bugün

saat 22.30 da atina da oynanacak olan euroleague 11. hafta maçı.

görsel
görsel
görsel
görsel
FENER'iN alacağı maç.
Panathinaikos'u Geçen hafta khimki karşısında seyrettim. Resmen leş bir takım. iyi savunma karşısında 5 dakika sayı dahi atamıyorlar. Dış atışları da bir o kadar kötü.
fenerbahçe'nin her zamanki gibi tokadı yiyeceği maç. be hey sarı civciv sen kimsin ki avrupa takımlarına kafa tutuyorsun. alırlar façanı aşağıya.
Bu maç hakkında hiçbir bilgim olmasada fenerde olduğu kesindir.
fenerbahçemizin yunan deplasmanında zor da olsa kazanacağı maç. dixon'dan iyi bir dış şut yüzdesi ve kral sloukas'tan da olympiakos deplasmanındaki gibi bir performans bekliyorum. ne demişler; at, avrat, yunan guard.
ilk yarıda son yıllarda görmeye alışık olmadığımız türden bir temas, mücadele ve savunma basketbolu izledik. ikinci periyodun sonunda Kalinic ve Lovern'in üçlükleri gelmese skor çok daha kısır bir noktada olabilirdi.

ilk yarı 34 33 fenerbahçe'nin üstünlüğüyle sonuçlandı ancak skor aldatmasın, ilk yarının bitmesine 1 buçuk dakika civarı kalmışken skor 25 25 gibi bir seviyedeydi.

Fenerbahçe de Lovern çok kaçırdı, Vesely ve Kalinic takımı sırtlayan oyuncular. Bu maçı izlerken bir kez daha anladım ki, takımın görünmez kahramanı underrated oyuncusu, belki de şampiyonluklardaki en önemli x factorümüz kesinlikle Kalinic. Bu adam her şeyin en zora girdiği anlarda bi savunma, bi extra üçlük, bi ribaund, bi rakibi hataya sürükleme olayı, bir şeyler yapıyor ve momentumu Fenerbahçe'ye getiriyor.

Maçları yıllar sonra banttan izlediğimizde çok daha iyi göreceğiz. Fenerbahçe basketbol tarihinde zirvede er ya da geç adı yer alacak Vesely, Bogdanovic gibi oyuncularla aynı seviyede. Onlar kadar yıldız değil elbette ama olmazsa olmaz oyuncumuz.

Chicago Bulls'un Dennis Rodman'ı, Steve Kerr'ü neyse Kalinic de o etkiyi yapıyor.
69-81 kazandığımız maç. en zor deplasmanların hepsini kazandık. zalgris, barça, olympiakos, panathinaikos, baskonia, maccabi.
liderliğimiz sürüyor. bu arada helal olsun sana kalinic. net maçın adamı bence.
Maçın adamı Vesely seçildi ama maçın karar anlarında hep Kaliniç vardı.

Görünmeyen kahraman, çok büyüksün "Kalin3"
görsel