bugün

Hahahaahahah.

Yaşlılar noldu lan.
Sonunda aq.
Ne yapıcaklar sokakta dolaşan bu yaşa yakın insanlara tek tek kimlik mi soracaklar?

Komple sokağa çıkma yasağı getirilsin olsun bitsin, niye zorluyorsunuz ki anlamadım.
(bkz: no country for old men)
yaşlılara kafayı takmış aptallar yüzünden gelen yasak.

yaşlılar çıkmasa ne olacak oğlum? o gerizekalı torun, oğul, kız tüm gün gezip tozup virüsü o eve yine sokacak işte.

bir kere de tek atışta doğru düzgün bir karar alın amk.
65 yaş üstü bu yasağa park park, bank bank direnecek gibi görünüyor.
en uyumluları tayyip.

saraydan dışarı adım atmıyor. içeriye de kimseyi almıyor.

son toplantıyı çankaya'da yaptı.
..............

benden tam destek.
Her aile bunu yapmali annem 77 yașında, daha sokaga adımıni atmadi disari 13 marrtan beri.
Laftan anlamayan, orada burada götünü gezdirmenin derdinde insanlar yüzünden mecbur kalınmış yasak.
Ben bu kadar aptal yaşlısı olan bir ülke daha görmedim Allah bizi korur diye sokakta dolaşan.

Beynini siktimin yaşlı moronu camiler kapanmış durum vahim sokakta ne ananın amını arıyorsun?
burada hedeflenen amaç;

bağışıklığı alt yaş gruplarına göre daha zayıf olan ve kronik hastalìğı yüzünden çin virüsüne karşı tamamen savunmasız olan bireylerin potansiyel taşıyıcı halka olup salgın zincirine eklenmelerinin önüne geçmek suretiyle virüsün yeni yerleşim alanlarına geçmesini engellemek. olay bu.

ve de bu adım muhtemel sokağa çıkma yasağının başlangıcı.

zira avrupada riskli yaş alt limiti 65'ten 40 bandına doğru bir ivme kazandı son iki günde.

yaşlılar için kendileri adìna trajik, hüzünlü gelebilir bu karar ama gayet yerindedir uyulursa ki uyulmadığında ne olur bilmiyoruz.

dik başlı, aksi, nemrut, bencil ve huysuz pek çok ihtiyarın bu kararı çok da sklemeyeceği herkesçe mâlûm ve burada onları frenlemek de yakinlarına, bizlere düşüyor.

ağlatmadan anlatmak gerek.
Kronik hastalığı olanları nasıl tespit edecekler peki?
yetmez, rte'nin 2002 yılında dediği gibi 65 yaş üstüne siyaset sınırlaması da getirilmelidir:

"Şu anda bir partim yok. 4 aylık mahkumiyetin ardından yeniden bir partiye girebilirim. Ancak şartlarım var. Bu partide, 65 yaşın üzerindekiler siyaset yapamacak... En son 65 yaşında aday olunabilir. 65 yaşında aday olmak demek, 70 yaşında işi bitmiş olmak demektir."

bana kalsa oy bile kullanmasınlar. oturun oturduğunuz yerde.
görsel
fatih terim:
görsel
Kronik hastalığı olanlar da genç olsalar dahi onlara da yasak.
Haftasonları 3 saat çıkma izni verilerek oluşturulan sınırlamadır.

Camdan küçük oğluna bağıran anne sesiyle okuyunuz;

- mehmet dedeeee, mehmet dedee kime diyorum dedeciğim hadi geç oldu artık gir içeri, bak damadın da gelecek birazdan yemek yiyeceğiz
+ yaaaa ne var yaa 5 dakika daha yaaa!!!

--spoiler--
Koronavirüs tedbirleri kapsamında 65 yaş üstüne getirilen sokağa çıkma yasağının hafta sonları üç saatliğine esnetilebileceği belirtildi. Buna göre 65 yaş üstü kişiler, maske ve sosyal mesafe kuralına uyup yürüyüş yapabilecek.
--spoiler--
Eskişehir de uygulanmaya başlanan sınırlamadır.

--spoiler--
Eskişehir'de 65 yaş ve üstüne sokağa çıkma kısıtlaması
Eskişehir'de yeni tip corona virüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında 65 yaş ve üstündekilerin 10.00 ile 16.00 saatleri arası dışında sokağa çıkmalarına kısıtlama getirildiği bildirildi.
--spoiler--

- mehmet dedeeee akşam ezanı okunmadan evde ol!
güncel Önemli Başlıklar