1. 1.
    Türkiye den başka bir yerde olması muhtemel olmayan olay. Sen bütün ekonomik siyasi askeri eğitim sorunlarını bir yana bırak halka poşet satmak için seferberlik yap.
    Plastik Poşet Düzenlemesi Meclis'ten Geçti, En Az 25 Kuruşa Satılacak - http://www.haberler.com/p...en-gecti-11481390-haberi/
    3 -2 ... srkns
  2. 2.
    600 ü birden geçirmiş meclisten millete. Ee normal bizim millete müstehak. Onları oraya biz kendi ellerimizle göndermedik mi? Bizi düzeltsinler diye? Pardon ülkeyi. Düzeltiyorlar işte. Demokrasi böyle bir şey. Bak önümüzde seçimler var. Yine vericez, yine düzeltecekler. Ama biz hiç akıllanmayacaz.
    1 -1 ... gazeloglu
  3. 3.
    egonomi bakanı yapısal reform derken bunu mu kastediyordu acaba?
    4 ... zeki muren in got fircasi
  4. 4.
    arkadaşım adam 1.25 e ekmek satın alıyor marketten.
    kasada bir de 25 kuruş mu ödeyecek?

o zaman ekmeklere yapılan torba uygulamasını zorunlu hale getirecekler. marketler bu zorunluluğa uymuyordu. bazı mahalle bakalları hala poşetle satıyor başı belaya girmesin diye ama büyük marketlere ses çıkarmıyordu ne hikmetse denetimciler.

ekmeğin 5 te 1 fiyatına poşet.

lan bunlar yoksa marketteki torbalara mı ortak oldular?

vay babayn amq.
    3 -1 ... rockonbaby
  5. 5.
    dünyada belki de poşeti bedava veren nadir ülkelerdeniz. bence karar haklı. çok daha önce olmalıydı. çevre sağlığı açısından yapılması gerekendir. yalnız poşeti paralı yapacağına direk yasaklasan ve artık kağıt torbalar ya da file kullanılacak desen daha iyidi. yetmez ama evet demek istiyorum burada. neyse son zamanlarda olur dediğim tek politikaları herhalde.
    4 -2 ... borulce
  6. 6.
    Çok güzel bakış açısı. Takdir ettim.

Biraz düşününce içinden “harbi lağn” diyosun.
    ... frekans
  7. 7.
    Vay be sen git 12 bin küsur maaş al sonra böyle bir şeye başvur. Ek gelir elde et maaş olsun 15 küsur. Bim poşetleri ağlıyordu.
    1 ... kale3112
  8. 8.
    Şimdi çöp poşeti üreticileri halay çekiyordur.
    ... atlant isten gelenadam
  9. 9.
    Vekil deyince akla milletvekili geliyor. Evet 600 vekil Ama milletin değil Sermaye sahiplerinin vekili.
    1 ... cold man
  10. 10.
    asgari ücret ne kad..? şşşşşt poşet al.
    enflasy....? şşşşt poşet al 25 kuruş.
    elektriğe za.....? şşşşt poşet booğlum.
    doğalg..? sus ve poşet almaya devam et.
    pazar çok pahal...? poşet diyorum poşet.,
    ekono....? poşet!

ne olur milletin aklıyla alay etmeyin bu kadar sorun varken tek derdimiz poşet mi yani. özelleştir , üretme, dışa bağımlı hale getir sonra da poşet de saçma sapan şeyler de gündem kaynasın gitsin.

sakın bana bir daha poşet deme. niye biliyor musun? çünkü inanırım.

edit : düzenleme yaparsın yaparsın da en başta mevcut sorunları çözersin sonra da poşet mi, çuval mı ne satarsan satarsın.
    1 -2 ... lagavulinvebazlama