1. 1.
  faiz arttırmak istediği için olduğunu düşünüyorum. hükümetin yaptığı yanlış bir karardır fikrimce. merkez bankası serbest bırakılmalıdır ki yatırımcıya güven verilsin.

  anlık kararlarla monopoly oynar gibi ekonomi yönetilmez.

  edit: https://twitter.com/ntv/s.../1324861763947466755?s=21
  10 -1 ... duhanco
 2. 2.
  Kendini al kendini görevden bu yangın anca öyle söner dediğim durum.
  14 -2 ... karton toplayan cocuk
 3. 3.
  Tayyip'in son hamleleri. ilk seçimde halk kendisini görevden alacak.
  21 -1 ... alkolik oldum
 4. 4.
  Merkez Bankası değil, yap boz tahtası oldu.
  4 ... thebiggraywolf
 5. 5.
  yine bi şey deniyor bizimki. uyku tutmadı herhalde.
  9 -1 ... noraliya 2
 6. 6.
  Neticede görevdir, verilir, yeri gelir alınır da. Her kademe memurun kaderi bu. Ne oldu ne bitti bilemiyoruz tabi. Fakat kurdaki yükselişe çare olarak Faiz arttırmak da çözüm değil ki. Zira ipin ucu sizin elinizde değil. Adı üzerinde kapitalist sistem. Para, kapital ve onun enstürümanları kimin elindeyse efendi o. Yani faizleri yükseltseniz dahi birileri Doları yükseltmeye devam edecek. Taa ki siz köşeye sıkışana kadar. Zaten Bu şartlar altında ekonomiyi piyasayı vatandaşı kollamak adına faizleri yülseltmeyip çok fazla direnç göstermek de pek mümkün değil. Rezervler sıfır hazine tamtakır. Zira bankalar faiz döviz ithalat yabancı sermaye köşe başlarını tutmuş, ekonominizi çoktan ele geçirmiş vaziyetteler. Bizim muktedirler birlik olup taşın altına ellerini koyup topyekün bir yarma harekatına girişmezlerse -ki bunu yapacak irade maalesef henüz yok ortada- çünkü işin vehametinin farkında değiller, önümüzdeki günlerde işimiz cidden zor olacağa benziyor. Eğer bu ekonomik gidişat, anlayış, yol yöntem, fikriyat ve kafalar değişmezse, bırak iktidarın gitmesini, türkiye 2023 ü tek parça halinde biraz zor görür. Cenabı Allah hakkımızda hayırlısını eylesin..
  4 -8 ... gazeloglu
 7. 7.
  (bkz: muz cumhuriyeti)
  5 ... acilmayan eti puff paketi
 8. 8.
  Birini söz dinlemiyor dediler görevden aldılar, yerine geleni beklentilerin aksine karar aldı dediler görevden alıyorlar. Bakalım naci'yi görevden alırken bahaneleri ne olacak?
  3 ... yani herhalde sanirim galiba
 9. 9.
  Yerine eski hazine bakanı Naci ağbal atanmıştır.
  1 ... morat
 10. 10.
  türkiye'de demokrasinin bütün kurumlarıyla varolduğunu ve çalıştığını gösterir....

  hadise seçimle göreve gelmiş olan sayın cumhurbaşkanımızın atanmış bir memuru görevden almasıdır ki zaten demokrasilerde olması gereken de budur pffft zxcxczccccczxc hihohahahahaha.. ay daha fazla tutamadum kendimi dağıldım kusura bakmayın.. neyse biraz toparlanayım bıraktığım yerden devam ederim..
  6 ... arbutus unedo