1. ?.
  hiç bir tarafları gelişebilecek bir nesil değildir,
  zira bebeklikleri, çocuklukları siyasetin ne kadar kötü bir şey olduğunun tekrar tekrar anlatılmasıyla harcanmıştır, nihayetinde ağaç yaşken eğilmemiş ve kartlaşmıştır.
  bununla birlikte 2002 sonrası yeniden liberal düşünce rüzgarları esmeye başlayıp memleket insanı için bürokrat siyaseti sona erip radikal takılma imkanları peydah olmaya başladığında ise iş işten geçmiştir, 86 zevatı için beyinlerinin yıkanabilmesine imkan ve ihtimal kalmamıştır.
  bu kuşak kayıp bir kuşaktır.
  4 ... azorka
 2. ?.
  (bkz: benim siyasi fikrim yok)
  (bkz: siyasetle ilgilenmiyorum)
  (bkz: siyaset çok saçma geliyor bana)
  işte 86 lı gençlerin durumu budur.*
  1 -2 ... angelripper
 3. ?.
  dünya görüşü ve yaşanmışlık açısından asla 68 kuşağının yerini tutamayacak ve onların onda biri kadar bile şanslı olmayan kuşak.
  3 ... dancerinthedark
 4. 1.
  Tv ile kitap arsında kalmıs kusaktır.tam olarak bir yone kanalize olamamıstır.Magazin forever olan versiyonlarımız hiç çekilmez.
  2 ... cizgi
 5. 2.
  ilkokul,ortaokul ve lise bitiminde hem okul sistemi hemde gireceği sınavların değiştirildiği pilot kuşak.
  1 -1 ... ladymacbeth
 6. 3.
  biraz apolitik bir kuşaktır. laylayloma düşkündür. siyaset denilince kalıplaşmış fikirlerin dışına çıkmaz duyduklarıyla yetinir. siyasetle daha fazla uğraşan okuyan öğrenen 86 lılar kendilerini daha önemli hisseder bu kuşaktan adam olmaz diyenlere cevap olucam der.*
  3 ... to madeira
 7. 4.
  68 kuşsğının tam zıttı olarak fazlaca apolitik bir yapıya sahip olmakla birlikte, olanların da harbi olduğu bir yapıdır. yani kısaca gerçekten orada yazdığı gibi zıt bir yapıya sahip olmuşlardır. zıt zıt, 86-68 bir yandan da tam bir benzerlik görülür, nedir o? kamplaşma!
  bana dokunan yılan bin yaşasın,
  hayır abi bu yılan ölsün artık!

  saolsun lao tzu'nun bulduğu, isviçre'nin günümüze taşıdığı, berluconi'nin türkiye ye ithal ettiği, halkı aptal et, apolitik yap, seninle uğraşacak herşeyini yok et, sen de iktidar ol ve kal orda babalar gibi politikasının tamamiyle sonucu olmuş bir kuşaktır.
  yalanım var mı? uyutulmuyor muyuz? o zaman isviçre başbaknı demiş ki,

  bşbk. -evet, doğrudur ben 3 defa seçildim, en büyük seçim malzemem de halka şu 3 şeye odaklayabilmemdi:
  *medya-televizyon
  *sex
  *futbol **
  3 ... chemsuk