bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  olası bir iç savaşta malum kesmi aklayabilecek bir maddedir. başlığı ekşi'den aldım.

  --spoiler--
  696 sayılı KHK ile “iç savaş” maddesi getirildi. Buna göre, “15 Temmuz darbe girişimi ve terör eylemleri ile bunların devamı niteliğindeki eylemler” kapsamına sokulacak girişimlerin bastırılması kapsamında hareket edecek sivillerin hiçbir sorumluluğu olmayacağı belirtildi.
  --spoiler--

  http://sendika62.org/2017...-cezasizlik-vaadi-463792/

  https://eksisozluk.com/69...ic-savas-maddesi--5531663
  15 -5 ... emre s
 2. 2.
  hangi durumların darbe girişimine sokulacağının muallakta kaldığı maddedir. misal bir gezi olayları daha olursa ve o ellerinde palalar ile sokaklara dökülen çomarlar bu sefer silahlanıp çıkarlarsa ve katliamlar yaşanırsa katliamı yapanlar ellerini kollarını sallayarak gezecekler mi yani ? ışidlilerden ne farkları kalacak peki. tek farkları devlet izni ile asıp kesecekler.

  bu feto için 25 senedir geri zekalı diyordum hakikatten öyle olduğunu kanıtladı. giriştiği şey zaten boktandı ve başarılı olması imkansızdı ancak bir zamanlar beraber yürüdüğü bu tiplerin eline öyle kozlar verdi ki. en basitinden 1 senedir ohal durumunda ülke ve hükümet patır patır khk çıkartıp 13 senedir yapamadığı her şeyi yasal hale getirdi.
  30 -9 ... mel mel bakan gibson
 3. 3.
  akp dikta rejimine hoş geldiniz. yakında tüm muhalifleri ipte sallandıracaklar.
  15 -2 ... true
 4. 4.
  ilgili durumlarda kamu yararı adına hareket edecek ve hukuka uygun müdahalerle , asayaşi bozan hareketleri yok edecek kişi zaten mevcut hukuk düzeni tarafından korunur ve hiçbir haksız muameleye tabii tutulmaz .
  Darbe teşebbüsünde bulunanlar anayasal düzeni ortadan ortadan kaldırmaya teşebbüs suçlarını işler ve normal bir vatandaş suç işlendiğini gördüğü her durumda kolluk gelene kadar olaya müdahale edebilir . fakat bu müdahale eden normal vatandaş olduğu için müdahalesi , kişiyi etkisiz hale getirecek derecede olmalıdır .
  Sanırım bu düzenleme olanı kanunlaştırıyormuş gibi gösterilerek , ileride gerçekleşmesi muhtemel sayılan ve hukuksuzluk boyutuna varacak müdahalelerin aklanma dayanağı yapılacak .
  Varolan kanunlar layığıyla kamu düzeninin sağlanmasına yeter , bu coğrafyada daha fazlası bence ateşle oynamaktan farksızdır .
  6 ... hayalet hakim
 5. 5.
  yalnız karşı taraf silah bırakıp teslim olmazsa çomarlar yuvalarına dönüp pembe terlikleri ile a haber izlemeye başlarlar, kesinlikle savaşacaklarına bir inancım yok zaten bu salaklardan muhalefetin de korktuğu yok.
  maddenin ikinci bir boyutu da şudur, biz asayişi sağlayamıyoruz, devletin götü başı artık ayrı oynuyor, halk kendi adaletini kendi sağlar ise suç değildir.
  bu da bir kabile devleti uygulamasıdır, tam da türkiye'ye yakışır.
  son olarak da tekrar bir kurmaca darbe girişimi olabilir diyerek akp adeta 2018 için easter egg vermiş.
  10 -2 ... kavunvebira
 6. 6.
  tehlikeli bir karardır çünkü olası bir iç isyanda güvenlik güçleri olayı bastıracakken o olaya karşı olan halk aşağıya bu yasayla inip insan öldürecektir. tabi bu olay önlenebilir bir olay olsa bile bu halkın halkı öldürmesi sonucu durumlar değişecektir.
  yani iç savaş çıkartmak için daha iyi bir madde olamazdı.
  ayrıca halkın aşağıya inip insan öldürmesinde bir disiplin yoktur, otorite de yoktur. muhalif bir eylemde gidip bir çomarın orada ateş açması karşı atağı da doğurur.
  resmen iç savaş çıksın diye yasa çıkartıyorlar. yani halkta belli bir kesim eline silah alıp birini öldürürse diğerleri de alır.
  8 ... crux ansata
 7. 7.
  Terörist ve vatan haini kavramının kullanılırken gösterilen özensizlik, tedirginliği de arttırmaktadır. Hedef göstermekten ve toplumu ayrıştırmaktan hiçbir zaman çekinmeyen güç sahiplerinin, ilerde neler hedeflediğini gösteren bir kararnamedir.
  7 ... aalper
 8. 8.
  CMK madde 90’a göre ağır cezalık suç işleyen kişilerle, suçüstü durumlarında polis, jandarma haricinde sivil vatandaş dahil “herkes” yakalama yapabilir. ilgili khk’da buna atıf var ki zaten önceden de olan birşeydi.

  Niye la şimdiye kadar cmk çok rererö demediniz? Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak böyle bişey amk!
  -5 ... centurion
 9. 9.
  nasıl yani ben şimdi bir fetöcüyü öldürürsem yargılanmayacak mıyım?

  bunu bilen kişi herhangi bir kargaşada killing spree yapsa yargılanmayacak.

  çomarların savaşacaklarını düşünmüyorum diyenler olmuş. silahını kapan sokaklara düşer aq, çok tehlikeli bir değişiklik bu.
  11 -1 ... t i b b
 10. 10.
  Iç savasi körükler bu maddeler.
  Esad da ayni seyi yapti.
  Sonra dis müdahaleye kapi açilir.
  Olmasi gereken kolluk kuvvetleri yakalayip duruma göre silahli çatismaya girmesi gerekir ve yargiya teslim eder.
  2 ... karton toplayan cocuk