bugün

adı oğuz çetinse mümkündür.
(bkz: dr oç)
ameliyat yapmak için bıçak parası isteyen ve o ettiği hipokrat yeminini de neden ettiğini düşündüğüm insanlardır. işini çok güzel ve insanlığıyla yapan doktorlar da vardır, onlara değil lafımız.
Ne okuduğu ile alakalı olduğundan normaldir.
aynı avukatlar gibi, büyük bir doktor kesimininde de sistemden yararlanma çabası sonucu oluşan durum.

biri sağlık kozunu elinde tutar, öbürü olmayan türkiye'de olmayan adalet kozunu. tabi ki aralarında iyi insanlar var. lakin o çark bir gün dönüp kötü olanların götüne girer.
sağlık adalet demeyip ağzınızı yüzünüzü skerler afedersin.

edit: eksileme hacı. sen dünya üzerinde bir çuval para kazanıp yine de bıçak parası alan doktor gördün mü ? ya da "kredi kartı geçiyor" denilen bir hukuk bürosu?
hastanın şikayetlerini dinledikten sonra " ne yazıyım sana şimdi? hadi reflü yazayım bari!" diyen yaratıktır.
türünün örnekleri çoktur fazla çalışmaktan kafayı yediklerindenmidir bilmem.
Kişiseldir. Hangi meslek dalında olursa olsun karakterini yansıtacağı bir alan bulacağını düşündüğüm canlı türü.
tıp fakültesi mezunuyum mesleğimi bir müddet yaptım, şirketimde isler daha ıyi oldugündan meslegimı yapmadım. bu camianın ıcınden gelıyorum. arkadaşlar her doktorun gözünu para hırsı büyumus evet bende daha cok kazandıgım ıcın yapmıyorum ama ben en azından ınsanlar ıle oynamıyorum. oynamamak ıcn meslegımı yapmıyorum hıpokratın cok afadersınız amına kaymıs sıkleyen yok. dunya cok kotu olmaya basladı.
okulda kendini beğenmişlik ve insanlara tepeden bakma derslerinden iftiharla geçmiştir bunlar.
edit:kendini bilen, muhterem doktorlarımızı tenzih etmeyi unutmayalım.
6 yıl okuyup doktor olunmaz. Pratisyen hekim olunur. tam anlamıyla doktor olup mesleginizi yapabilmeniz icin tusa girip ortalama 5yıl daha okumanız gerekir.
orospu çocukluğu sütlerinde olduğu için gerçekleşen durumdur. bakın bir çoğu için bu durum böyledir. hepsi olmasa bile. ama bunların eğitiminde bir sorun var bu ülkede. işimize yaramasalar aslında hepsini kesmek lazım.
Okuyarak oc olunmaz. O doğuştan gelmedir. 4 yıl okuyupta oc olanlar var. Başı mühendisler çeker.
güncel Önemli Başlıklar