1. 1.
    konya büyükşehir belediyesi'nin müthiş(!) başarısıdır.

gerçekten gurur duymamak işten bile değil.

bakınız sayıştay, konya büyükşehir belediyesi ile ilgili raporunun 19. sayfasında şöyle yazmış;

--spoiler--
    konya belediyesi “beyşehir akyokuş yaya köprüsü inşaatı” işini 7 milyon 765 bin tl bedel ile ihale etmiştir. sayıştay yapılan işi yerinde görmek istemiş, inceleme heyeti ile birlikte inşaatın yapıldığı yere gitmiştir. sayıştay incelemesinde köprünün olması gereken yerde olmadığı tespit edilmiştir...
    --spoiler--

evet, 7.7 milyon liraya ihale edilmiş olan köprü yerinde yok.
    peki ihaleyi alan firma?
    o firmaya parası ödenmiş tabi.

şimdi yıllardır konya'daki gizli uzay üssü, konyalı bilim adamları vb dalga geçip durdunuz.
    bakın bunlar aslında hep varmış.
    görünmez üst geçit yapmak gerçekten büyük başarı(!) bence.

konya yerel kaynak:
    https://www.pusulahaber.c...cunu-soranlara-8880yy.htm

burada konya'da dönen diğer işleri de okuyabilirsiniz.

edit: eksileyenlere soruyorum. "üst geçit nerede madem koçlar?"
    35 -11 ... tengir budun
  2. 2.
    Muazzam bir icraattir.

Teknolojinin nerelere geldiğini gösterir.
    4 -2 ... yahigewrovski
  3. 3.
    üst geçitin bir ucuna geldiğinizde anında diğer tarafa ışınlanıyorsunuz sanıyorum. öyle galiba, öyle mi? öyle deyin!
    5 -1 ... lagavulinvebazlama
  4. 4.
    başlığa tıklamadan bile akp belediyesi olduğunu tahmin edebileceğiniz ibretlik bi olay.
    4 ... diskapininmandali
  5. 5.
    nanoteknolojik malzeme kullanılarak yapılan köprüdür. nano parcacıklar ışığın yansımasına engel oluyor ve köprü görünmez hale geliyor.
    3 ... hubel
  6. 6.
    görünmediği için caps de yok sanırım. bu bağlamda caps or didnt happen mottosu geçersiz kalıyor. yine akp yine bir inovasyon diyorum ve gidiyorum.
    3 ... borulce
  7. 7.
    Yakında açılışını yaparlar, kalırsınız öyle.
    4 ... n dakota
  8. 8.
    Sadece imanı olanların görebildiği üst geçittir. Konyalı bilimadamları yapmıştır.
    4 -1 ... kedi memduh
  9. 9.
    küsuratlı hacılayalım ki çaldığımız belli olmasın demişler herhalde.
    1 ... lucius vorenuss
  10. 10.
    Konya görevden alınmalıdır. Belediye ya da sayıştay değil yani. Komple şehir olarak görevden alınmalı.

Sokovya gibi uzaya yollayalım bence.
    5 ... serdarsl06