1. ?.
  turkiye'in icinde bulundugu icler acisi durum. her hastamiz oldugunda eger paramiz yoksa isimiz allaha kaliyor. kaderin ve kaderciligin bir cilvesi...
  8 -11 ... gogol
 2. ?.
  Ayrıca türkiye nüfusunun çok büyük bir kısmının namaz kılmadığını düşünürsek çok daha içler acısı bir hal alır.
  1 -3 ... sozluk emekcisi
 3. ?.
  http://www.medimagazin.co...-1191i-buldu-h-47732.html
  -1 ... gogol
 4. ?.
  camilerin çoğunun vatandaşın cebinden çıkan bağışlarla yapıldığını düşünürsek garipsenmemesi lazım gelir.
  o değil de niye cami ile kıyaslanıyor onu anlamak zor. heralde üzüm yemek için değil bağcı dövmek için..
  5 -2 ... notre dame
 5. 1.
  Cuma namazında camilerin tıkabasa dolduğunu, ve acil olmak kaydıyla her hastanın hastane bulmakta güçlük çekmediğini dikkate alırsak, din karşıtı kişilerin gereksiz polemik yaratmasıdır.
  8 -7 ... againstallauthorities
 6. 2.
  teröre harcanan para *, barlarda harcanan paralar, köpük havuzları, havaya atılan peçeteler, *, parti afişleri, bayrakları vs.. gibi yerlere harcanan paralar, üniversite şenliklerinde bir gecede milyarlar alan sanatçılara verilen paralar ve daha niceleri, yapılan o kadar boş şey varken gelip camileri örnek vermek tebrik edilesi bir ayırt edicilik örneğidir.
  (bkz: eceli gelen köpek cami duvarına işer)
  5 -5 ... habit
 7. 3.
  bazi insanlar hayatlarinda hic hastaneye girmemisler anlasilan ya da hasta olmamislar. sanirim akrabalari falan da hasta olmamis. hastanelerin ne halde oldugunu bilmiyor ve ya gormemis gibi...

  kor ya da asiri zengin insanlarin sarf edecegi cumlelerle savunmaya calisiyorlar bu olguyu.
  bu garip istatisligi savunan insanlar varsa; bu durumun gerceklesmesinde de bir gariplik yok. bu istatistigin yayinlanmasi camileri yikmayacak ama bu zihniyet; cami yapmaya ve kaynaklari israf etmeye devam edecek.

  ek yazi: bir de bakin boyle israflarda yapiliyor, ne olmus yani diyenler de var. yani yanlisi yanlislarla savunmaya calisanlar. kani kanla yumazlar. kani su ile yurlar.
  1 -5 ... gogol
 8. 4.
  (bkz: welcome to the jungle)
  ... tako
 9. 5.
  türkiyede camiler devlet eliyle yapılan müesseseler değildir. vakıf faliyetine benzer, sosyal bir dayanışma sonucu bu eserler inşa edilmiştir. halkından kopuk, istanbul da boğaz manzaralı dairesinden, ya da üniversite sırasından yorum yapan insanlar, halkın neye değer verdiğini de, neyi önemsediğini de anlamazlar. cuma günü o camilerin bahçelerinde namaz kılan insanları görebilirsen, o camilerin ne için yapıldığını da anlarsın.
  3 -1 ... turkpence
 10. 6.
  anlamsız bir karşılaştırmadır. ülkedeki birşeyin varlığı ya da yokluğu herkesi etkiler. sanki camiye giden insanlar hastaneye muhtaç değiller de onların isteği üzerine hastane yerine cami yapılıyor. evet eğer hastane sayısı yetersizse bu çözülmelidir. ve emin olun bunu camiye giden insanlar da istemektedirler. çünkü bu iki yeri de aynı kitle kullanmaktadır.
  1 ... percen