1. 1.
    Şüphesiz ki can sıkıcı insandır. yok şu borcum var, yok çekim döndü, vay ödeme alamadım, hop bu şu kadar, o bu kadar. yeteeer. bana mı sordun amk yatırım yaparken, borç alırken, borç verirken, mal alırken?
    kurmuşlar dünyalarını maddiyat üzerine. eğitim, kültür altyapıları, hiçbir hobbileri, film, sinema, kitap, müzik zevkleri, ilgileri yok. para aşşağı, çek yukarı, vade ileri, alacak şöyle, verecek böyle, vikvikvik.
    diyeceksiniz ki " e madem öyle, neden bu insanlarla takılıyorsun "
    işim gereği bu tarz insanlarla çok muhatap oluyorum ama tiksiniyorum gerçekten.
    mecburen bir yemeğe gidiyorsun, laf dönüyor dolaşıyor para üzerine geliyor. bu dediğim insanları o sırada birileri arıyor, ya skicem gece olmuş 22, adam hala yok o çeki buna gönder, yok bunu kırdır, onu takasa ver.
    ha bende de para falan yok bak. ama olmaması umrumda mı? değil. en azından imkanlarım dahilinde iyi yaşamaya çalışıyorum ama tutup da 24 saat para düşünmüyorum, onunla yaşamıyorum.
    hay sokayım paranıza ya.
    8 -2 ... totonok folmondoko boton gomo
  2. 2.
    şu ara türkiye'deki satınalma müdürlerinin tümüdür her halde.
    türkiye gibi ekonomisi sallantılı bir yerde dövizle satınalma yapıyorsanız gece rüyanızda bile gırtlagınıza yapışan tedarikçileri görürsünüz.
    düşman başına.
    3 ... sb has left the building
  3. 3.
    Var cevremde böyle biri adamin isi gucu gercekten para. Surekli para kazanmak istiyor ama harcamamak da istiyor her seyin kalitesini pahalisini falan biliyor ama siksen para vermez. Hay sokayim parana be kardeşim.
    3 ... jetskiyokatskivar
  4. 4.
    fakir insandır. ne demişler zenginin parası züğürdün çenesini yorarmış.
    1 ... tarihci memur
  5. 5.
    24 saat ne ki 4 yıldır para konuşan biri var tanıdığım.
    Tiksinilesi insan tipidir. Oda arkadaşımdı güne dolar kuruyla uyanıyor, borsa endeksleriyle kapatıyorduk ancak işin ironik kısmı çocuğun parasıda yatırımıda yoktu.
    2 ... uzunkartal