bugün

6 yaşındaki kızın beynini karartan,dünyaya at gözlüğüyle bakmasına sebep olacak olaylardan biri.
oku ama anlama felsefesi.
gayet normal bir durumdur. genelde aileler yaşam tarzlarına göre çocuklarına bu tür şeyler yapabilirler. bazılarıda ingiliz alfebesi öğretir. ingilizce sayı saymayı falan öğretir. abartılacak bi durum değildir. objektif olmak gerekir.
6 yaşındaki kızına ingilizce öğreten aileden farkı nedir sorusunu sorarlar adama.
çocuğuna dinin dili öğreten ebeveyndir normaldir çok normaldir hemde,bunu dert edipte konuşanları anlamak mümkün değil size giren çıkan ne merak ediyorum.dışarlarda her gün bi sevgiliyle dolaşacağına birinin altına yatacağına medeniyet özgürlük adı altında! en doğalını yapıyordur kimseyi ilgilendirmez *
birileri* yine her zamanki gibi yobazlığı, geri kalmışlığı, beyin yıkamayı islama mal etmeye çalışıyor. birilerine kuran alfabesi öğretilmekle, erken yaşta kocaya verilmesi yada ahlak eğitimini almış olmasının hiç bir alakası yoktur. bir de kuran öğrenmekle hayatın güzelliklerinden yoksun kalınırmış*
nasılki bir insanın fiziksel eğitimi 5-6 yaşında başlayıp o yaşlarda baleye yüzmeye gönderiliyorsa, zihinsel gelişimi de çocuk yaşlarda başlar.bu sebeple çocuğunun zihni gelişimi inançlarıyla paralel gelişmesini isteyen aileler çocuğuna küçük yaştan dini eğitimi ve o yoldaki gerekli kazanımları yüklemeye çalışır.
bütün bunların ışığında gayet normal olan bir öğretidir.
anne babasına kalmıştır. tercih meselesi. 4,5 yaşındaki yeğenim ingilizce saymayı öğrenmiş abisi öğretmiş bu ikisi arasında bi fark var o da kuran alfabesinin kulağa ingilzce saymaktan daha mantıklı gelmesi. yeğen benim kulak benim kme ne?
Tamam, hepimiz müslümanız. Ama bırakın önce türkçeyi ögrensin cocukcagız. önce neyin ne oldugunu ögrensin,sonra anlatın bu budur diye. siz 6 yasındaki cocuga onu ögretmessiniz ezberletirsiniz.
aman be, ne haliniz varsa qörun..quzel turkiyemin qüzel adetleri! hey behey!
seni ne geriyo bre ..mına goyduğum türünden tepkilerle karşılaşması imkanlar dahilinde bulunan yazarın bok yemesidir. oldu olacak adam yaptığı çocuğu senin eline versin sen eğit.

(bkz: bi siktir git ağzımı bozma benim)
(bkz: kuran alfabesi)*
güncel Önemli Başlıklar