bugün

olacağı zaten bilinen büyük depremin habercilerinden biridir. hiç eksilemeyin amk, bile bile lades. devlet ne kadar güçlendirdi binaları acaba, ya da ne kadar önlem aldı çadır stoğu yapmak dışında, ve sizler kaciniz binalarinizi kontrol ettirdiniz? neyse yaratan korusun, başka yolu yok.
yatağın gidip geldiği fakat lambaların sallanmadığı deprem. ilginç.
istanbul sahilde ikamet edilmesine rağmen hissedilmemiş depremdir. tüm bursalılara geçmiş olsun. ne diyordu ibneler "deprem ile yaşayamaya alışacağız" 99 depremini saniyesi saniyesine uyanıkken yaşadım akabinde gelen ikincisini de sonradan gelenleri saymıyorum zaten çerez gibilerdi ve hala alışamadım..

rabbim büyüklerinden sakınsın tekrar geçmiş olsun..
geçmiş olsundur.
yakın bir tabakadan geçtiği için şiddeti çok olmasa da büyük hissedilmiştir.
herkese sabır versindir.
ben niye hissetmedim acaba diye düşündüğüm depremdir.
istanbul avrupa yakasında da hissedilmiş depremdir. deprem değilmiş gibi geldi başta. ne avize sallandı ne diğer eşyalarda bir hareket oldu.başta bursalılar olmak üzere hepimize geçmiş olsun.
4,6 şiddetinde olduğu söylenen deprem. yalnız sanki bu şiddetten biraz daha fazla gibiydi. ben 5'li bir şiddet bekledim açıkçası. sanırım yüzeye yakın gerçekleşti. deprem aniden hızlı bir giriş yapınca (veya ben son kısmında uyandım) şiddetinin bir an daha da artmasından endişe ettim. neyse ki deprem zayıfladı ve kısa sürede bitti. bu arada bazı medya bursa'da olan deprem için istanbulluları korkutan deprem diye başlık atmıyor mu uyuz oluyorum. ulan sanki bursa istanbul'un bir ilçesi. pes!
bu arada 1855'ten bu yana büyük bir deprem geçirmemiş bursa'nın büyük deprem riski oldukça yüksek. şehir aktif faylarına sahip ve zemini de çoğunlukla sıvılaşmış bir zemindir. bu açıdan geç kalınmadan önlemlerin alınması şart.

http://www.bursahakimiyet...-etudu-uyarisi-43493.html
http://www.nilufer.bel.tr..._marmara_ve_bursaya_uyari
istanbul'dan hissetmediğim deprem. geçmiş olsun.
sahura kalkmayanlara uyaridir.
Bursa Halkına cümleten geçmiş olsun.
bazı yazarların uykularından uyanmasına neden olan depremdir.
kandilli depremin büyüklüğünü 4.6'ya yükseltmiş. deprem, kütahya'ya kadar bile sallamış.
Tam saat 7 ye doğru uyudum. Bir an hayal meyal hatırlıyorum. Uyandım ve sağa sola sallandığımı hissettim. Allahım ne oluyor dediğimi biliyorum ve uyumuşum. Merkez üssü Gürsu imiş. Ve evimiz Gürsu ya 2 km uzaklıkta.