bugün

zerre önemsemediğim konuşmadır.

bıktım bu guguk kuşundan.

(bkz: guguk kuşu nun y chp si/#33582067)
Sayin Devlet bahceli gibi olmalidir.
yuhalanacaktır.

çünkü merdivene ters binmişitir.
kâğıttan bakarak okuyacaktır.
An itibariyle sıçıp birde üstüne sıvadığı bir konuşma yapmakta olan liderdir.
Olmamistir.
Ulan ne mhp liyim ne chp li. Ama bahçeli ye göre sıçmıştır. Hâlâ sıvıyor. Adsfkflsj
bir devlet bahçeli değildir.
Maddeleri sayıyordu. 2 den sonra 4'e geçti.
kemal senin kadar yürekli bir adam görmedim. bu kadar yobaz ite sonucunu bile bile gitmek büyük cesaret ister. helal olsun.
efsane konuşuyor. tek bir kelimesini bile alkışlamadılar.
12 maddesini buraya tasimamaliydi.
Meclisle karistirdi zaar.
Sacmadir.
hep böyle konuş kemal. ağzından bal damlıyor.
"suçlusu sensin" demeden çarpıklıkları ve bu hususta yapılması gerekenleri söylüyor.

olması gerektiği gibi.

bahçeli gibi ağayız, paşayız, vöheey demedi en azından. gerçekler üzerinden, gerçekçi bir konuşma yaptı.

aferin.

açıkçası beklemiyordum.
ataturku sadece mitinglerde anan buyuk lider.

seviyoruz seni vasifsiz reis.
Müthiş bir konuşma hazırlanmış. Tebrik ediyorum.
Cumhuriyetin tanımını yapmıştır. Laikliği açıklamıştır.
Nazim hikmetin siiriyle guzel bi kapanis yapmistir.
Nazım'la finallenmiş müthiş bir konuşma. Şimdiye kadar hiçbir akp linin dinlemediği chp başkanı bugün tüm millete kendini ve partisini en iyi şekilde ifade etmiştir.
Chp ye geldiğinden beri kendisine kızıyordum. Ama bu konuşmasıyla bir duruşu olduğunu gösterdi. Tüylerim diken diken oldu.
helal olsundur.
altına imza atılası konuşmadır. rte'nin yancısı oldu, biz buna boşuna mı oy verdik, şimdi yalakalık yapıyor diyen arkadaşların alacakları ibret bu konuşmada çokça mevcuttur.
parlamenter sistem propagandası yapmıştır. erdoğan başkanlık sisteminden bahsetse ne olur acaba?

her neyse, bugünlük hoş görülmesi gereken konuşmadır.
Beklemediğim kadar iyi olan konuşma kendi adıma. Binali yıldırımın yapacağı konuşmanın benzeri değil en azından . Gerçekten helal olsun .
not: hıristiyan demokratlar.
pek parlak bir konuşma olmayacağı gerekçesiyle izlememiştim ancak beni ilk kez pişman etti, okuduklarıma göre hem akplisi hem mhplisi hem de chplisinin çok beğendiği bir konuşma olmuş. arzu ettiğim güçlü muhalif portresini gördüm bu sefer.

internetten videosunu izleyeceğim.
gençliğe hitabenin
--spoiler--
Cebren ve hile ile aziz vatanın, bütün kaleleri zaptedilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir. Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler. Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler. Millet, fakr ü zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir.

Ey Türk istikbalinin evlâdı! işte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk istiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!
--spoiler--

bu kısmını okur ve anlayan anladı derdim.