bugün

bugün itibariyle gerceklesecek olan secimlerdir.

ak parti nin duble boruyu dösemesiyle herkes bir nefes alacaktir. kimin ne ke'mal oldugu bugün belli olacaktir.

elinizi vicdaniniza koyup, mührünüzü ak partiye basiniz. otoban öncesi son cikisi kacirmayin.
akp:45
chp:25
mhp:18
hdp:10
diger:2
(bkz: köprüden önce son çıkış)
akp:49
chp:24
mhp:14
hdp:8
diger:5

olarak bitecektir.
bitse de kurtulsak dedigim secimler. daral geldi artik siyaset basligi gormekten. hayir konusuyorsunuz konusuyorsunuz degisen birsey yok. gidin bir is bulun boyle bos bos konusacaginiza. milletin masasi olmaktan bikmadiniz.
(bkz: aramaya inanmak)

(bkz: 7 haziran 2015 milletvekili genel seçimleri)
an itibariyle ak parti nin tek basina iktidari üstlendigi secimlerdir.

40 puan fark var.
7 haziran 2015 türkiye genel seçimleri;

2002 genel seçimlerinden bugüne kadar geçen sürede ezici bir oy desteği ile iktidarda bulunan ak partinin hükümeti tek başına kurma desteğini kaybettiği, halk iradesinin çok büyük oranda (%95) mecliste temsiliyet hakkı kazandığı, günümüzde hdp çatısı altında siyasi hayatına devam eden kürt partisinin geçmişten bugüne ilk defa %10 luk seçim barajını aştığı, tek parti iktidarı altında uzun süredir istikrarlı bir yönetimle yoluna devam eden türkiye nin tekrar koalisyon yönetimi gerçeğiyle yüzyüze geldiği, siyasal islam söyleminin küresel ölçekte menfi surette etkilendiği, postmodern motiflerin ise kazançlı çıktğı seçimlerdir.

kanaatimce bu seçim, yapılanma öncesi yıkım sürecidir. yeni yapılanmanın habercisidir.

milletimize hayırlı uğurlu olsun.
Siyasi islam söylemi güç kaybetmiş bu seçimle beraber ilk defa sol seçmen bu kadar güçlü çıkmıştır sandıktan. Özellikle ilk defa oy veren neslin sola daha fazla oy vermesi ülke geleceğinin biraz daha farklı olacağı izlenimi yaratmıştır.
bir merkez sağ partinin neden olması gerektiğini kanıtlayan seçimdir.geçti artık,atı alan üsküdarı çoktaaan geçti.kaç defa söyledik,yazdık çizdik dp nin güçlenmesi gerektiğini,bu tabloda dp olsaydı 5 partili meclis ortaya çıkacak çakma merkez sağ partisi akp tarih olacaktı.neyse boşuna yazıyorum.

not:mhpye verdim.
AKP'nin oylarının %9 oranında düştüğü seçimdir. Seçim sonrası video çekip ağlayanlar vardı. akp ciddi ciddi bir seçim kaybetse o ağlayanların ne yapacaklarını düşünmek bile istemiyorum.

Ulan bizim partimiz neredeyse 22 yıldır kaybediyor, ne olmuş yani? Dünyanın sonu mu? Bu kadar abartmaya ne gerek var? Bir Partiye bu kadar bel bağlamaya ne gerek var? O video çekenlere tavsiyem 2019 seçimlerinde de sürprizlere hazırlıklı olmalarıdır.

Not: Sonra cidden çok üzülüyorum, yüreğime kaldırmıyor. Yapmayın.