bugün

Bizim gibi fakirlerin çenesini yoran zengin adamdır.
150 bin tl verip bir de araba alacağının sinyalini veren adamdır.
şuan ki türkiye şartlarında ortanın biraz üstü adamdır. bir haftadır izmir' de ev arıyoruz ama standart bir ev yok. tüm yeni yapılan evler süper lüks ve ortalama 250.000 tl den başlıyor. ve yeni yapılan binaların hepsi birkaç ay içerisinde de doluyor. yani millette para gani. bir on yıl daha para biriktirmek gerekiyor sanırım.
1500000 tlye ev alıp, kızına da 600 bine ev alan adamdır. ben böyle insanlar tanıyorum lan. ne acı.
salaklık yapmıştır o aldığı eve verdiği 600 bin tl ile öğrencilerin yoğun olduğu bir yerleşim yerinde 2 tane apartman dikse her apartmanda 4 kat 32 daire olsa her daireden 500 lira kira alsa toplamda 64 daire x 500 lira = 32 bin lira aylık gelir elde edip 20 ayda bu parayı rahat çıkarıp hem o evi alıp hemde her ay 32 bin lira kazanmak varken böyle bir salaklık içine girmiştir ..

not: size oturduğum apartmandan örnek verdim hayal ürünü değil gerçeğin ta kendisidr..
Fıkrasına gülünmeyen adamla eşdeğerdir. Muhtemelen solcu ateist gay'dir..
aşırı zengin adamdır. ben olsam o kadar parayı bir daireye yatırmazdım. bu adam gider 200-300 bin tl ye de araba alır şimdi.

edit: vay anasını millette ne para var...
parasının hesabını bilemeyen adamdır.

- abi nerden buluyorsun bu kadar parayı kara para aklaması mı bu nedir ? kıllandım şimdi !
7 trilyona daire alanı duymuş ve şaşırmamış adamın 600 bin liraya daire satın almasıdır. bu boru değil, pipettir. Boru, 600 lira kira verdiğimiz halde bizim götümüze girenlere denir. (bkz: 600 tl kira ödeyen adam)
kolay para kazanmanın yolunu bulan adamdır.
600 bin dedigin yaklasik 330 bin dolar , 0 paraya moskovada iki odali bir daire alamaz, turkiye icin iyi yatirim yapmistir, karlidir.
teorik olarak yaklasik 325.000$a ev alan adamdir.
son dönemde parlamışsa yandaştır, 10-20 yıl önce parlamışsa terörden beslenmiştir, 20 ve daha öncesi parlamışsa liboş beslemesidir.

ama hepsinin ortak bir yanları vardır.

-halkı soyarlar
-hak sadece kendileri için ise aranmalıdır
-kendilerinden başka herkesin her şeyi kullanılabilir
-olacak dediklerinde olmaz ise ortalık fena karışır
-gerektiğinde dini ve milli değerleri kullanmak onların hakkıdır

hepsinin sonu da ortaktır

-kapitalizm kendini yok edecek olan silahları üretmekle kalmıyor, onları kullanacak olan "proletarya"yı da yaratıyor.

öptüm canım.
bildiğin maaşlı çalışan ve 300 bin tl lik daireye göz dikmiş, onun hayallerini kuran biri olarak, iyi bir tüccar olması bu evi alması için gayet yeterlidir diye düşünüyorum.

tanım: illa soyguncu, kaçakçı, terörist olmasına gerek olmayan adamdır.
parası vardır,almıştır,güle güle otursundur.
karı satmıyorsa neyimdir.
bir de o evi 600 bin tl ye satan vardır asıl o ihya olmuştur.
Apartman dikmenin ne kadar sikko bir sey oldugunun farkinda olan adamdir.

Bahsedilen tutar ile 8-10 daireden fazlasinin yapilamayacagini da bilir.

Isi gucu yolunda olan mantikli kisi yatirimidir ayrica. Isi gucu birakip kim bina yapar la..
satan için karlı bir satıştır ama alan ne için almıştır.
birincisi daire dediğimiz yerin tabanı diğer kişinin tavanıdır.yani ortak kullanım.peki tavanı o da başkasının tabanıdır.yani o da ortak kullanım.
geriye kalan dört duvar ve gezilecek bir kısım boşluk. işte daireye o kadar para vermenin mantıksızlığı.
donu 50 liradır.
uçmasından korkulur.
etrafteki insanlara hava atma isteği ya da rahatına düşkünlüğüdür.
bi savaş çıksa üzerine düşen bi roketten sonra değeri kalmayan moloz yığını olacak ev almaktır. onun yerine dünya üzerinde ağı olan bir bankaya o parayı yatırmak daha karlıdır.
insanın nefsinin hiç bir zaman doymayacağına bir örnektir.
isterse 700 bin tlyede daire alabilir. para kendisinindir, züğürtler çene yormamalıdır.