bugün

artık hayata bir katkıları olmayan, bitik, bir ayağı çukurda ve kötü kokan 60 yaşından büyük yaşlılara geleceğimiz olan gençlerin rahatı için otobüste yer vermiyoruz kampanyasıdır.

sözlükoyuna deklare edilir. kampanya kapsamında imzalanması önerilir.
Yürüyemeyecek durumda gelmiş sabah sabah o akrabadan diğer komşuya ondan teyzesinin oğlunun baldızının eniştesinin torununa giden birde yavru kedi gibi gözlerinizin içine bakan teyzelere yer vermiyoruz kampanyasıdır. Kesinlikle katılıyorum.
yanlış kampanya.

Keşke zamanında anneni babana vermeselerdi de, senin yerin boş kalsaydı.
uyku numarası yazıp ağızdan salya akıtarak desteklenmesi gereken kampanyadır.
çoğu dedeye 20 lik kız versek çatır çatır...
bunu destekleyen insanların 60 yaşına geldikleri zaman otobüste "şu kalksa da ben otursam" diyeceği günler gözümün önüne gelir oldu.
yıllardır içinde bulunduğum kampanyadır. benzer fikirlere sahip arkadaşlar bulmak güzeldir.
birde bunların akşamcıları vardır sabahın köründe okula ordan dershaneye akşama kadar yorulduğum halimin kalmadığı günlerde ellerinde bin tane poşetle keyfiyetten alışveriş yapan teyzelere kusura bakmayın da hiç acımam yok.
Saygisizliktir. Aynisini anne babalariniza yapilsa hosunuza gidermi...
taaddun emaresi bir kampanya. hadi kendin vermiyorsan verme de, bir de kampanyasını yapmak neyin nesi?
-yaş kaç amca?
+62.
-kusura bakma 60 yaşüstü mafiş.
+60 yaşındayım bubam 2 yaş böyük yazdırmış nüfusa.
tam destek katıldığım kampanyadır. tabi ki engellileri ayrı bi kefeye koyarak.
bence o yaşta artık evden çıkmasınlar yani. çıkarlarsa da türk gençliği olarak bi gün belirleyelim. o gün de biz çıkmayalım sokağa onlar gezip tozarken. malum sandalye kapmaca oynanıyor ya.
Gerçekçi kampanyadır!

Ne işin var o yaşta sokakta? Otur evinde, geçir kalp krizini, öl efendi gibi... Milleti ne rahatsız ediyorsun?
60 yaşını geçmiş ninelere, dedelere ve emmilere sahip çıkmayan çocuklarına nalet olsundur, otobüslerde sürünüyorlar sizin yüzünüzden.
--spoiler--
sonra yaşlı adam demiş ki: o lastiği yıllar evvel takmış olsaydı şu an ayakta duruyor olmam gerekmeyecekti.
--spoiler--
öncelikle ben bugüne kadar ne zaman otobüste yer versem yer verdiğim kişi eliyle beni iterek oturur.sanki yer onun hakkı ben gasp ediyormuşum gibi.bir sıcak teşekkür bir güleryüz yok.varsa yoksa meymenetsiz bir gurur ifadesi, soğuk bakışlar...bir keresinde kucağında alışveriş poşeti olan bir amcanın inicem deyip beni kaldırdığını sonra da poşetini benim oturduğım koltuğa koyup kafasını cama doğru dönüp hiçbir şey olmamış gibi devam ettiğini ise hiç söylemeyim.
netice:bir güleryüz bir sıcak teşekkür olmayana kadar benim de desteklediğim proje çok mu şey istiyorum?
size başıma gelen bi olayı anlatacağım sonra yer verip vermemek size kalmış. yaklaşık 60-65 yaşlarında bir kadın otobüste zor yürüyordu. bikaç kez yere düşmenin eşiğinden dönmüştü. ben de en yakın arkadaşımla yan yana oturuyordum. dayanamayıp yer verdim. kadın oturduğu andan indiği ana kadar bana dua etti. teşekkürler sağollar havada uçuştu. kadının bu sözleri ve duaları bana huzur verdi. üç ay meditasyona gitsem ancak bu kadar mutlu olurdum. kısacası bu küçücük iyiliği muhtaç yaşlılarımızdan eksik etmeyin. saygılar....
Onların otobüsleri ayrı olmalı.
Bir yönden desteklediğim kampanya.Yaşlı olmak saygısızlık yapma izni vermez size.Yer benimdir ister veririm ister vermem vicdanıma kalmış.Ama yer verdiğimde bi güleryüz bi tesekkür alamassam asla vermem.Ayrıca başımda homurdanıyorsa hiç vermem.Bize de azcık saygı be.Elimde tuğla gibi kitaplarla kac saatlik blok dersten cıkmışım amcanın biri ekmek almaya metrobüse binmiş benden yer istiyor.Peh.
bazen hak verebileceğim kampanya.

ben işten yorgun argın dönüyorum, sen günden, kısır pasta börek yemekten dönüyorsun sayın teyze.
Yaşlılıklarında uçan kanepelerle seyahat edeceklerine inanan kozmik değişiklerin önerisi.
aşırı iğrenç olan kampanya. hay sizin beyninize dediğim şahısların saçmalaması. böyle düşünenler vermeyin yer, oturun siz hep büyütün götünüzü. dilerim 60 yaşında hastane dönüşü bindikleri otobüste ayakta sallanırken düşüp geberirler kendileri.
tamam etik olarak yer vermek gerek ama bazı yaşlılar var tövbe yarabbim kötü konuşmak istemiyorum sanki yer vermek zorundaymışız gibi çemkiriyolar o kötü. öyle bi durumla karşılaştığınızda kalkın buyur teyze-amca deyin ve topallayarak uzaklaşın. çok etkili oluyo bu piçlik bak.
diyarbakır'da biz zaten yaşlılara yer veririz. öyle pek önemli değil. zatn herkes zorunlu gibidir bunda. yer vermezsen zaten çevrendekiler kaldırır seni o koltukta.

batıya bu kültürle gittiğim için, ne zaman bi yaşlıya yer versem acayip sevinip şaşırıyorlar. evet, batıyı kötülüyorum bu konuda.
Yanlış yatirimdir.
Yeni kanunlara göre neredeyse mezarda emekli olacak olan zamane gençliği 60 yaşının uzerine geldiginde hala calisiyor olacak ve daha uhuuuuu yillarca emekli olamayacaktir. Bunlar o zaman ektigini bicecek yaptigina pisman olacaktir. Yani saygi ve empati kavramindan falan bahsetmiyorum bile.