bugün

1 kasım 2008 eskişehirspor fenerbahçe maçı ilk yarısında roberto carlos ve volkan demirel'in yarattığı pozisyon sonrası topun 7 cm içeride olmasına rağmen gol vermeyen kuddusi müftüoğlu'dur.

not: tabi ki de hakem için zor karardı, topun bilgisayar görüntüleri ile 7 cm içeride olduğu maraton programından öğrenilmiştir.
metresini yanında taşımayan hakemdir ya da beyninde bir bilgisayar taşımayan hakem..
(bkz: kuddusi müftüoğlu)
(bkz: yazıklar olsun)
(bkz: 7 cm icerideki topa vermeyen hakem)
baros'un elle düzeltip attığı gole çemkirenlerden cevap beklememize neden olan pozisyonu görmemiş hakemdir, aynı zamanda. kaldı ki, baros'un golü sonuca etki etmemiştir. fakat bu gol verilseydi her şey daha farklı olacaktı.
ha bir de şu var tabi;
(bkz: turk hakemligindeki fenerbahce dusmanligi gelenegi)*
(bkz: bir ibne olarak hakem)
(bkz: kafasıyla beraber 7 cm)
7 cm içeride olduğu nasıl ölçülmüş merak konusu olan sorunsal. havadaki topa bir hakem olarak gol vermek kolay değil. saha dışındaki milyonlarca hakem için yani bizler için çok kolay. tekrar tekrar pozisyonu izliyoruz. dışarıdan ahkam kesmek kolay.hakem o anda karar veriyor. hakemleri rahat bırakalım onlarda insan.
maraton programında açıklandığı üzere 7 cm içeride olan topu gol veremeyen hakemdir. fakat hakemlerde bir suç yoktur, zira iki hakemin açısı da pozisyonu iyi süzebilmek için uygun değildir. yan hakemin pozisyonu, pozisyonu düzgün görebilmek için uygun değildir fakat bu konuda da yardımcı hakemin bir suçu yoktur zira o pozisyon gereği korner direğinin dibinde olabilmesi çok güçtür. sonuç olarak hakemlerde bir suç aramak yanlış olur... *
pozisyona uzak kaldığı için vermediyse ne bokuna hakemlik yapıyor dedirten hakemdir.

bahane bu mudur şimdi abi? pozisyona uzak olduğu için bıdı bıdı... ulan ben mi tribünden atlayıp bakıcaktım topun girip girmediğine? hakemsen eğer, bi zahmet topa yakın yerlerde bulunacaksın yani lütfen, rica ediyoruz bulun(!)
söz konusu fenerbahçe ise gerisi teferruattır diye düşünmüş hakemdir. maçlar uzar , goller verilmez. aynı pozisyon 2. yarı eskişehir'in başına gelmiştir ama bariz çizgiden çıkarılmıştır top. volkan ise içeriden çıkarttı bunu kabul etmek lazım. alışkınız. hakemler fenerbahçeye hep tolerans tanıyor. ben şükrediyorum ki hakem razı oldu 2.2 'lik skora yoksa hala maç izliyorduk falan.
kuddusi müftüoğlu'nun değil yan hakemin vermediği goldür. zira yan hakem görse kuddusi müftüoğlu da verirdi.
başrolünü ferhan şensoy'un oynadığı (bkz: sanş kapıyı kırınca) filmindeki bir replik aklıma geldi bir an

"eh be kuddusi eh be kuddusi"
hiçbir hatası olmayan hakemdir. yan hakem daha öncede açıklandığı gibi pozisyon gereği köşe noktasında, sıfırda olamazdı zaten. orta hakeminse 7 cm'i cepheden süzebilmesi pek mümkün değil. ben bir artniyet olduğunu düşünmüyorum bu kararda. artık elimizi birazda vicdanımıza koymamız lazım**. zira hakemlerde makina değil insandır. bunun ayrımına varmak gerek.
bir kaç sezon önceki bir fenerbahçe trabzonspor maçını aklıma getirmiş pozisyondur. orda da ceyhunun direğe çarpan topu "nerdeyse" 7 değil 27 cm içerden sekip dışarı çıkmıştır-ki o nasıl bir falsodur hayvan herif demeden geçemiycem- fenerbahçe'nin golü verilmemiştir, o zaman hakem bunu nasıl görsün dendi, şimdi onu diyinler ağzını açmasın bir zahmet.
Galatasaray-Eskişehir maçında Baros'un elle attığı golden sonra yaygara koparan Fenerbahçeliler'in ne söyleyecekleri merak edilen olay.
1 kasim 2008 eskisehirspor fenerbahce maci'nın kıdemli yardımcı hakemi cem satman'dır.

pozisyonu izlemek için;

http://www.ligtv.com.tr/V...oHaber/?r=1&hid=47280

bilgisayar destekli görüntü;

http://www.ligtv.com.tr/V...oHaber/?r=1&hid=47297
güncel Önemli Başlıklar