bugün

40 lı yıllarda doğmuş dedelerimizin genel düşüncesi.
(bkz: dedelerin girebilecegi entryler)
20 lik çıtırlara sulanırken geçerli olmayan başlık.
Doğrudur.
(bkz: milattan sonraki neslin dandik olusu)
kendi dönemini metheden bir takım insanlardan duyulabilecek söz.
olmayan hede hödödür. yani eskiden de vardı bozukluklar ama daha bir güzel saklanıyordu. şimdi insanların biraz daha ar damarları çatladı, yüzsüzlükleri geçtik, bunu alenan bir de sergilemeye başladılar. ucuz ve adi olmanın adını modernlik ve medeni olmakta koydular. halbuki kim neyin ne olduğunun farkında. kim kimi aldatcak ki. en fazla kendini.
cumhuriyeti anlayamadığımız için doğru bir önermedir. sıkıntı çekmek 60'lardan sonraki nesil için yok gibi bir şeydi. o yüzden yaşadıkları ülkenin kıymöetini bilmiyorlar. ya da bilmiyoruz.
(bkz: 60 lardan önceki neslin bakire olması)
olmayan durumdur efendim. olduğunu farz edersek eğer asıl düşünmemiz gereken ise yeni dönem bünyelerin kendi dönemlerinde neden bozuk olduğu, kim tarafından bozulduğudur. eğer bozuldularsa bu bünyeler bunu kendileri değil, onları sömüren büyükleri tarafından bu hale getirilmişlerdir ki zaten kendinden sonraki nesli bozan, yanlış eğiten, yanlış ve kötüye yönlendiren o eski nesil bu yaptığıyla kendisinin de yamuk ve sütü bozuk olduğunu kanıtlamış demektir. eğer farz edersek tabii...
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.