyük şehirleri baz alırsak.

Inin sahile, güzel bir yürüyüş yapın.

Yolda gördüğünüz simitçiden birer simit al, birer soğuk meyvesuyu yahut su. Bir yerde soluklanın, oturun denizi seyredin, varsa kitaplarınızı çıkarıp okuyun el ele.

Kaldı üç lira. Onunla da ilerleyen zamanlarda birer midye yahut buluyorsanız süt mısır en olmadı büfeden su ve büskivi alıp kemirin.

Miss.

Zaten bütün bunları yaparken keyif almıyorsa, burun kıvırıyorsa boşver o kızı.

Kendi hesabını kendi ödese, ne bileyim seni şahane yerlere götürüp hesabı kendi ödese dahi boşver.
istanbuldaydasınız çay ısmarlamak riskli bir davranış olacaktır. şayet bildiğimiz çayın menüde rize organik çay olarak yer alıp tanesi 5-6 liraya satılan yer yok değildir.

(bkz: aman diyim)
3 lira 25 kuruşla başlayıp, 4 lira 25 kuruşla devam eden ne yapılabilir başlıklı entry furyasının geldiği nokta.

yarın 8 lira 25 kuruş başlığını hangimiz açalım?

bi bok yapamazsınız oturun evinizde.
Ucuz bi prezervatif alıp örümcek ağlarını delebilirsin.
Çay, simit, deniz, gökyüzü, bank, şiir, aşk, sadakat...

Bitmez bu liste.
Bir muratti bir de kibrit 3 te sakız alırsın(şekersiz falım).
Sonra bu ilişki yürümüyor deyip kızdan ayrılırsın hepsi senin olur.
bizim arka tarafta köftecicengiz amca var 6 iraya köfte satıyor baya da büyük porsiyonu ona köfte alın kalan 1 liraya 2 ayran 25 kuruşada 2 sakız alır günü tamamlarsınız.
Bir soru. Dolmuş parası verilebilir.
anca metroya binersin mk. ne yapacaksın.
Yol parası yapıp, bu saatte yanına gidebilir, seni sevdiğimi söylemeye geldim deyip 1 defa öpüp dönebilirsiniz.

Her şey para değil şu hayatta.
güncel Önemli Başlıklar