1. 1.
  lanet pkk nın lanet saldırısı. şehitlerimize allah rahmet eylesin. dtp çıkıp da;
  - pkk bir terör örgütüdür, deyip ordu ve milletle hesaplaşmasını bitirmelidir artık. kürt hakları ayrı bir şey, terör örgütüne terör örgütü diyememek ayrı şey. yeter lan pkk dan çektiğimiz.
  #2440527 :)
 2. 2.
  insanın içini sızlatan bir haber olmuştur. 13 eve daha ateş düşmüş 13 gencecik insan daha bizler için hayatını kaybetmiştir.
  #2440572 :)
 3. 3.
  kansızların akıttığı kandır, canımızdan can alır. şu mübarek günlerde bunu yapanların ne insanlığı vardır nede başka bir şeyi ormandaki en berbat havyan bile bunlardan asaletlidir. şimdi bu katliamı yapan adama birileri çıkıp onlarda insan diyecek bende onu diyen adamın yedi ceddine ölüsüne dirisine... neyse lan bişey demiyorum.
  #2440579 :)
 4. 4.
  son dakika olarak ntv de barcelona maçında gördüm. yeter ulan yeter be bi çare bulun artık yanmasın kimsenin yüregi sönmesin ocaklar.her seferinde böle diyoruz yarın ne olacak?? ne mi olacak söliyeyim atv-show-kanal d vs.. her kanalda işte hain saldırı burda düzenlendi işte bu asker şöle terhis olacaktı ölenlerin isimleri geçin artık bunları artık yetkililerden askerlerin yakınlarına başsağlıgı lafını duymak istemiyoruz.ya bi çözüm bulun yada milleti kovacagınıza bu ülkeden siz siktirin gidin.
  #2440595 :)
 5. 5.
  sayenizde rahat uyuyoruz aslanlar sizler de rahat uyuyun.

  (bkz: kardeş misiniz kalleş misiniz)
  #2440608 :)
 6. 6.
  13 askerimizi kaybettiğimiz saldırı. aklıma tansu çiller'i getirdi, çiller'i ve elindeki pkk'ya destek olan iş adamlarının infaz listesini. ne kadar büyük kadınmış görevinden ayrılırken eteğini birilerine bıraksaydı keşke, ortalıkda teröristlere kardeşimiz diyenler cirit atıyor, her gün askerlerimiz ölüyor bazılarıda adamız diye ortalıkda geziyor. bu çoçukların kemikleri sızlamaz mı? yatıcakları kabirlerinde, onlar en güzel çağlarında ülkeleri bayrakları için canlarını verirken, devletten bir dünya maaş alan, milletvekili olmuş birileri çıkıp onları öldürenleri savunmaya devam edicekler destek vericekler.
  #2440620 :)
 7. 7.
  neredesiniz lan hümanizm çığırtkanları, pkk li de olsa insan insandir desenize.

  yazık olmuştur, 13 tane günahsız gencin, şanlı türk ordusu 13 tane mehmetçiğini daha yitirmiştir. Allah teröistlerin ve terörizme destek verenlerin, yandaşlarının, sempatizanlarının belasını versin.
  #2440623 :)
 8. 8.
  insanı kahreden şehit haberlerinden biridir.
  şırnakta meydana gelen minibüs baskınını ordunun üstüne yıkmaya çalışan şerefsizlere 'bunu da mı ordu yaptı?' diye sormak gerekir.
  kaldıki teröristlere maaş ödeyen bir devletimiz var.
  her fırsatta orduya bok atan bir hükümetimiz var.
  yan gelip yatmıyorlar işte tayyip bey.
  #2440624 :)
 9. 9.
  bazı milletvekillerinin kardeşlerinin düzenlediği saldırıdır.
  yarın bunlar çıkıp başsağlığı da dilerler.

  "kusura bakmayın bizim amcaoğlu sizin 13 kelleyi almış, olur böyle şeyler kardeş arasında"

  allah hepsinin belasını versin.
  #2440625 :)
 10. 10.
  halen özgürlük demokrasi diyorsunuz, halen aihm demektesiniz. halen kardeşiz demektesiniz. hepinizin o at kokulu bedenlerine tüküreyim. hepiniz onun bunu çocuğusunuz.

  pek sayın (!) pkk'lılar * *

  7 Ekim 2007 tarihinde şırnak'ta 13 askerimizi şehit ettiniz.

  Biz neler gördük neler geçirdik, sizin gibi vatan haini onun bunun çocuklarını çok gördü bu memleket.

  Hepinizin anasını en yakın zamanda belleyeceğiz. Takibimiz sürmekte.

  Kamuoyuna saygı ile; onun bunun çocuğu nursuz pekeke (!) yandaşlarının yüzlerine tükürülerek duyurulur..
  #2440631 :)
 11. 11.
  Bunlara rağmen hala hükümeti savunanlar vicdanlarını abd ye, pkk ya satmış insanlardır. akp ye sağlam küfürlerin edilmesi farzdır ve hatta sevaptır. bunca sene ne yaptınız lan terörü önlemek adına? sizin derdiniz hala türban mı lan?! size de, size oy verene de yazıklar olsun!
  #2440642 :)
 12. 12.
  13 eve ateş düşmesini sağlamış olan alçakça saldırı.

  (bkz: dtp nin kardeşleri)
  #2440646 :)
 13. 13.
  eğer demokratik toplum partisi bu saldırıdan sonra da:
  "pkk eli kanlı, bölücü bir terör örgütüdür"
  diyemezse, kendilerinin terör örgütünün uzantısı olduklarını bir kez daha kanıtlayacaklardır. parlamenter sistem içinde kürt oylarının temsil edilmeye başlandığı dönemdeki en kanlı saldırı budur. ve dtp'den saldırıyı lanetleyen bir açıklama beklemek en makul harekettir.

  bu arada terör örgütünün son çırpınışlarından bahseden siyasiler de umarım artık kendilerine gelirler.
  #2440664 :)
 14. 14.
  şehitlerimize tanrı dan rahmet dilerim. soysuzlar için ise dalga dalga kabaran öfkemizde boğulacaksınız diyorum.
  #2440683 :)
 15. 15.
  okuyunca aferin tayyip bu yolda devam et dedirten haber.
  abd sirf kuzey irak petrolu için bazrzani ve talabani itleriyle kanka olsun. onlari beyaz saraya kabul edip muhattab alsin. sende amerika ve ab ye yaranicam diye yalamadik yerlerini birakma.
  bu 13 sehite karsi operasyon yapmak için de izin alindimi acaba. bush babaya bildirildimi 13 askerimiz sehit oldu biz de onlara kursun atabilirmiyiz diye.

  allah arkalarinda kalanlara sabir versin. bayram ustu bir anne baba için olabilecek en kotu sey.
  #2440724 :)
 16. 16.
  13 ana kuzusu, 13 fidan, 13 baba, 13 yiğit şahadet şerbetini içti ne mutlu onlara. akepe vekilleri bu 13 aileye taziyeye gidecek mi?
  #2440729 :)
 17. 17.
  bardagı fazlasıyla tasıran gelismedir.ama zannediyorlarsa eger bu ülke bu millet terröristle mücadele etmekten vazgececek bşseyler kazanacaklar bu yolla cok büyük bir yanlısın icerisindeler. olaya siyasi acıdan yaklasmak gerekirse hükümet büyük bir gaflet icerisinde. genelkurmay baskanı cıkacak ıraktaki pkk noktalarını bitirmek icin sınırötesi operasyon yapmamız gerekiyor diyecek ve sen hala bu ülkenin askerini, bürokratını dinlemeyeceksin,bu ülkeye hizmet edenlerin yerine amerikada medya patronlarıyla, para babalarıyla geyik cevireceksin ondan sonra da neden bu kadar cok sehit veriyoruz diyeceksin. kimse kusura bakmasın ama bu kadar önemli bir konuda bir an bile ciddiyetsiz davranmak ya da yanlıs hamle yapmak bu suca,bu günaha ortak olmaktır. hırsızın hic mi sucu yok diyeceksiniz, evet sucun büyügü onun ama bence hırsıza sinirlenmek yerine hak ettigi cezayı vermek daha önemlidir. sunu anlamak lazım gönül ister ki herkes topluma, ülkeye kazandırılsın ama bazıları bu haklarını coktan kaybettiler. zarara kendi rızasıyla girene merhamet edilmez diye bir söz vardır. askere,polise, silahsız vatandasa ates edecek kadar kahpelik yapanların kimse kusura bakmasın ama bu saatten sonra dagdan anca lesleri iner.
  #2440748 :)
 18. 18.
  nasıl bu kadar büyük saldırılar düzenliyebiliyorlar şaşıyorum. dünyanın en güçlü 2. ordusuna yapıyorlarmış bunu. o pusudan nasıl haberimiz olmuyor şaşırıyorum. bu hain saldırılar neden yapılıyor o insan aklım anlamıyor. ve bir de bu olaydan nemalanıp "hümanizm" yanlılarına neden saldırılıyor onu da algılamakta zorluk çekiyorum. garip bir ülkede yaşıyoruz, kinin ve nefretin olduğu bir ülkede. yeter artık, bu savaş bitmeli diyoruz. ama dinleyen nerede? yok. bunu en çok dinlemesi gerekenler silahlarını kuşanmış pusular düzenliyorlar, köyleri basıyorlar falan filan. zor ülkedeyiz, zor...
  #2440756 :)
 19. 19.
  sol frame'e boşalan kürt tarihçilerinin muhtemelen pek de s.kinde olmayan olay. kudurmuş hayvanların ağzından akan bir damlacık salya, 13 can.
  #2440771 :)
 20. 20.
  yaşanan trajedinin son halkasıdır, 200 bin kişilik askerin olduğu bir bölgede birer hafta arayla 12 kişinin ölmesi acziyetimizi en açık bir şekilde ortaya koyuyor. iki taraf içinde hakikat olan şu ki bu iş silahla çözülmüyor ve çözülmez, turgut özal misali siyaset değil devlet adamları lazım bu ülkeye, tayyip efendiyi turgut özal saymış bağrımıza basmıştık ama onda da yaraya sürecek merhem yokmuş maalesef.
  #2440786 :)
 21. 21.
  aşağı doğru düşmekte olan ve sonu da belli bir bünyenin, düşerken sağa sola çarpması ve bu çarpmaların verdiği acı gibi bir olay.

  neden bu bünye aşağı doğru düşmekte? çünkü ülkenin yarınları aydınlık değil.

  yasal yönden sakıncalıdır "gerçek" olanları yazmak. sÂdece ülke başındakilerin gizli gündemlerinde ülke çıkarları olduğuna inanmak biraz zordur, bu söylenebilir.

  başbakan televizyona çıkar, açıklama yapar; kınıyoruz!
  cumhurbaşkanı çıkar, açıklama yapar; kınıyoruz!
  t.b.m.m. başkanı çıkar, açıklama yapar; kınıyoruz!

  sÂdece kınarlar, bünye düşmektedir zÂten. onların da gÂyesi halkın düştüklerini farketmemesidir. gerek kitlelerin afyonu olan din ile, gerekse faşizm soslu milliyetçilik ile korunmaya çalışılan bu ülke aslında kalenin içindeki hÂinler yüzünden elden gitmektedir parça parça.

  her kafadan bir ses çıkmakta;

  - bunlaaar...bizi kuzey ırak bataklığına çekmeye çalışan dış mihrâkların işidir, oyuna gelmeyiniz!
  - olası bir kuzey ırak operasyonu yerine diyalogla çözümü ele alalım. ırak, abd, türkiye bir mekanizma kurmalı, en doğrusu budur.

  ah bir üçüncü grup var ki allah sizi inandırsın, sözlükte bile var bunlardan;

  - bu türk silahlı kuvvetlerinin işi! güneydoğuda terörü bitirmeyen tsk'dır! işlerine gelmez! hatt mÂhsustan çatışma çıkmış gibi yapar, halka "onlara yardım ederseniz ölürsünüz" baskısı yapar! hem erlerimiz savaşıyor, subaylarımız nerde! anca istikrarlı ülkemizin hükümetiyle siyÂset yarışına girmişleeeer!!!

  başıma yorganı çekip bir daha hiç uyanmayasım var ata'm!

  #2440787 :)
 22. 22.
  olen sehitlerimize allah'tan rahmet ailelerine sabir diliyorum. simdi o olen kardeslerimizin annelerinin ellerini kim opecek bayram sabahi? kim arayacak "anacim bayramin mubarek olsun" diye? bu sozleri duyamayacak olan annelere kim teselli olacak? humanizim diye bagranlar siz mi? eger bu olaya kufur ediyorum diye fasist diyecekseniz varsin fasist olayim. goz yaslari bile kalmadi artik. ayrica milletvekili sifati ile dolasip, it surusunun baskanina 'sayin' diyen itler bakalim hala kardeslerimiz diye konuscaklar mi? galiba bu saldiridan sonra da sehitlerimize "terorist" derlerse hic sasirmam.
  #2440824 :)
 23. 23.
  ülke gündeminden düşmesi iki gün bile sürmeyecek olan katliam. ateş yine düştüğü yeri yakacak.
  #2440835 :)
 24. 24.
  soysuz ve tohumu belli olmayan pkk ve pkk yandaşlarını zevkten dört köşe eden, elem ve keder verici vakadır. daha önce yitirdiğimiz gerek sivil gerek askeri şehitlerimizin yekün sayısına bir 13 daha eklenmiştir. "peki kaç 13 şehit daha vereceğiz bu hain saldırılara?" diye sorası geliyor insanın. türk milleti'nin kanını donduran bu teröre hükümetin tepkisi ne olacaktır? pkk ve yandaşlarını destekleyen içerideki hainlere demokrasi gereği suskun mu kalınacaktır! bu hainler alenen hainliklerine devam edip ellerini kollarını sallaya sallaya gezip, salyalarını akıtarak yine havlayacaklar, bu vatanın ekmeğini yemeye devam edecekler mi?! bu teröristlere vatan sınırlarının dışından desteklerini esirgemeyenlere hükümet ne cevap verecek?! askeri kanadın ve vatanını seven sivil toplumun tepkisi bellidir. yeter artık! bu vatanın her karış toprağı kutsaldır! o onun bunun çocukları hiç birşey yapmasalar dahi bu toprakların üstünde dolaşarak toprağımızı her an kirletmekteler zaten! türk milleti balık hafızalı bunları da nasıl olsa unutur diye düşünenler varsa büyük yanılgı içerisindeler! şu mübarek günde ocaklara kor düşüren pkk terörünün ve yardakçılarının allah binlerce kere belasını versin!
  #2440874 :)
 25. 25.
  yapılması gerekenler listesi için:
  (#1792003)
  #2440981 :)