bugün

bu sene 653.sü düzenlenecek olan büyük mirasımız, ata sporumuz.

21-22 haziran tarihlerinde gerçekleştirilecek olan bu büyük organizasyon ntvspor kanalından canlı yayınlanacak.

son 3 kırkpınarı kazanıp başpehlivan olan lakin son kırkpınarda kendisinde doping tespit edilen ve altın kemeri iade etmek zorunda kalan ali gürbüz cezalı olduğu için bu seneki kırkpınarda yok. geçen sene herkesi kolayca yıkan ali gürbüz dopingli çıkınca bizlerde hayal kırıklığı yaratmıştı. kendisiyse doping iddialarını şiddetle reddetmesine rağmen kemeri iade etmişti. ali gürbüz dışında gökhan arıcı ve sermest bulut gibi ünlü pehlivanlarda cezalı olduğu için bu seneki kırkpınarda yok.

geçen sene ali gürbüz e kaybeden ama sonradan doping sayesinde altın kemere kavuşan genç ismail balaban, 2 defa kırkpınarı kazanan ve süper formla bu sene iddialı olan mehmet yeşil yeşil, farklı dönemlerde 3 defa kırkpınarı kazanan recep kara, 2006 yılında kırkpınarı kazanıp sonrasında büyük sakatlıklar geçiren ve uzun yıllar sonra sağlıklı bir şekilde kırkpınara girecek olan osman aynur ve 2005 kırkpınar başpehlivanı şaban yılmaz en iddialı güreşçilerimiz. ben şahsen eğer bir sakatlığı kalmadıysa ve formunu bulduysa osman aynur un kazanacağını düşünüyorum. eğer osman aynur formunu bulmadıysa mehmet yeşil yeşil çok formda ve kazanabilir.

son sözüm ali gürbüz e burada.

sende ahmet taşçı olma potansiyeli var. şu doping olayı herkesi çok üzdü ve kariyerini böldü. umarım seneye şampiyon olarak dönersin.

bende güreşlere katılacaktım ama herkesi yerden yere çarpıp güreşçilerimizi rezil etmek istemedim, ondan katılmadım yani ehehe. *

ama birgün şu kırkpınar ağalığını alıcam mutlaka.
Kıraathanede arkadaslarla bırlıkte ızleyecegımız karsılasmalardır.
masaya yumruğunu vurduğu zaman ses getirecek güreşçilerin yarıştığı yarışma. sarışın olanlar daha bi çekici.
Yağlı yağlı erkekleri edirne sokaklarında seyeran ettiren. Gobekli iticileri atarsak çok hoj delikanlılarla karşılaşmanız mümkündür. Yalnız birbirlerinin götlerini parmaklıyorlar, domaltıp, dayıyorlar, orada bir kavram kargaşasına düşüyorsunuz ama, yine de eğlencelidir.

Çingene. Her yer çingene.

Merak edenleri misafir edebilir, yere bir döşek serebilirim. iyi günler.
bu yıl trt spor'un kafayı dünya kupasıyla bozmasından ötürü ntv spor'un canlı yayınladığı yağlı güreşlerdir. anneannem tam bir yağlı güreş tutkunu evet evet şaşırmayın anneannem bayılır yağlı güreşe bende onun sayesinde biraz izleme imkanı buldum. sanırım şu anda da canlı yayın sürüyor.
(bkz: ismail balaban) yarı finale çıkmış, tebrikler.
şuan finalinde ismail balaban ile fatih atlı karşılaşmaktadır.
kırkpınar tarihinin en kötü finaline sahip olan karşılaşma.
an itibariyle fatih atlı kazanmıştır.
Fatih atli' nin baspehlivan oldugu gureslerdir.
Cadir kurarak izlenen bir musabakalar dizisiydi...
güncel Önemli Başlıklar