bugün

ulan hyundai'nin arabasına o kadar verilir mi allaşkına? 3 5 elektronik oyuncak konuldu diye vw scirocco hatta hatta passat duruken bu arabaya 60 bin lira veren malın aklından şüphe ederim.
Akıllıcadır.
hatalıdır. bana göre tabii ki.

git o paraya 2008 model audi a4 al.

reanult, hyundai, kia gibi arabaların sıfırını alacağıma audi gibi bir kalitenin 2. elini alırım.

not: artistliğin lüzumu yok 60 bin tl arabaya verecek adam zaten geliri yüksek biridir bineceksen en sağlam alman arabası audi3ye bineceksin. audi en elit arabaların başında gelir.
yanlış bir davranıştır. 40000 tl ye baz model i30 alınabilir.
saçmalıktır. git peşinat ver, ev taksidine gir.
aynı sınıf (c sınıfı) eş değer bütün araçların üç aşağı beş yukarı aynı fiyatları olduğu düşünülürse ve i30 un da nasıl bir araç olduğu biliniyorsa, aslanlar gibi verilir...

aha sana ford focus..dizel titanium 65 kaat.

http://www.ford.com.tr/SB...fiyatlari/p=1205006649302
saçmalıktır. özellikmiş, ne özelliği amk bagaj kapağına sikimsonik bi kamera koyunca özellik mi oluyor? kör nokta sistemi esp eps bas özellik mi oluyor? manyak mısınız lan siz? bu opsiyonlar standart hale geldi siz hala özellik diyorsunuz anonim.

12 bin lira koy bmw 1 serisi al çılgın. full+dizel 72.500 tl. deli manyak seni.
daha iyisi 2yüzbin kilometrede 2000 model x5 alıp,
kalan paranın yarısıyla da modelli düşük km bmw motosiklet alıp benzin parası için ay başını beklemektir.
önemli olan araba almak değil, aldıktan sonra vergi, yedek parça bulunabilirliği ve uygun fiyatları, yakıt tüketimi... herkesin vardır bir bildiği. fakat akıl akıldan üstündür. harbi verilmez o kadar para.
Hyundai'nin yaptigi revizyonu bilmeyen vw-audi fanboylarinin garipsedigi eylem. Eski auto-drom egitmeni olarak ve gene eski otobil jurisi olarak i30 eksigi olmayan bir aractir. Ama tabii fanboylar bunu gormez gormek istemez. Dahasi, bu araci tasarlayan almanyadaki ekibin vw'den transfer oldugunu da bilmez. Dogus oto varken turkiye'de vw grubuna para veren ya zahmetsiz kazaniyordur ya da rent a cara biniyordur. Kimse bana ama kalite vs martavali okumasin. i30'u turkiyede kullanan ilk 20 kisiden biriyim. O yirmi kisinin tamami agir onyargiyla bindik, ilk testlerden sonra vay amk bu be dedik. Gunlerce bu arabayi ve hyundaiyi enine boyuna tartistik. Diger markalarla kiyasladik. Ve hic firesiz hepimiz memnun ayrildik. Bu kisilerin tamami profesyoneldir ve hic bir hyundai yetkilisiyle temasi olmamistir. Fanboy degildik yani.

Ha, sorun fiyatiysa o ötv vs gibi vergilerdendir. Hicbir sart altinda o sinifin degeri o kadar etmez.

Ben mi? Neden fiorinoya biniyorum saniyorsunuz? Muadili otomatik dizel esp'li bir otomobilden 11000tl ucuza mal ettim de ondan. Sebep? Otv.

Not: hicbir guvenlik ekipmanini kucumsemeyin. Ozellikle esp'yi.

Edit: i30 testi bir hafta surdu.
renault megane grand tour sport line 130 beygirlik yeni modeli de fena değil. ama bi mercedes değil tabii ki.
saçmalıktır. O paraya öküz alınır.
mallıktır, git 10 bin daha koy bir golf al. golf candır.
o paraya golf almak varken gidip parayı sokağa atmaktır. aylardır 2. el piyasasını deli gibi dolaşan biri olarak şunu söyleyebilirim ki satarken zorlanacağın bi arabanın gidip "0"ını almak biraz iş bilmezliktir. kaç galeri gezdim, kaç sahibinden kişi ile konuştum bilmiyorum ama tanıştığım insanların içerisinde arabadan anlayanların hemen hemen hepsi buna para vermemekten yana (bende bi ara düşünüyordum acaba i serisinden bi araba alsam mı diye). gerek yok, cidden gerek yok.
kişiden kişiye değişen araba satın alma olayıdır. yok hyundai'ye para mı verilir, yok kia mı alınır efendime söyleyeyim passat dururken kore arabası mı alınır... dostlar yıl 2014 sizin konuştuğunuz meselelere bakın. onlar eskidendi. azıcık takip edin. etmiyorsanız şayet yorumda bulunmayın. hyundai dediğin marka şuan avrupaya cayır cayır araba üretiyor. sınıfına göre en teknolojik hem de en konforlu. keza kia da öyle. tamam alman arabaları kötü demiyoruz. diyen zaten kör cahildir. ama artık aşın bunları. "hyundai-kia, uçan teneke bunlar" bu laflar eskide kaldı. artık kötü araba yok. ucuz araba var. oda senin bütçen ile alakalı. önceden belli başlı lüks araba markaları vardı. lüks sınıfa geçmek istediğin zaman onları tercih etmek zorundaydın. baktığın zaman şimdi ortalama her markanın jipi var, elit arabası var, ucuz arabası var, ticarisi var, performans aracı var, hepsi var. alperen544 dediği gibi asıl dikkat edilmesi gereken aracın yedek parçasının rahat bir şekilde bulunabilmesi, ucuz olması ve satarken elden rahat çıkarabilmek. bunları da göz önünde bulundurmakta fayda var. iyi bir araştırma yaptıktan sonra bence gönül rahatlığıyla alabilirsiniz. hayırlısı olsun.
not: fanatik toyotacıyım.
Enayiliğin başka bir çeşididir. Hyundai'nin iyi adam siktiğinin kanıtıdır.
parası olan için sorun yaratmayacak hadisedir. şahsen üzerine biraz daha ekleyip yeni kuga alırdım. zira alırsın ford olursun lord. *
git üstüne 120 bin koy üstüne range rover evoque al. olm mal mısınız lan üstüne koy üstüne koy. hiç araba almadığınız buradan belli.
Ygs den 470 puan alıp matematik öğretmenliği okumak kadar aptalca. Net mallık.
zenginlik göstergesidir. fakir olsa i1 bile alamaz.
enayiliğin daniskasıdır. ÜSTÜNE 475 bin euro koyup ferrari alırım lan. i30'a o kadar para verilir mi? cık cık cık...
hyundai a göre pahalı bir tercihtir. nice sağlam, gösterişli arabalar varken i30 almak biraz düşündürür. bu i30 un kötü olduğu anlamına gelmez fakat işini bilen adam tutup da 60 bin lira verip i30 almaz.
120 bin küsür tl para verip bok rengi kahvesi 3 20 almaktan daha akıllıcadır. ulan beyazı var, siyahı var mis gibi cayır cayır, bok kahvesi ne?

(bkz: bok rengi araba imal etmek)
60 bin ciddi bir rakamdır. Seçenek çok. Ancak hyundai son sıralarda olur. Yeni skoda oktavia değerlendirilmeli.
Gidin marketten konserve kutusu alın daha sağlam.