bugün

salı gününden itibaren erkek kardeşimin ifa edeceği durumdur. daha türk alfabesini tam olarak öğrenmeden gitmesi tartışma konusu.
zararlı olmayan bir olaydır. sonuçta orada ne not aldırırlar ne de not verirler. bu yaz öğrenemezse bir daha ki sefere kalır. hem eğlenceli de olur, tesbihten kılıçlar ve çoraptan toplar olur.
tenefüsde tesbih kapmaca oynanır.
15 günde elifba yı öğrenecektir sıkıntı yok,
bu durum tamamen dine bakış açınız ile alakalıdır,
din ve dindardan nefret ediyorsanız, bariz olan doğruya bile yanlış dersiniz.
türkiye'deki çoğu çocuğun yaz programıdır.
zararını göremiyorum açıkçası
velilerin sebeplerine bir bakalım isterseniz;
kızım /oğlu tek çocuk içine kapanık onu atlatsın istiyorum
çalışıyorum ve işim öğlene kadar kimse bakmakta istemiyor komşuya güvenemiyorum ama kuran kursu yaşıtları da var hem öğrenir hem de vakit geçirir.
hastaneye gidiyorum bir kaç saatliğine başında durun
bu liste bu ve buna mukabil şeylerle uzar gider.

çocuk açısından hiç bir sıkıntı yok şöyle ki yaşıtlarıyla oynayacağı eğlenceli geçen bir zaman dilimi allah kuran peygamber bunları da az çok kulaktan duyma da olsa bir şeyler öğrenmiş olacak.
veli için de gönül rahatlığı ile bırakabileceği yer .
bence kuran kuran kursuna giden de memnun gönderen de memnun olduktan sonra yaşın ikisi yirmisi olmaz.
AĞAÇ YAŞ iKEN EĞiLiR ATASÖZÜNDEN YOLA ÇIKILARAK BU EĞiTiMLERiN ZAMANI GELDiĞiNi GÖSTEREN DURUMDUR.
beyin yıkamaktan başka bir şey değildir.
ezberi kuvvetlendiren ve eğitimin sadece okulda olmadığını gösteren "gitmek"tir.
insan ne kadar küçük yaşta ise beyni o kadar hızlı çalışıyor, hızlı öğreniyor. bundan sebep; bu çocuğun Kur'an kursuna gitmesi çok doğal hatta iyidir.

buna beyin yıkamak denen zihniyet, asıl sizin zihniniz yıkanmış, haberiniz var mı ? dini bilgiler öğrenmek, sevap kazanmak ne zamandan beri beyin yıkamak olarak adlandırılır oldu.

6 yaşında çocuğu yüzme kursuna ver, ingilizce kursuna ver amenna, Kur'an kursuna ver beyni yıkansın, yok öyle ! acaba buna beyni yıkanmak diyen adamın kaç kez camide huşu içinde namaz kıldığını da merak ederim. tavsiyem; en yakın camiye koşup kendini de Kur'an kursuna yazdırmasıdır. belki yıkanan beyni eski haline gelir, belli mi olur ?
Herşeyin aşırısı zarardir. Yanlış anlaşılmasın herkez dinini en güzel şekilde öğrensin bilsin fakat 19 yaşındaki firlama bi çocuğu babası şu cemaat yurtlarından birisine bıraktı. Çocuk 1 ay dayandı. Bir ay sonra almaya gittik adam bildiğin mal olmuş. Sabah 6 da kaldırıp zikir çektirmeler falan. Dikkat etmek lazım.
13 yaşında evlendirilenlerin olduğu ülkede şaşırtmayandır.
eziyettir. kendimden biliyorum.
14 yaşında çocuk doğuran bir ülkede şaşırtmayandır.
işkencedir.
6 yaşında ingilizce şarkılar mırıldanan ülkemiz çocuğuyla aynı durumdur.
iyi bir hocayla cok güzel ve eğlenceli bir yaz geçirilir ama hoca yobazın tekiyse sadece Allah sizi yakacak diyip çocuğu Allah'a karşı korkutur. Özetle iyi de olabillr kötü de ailenin takip etmesi ve çocukla ilgilenmesi şarttır.
küçükken babamın görevinin kırsalda olması nedeni ile yakınımızdaki köyde arkadaşlarla beraber yaz tatilinde yapılan aktivitedir.
O yaşlarda bende gidiyordum ama oyun oynamaktan ders görmeye vakit bulamadığımız için bir şey öğrenemedim.
ilkokul sıralarında ağlayan, altına yapan çocukların psikolojisi bozulmaz ama ne hikmetse kur'an kursuna giden çocukların psikolojisi bozulur. evde bilgisayar başında bütün gün savaş oyunları oynar işi gücü adam öldürmektir psikolojisi bozulmaz ama camiye gider travma geçirir. adalet anlayışınıza tüküreyim sizin.
Tanım; kuran okumayı öğrenmek için yapılan eylem.
çocukların dini eğitim alması için yaz aylarında camiye ya da tanınan bir hocanın evine gönderilmesi durumu.

aileler, hem dinini öğrensin hem de genç beyin daha rahat öğrenir diyerek çocuklarını kursa gönderir fakat bu çoğu çocuk için işkencedir.
o, dışarıda top oynamak, bisiklet sürmek, koşturmak isterken, yarım gün de olsa bir yere tıkılmak fikri hoşuna gitmez.

hala var mıdır bilmiyorum ama eskiden sıkça duyduğumuz, yanlış yapınca dayak yeme ya da azarlanma durumundan dolayı, çocuğun soğumasına neden olur.
6 yaşın verdiği zeka ve hafıza duruluğuyla gerçekleşecek olan mükemmel bir eylem.
Tam Kuran'a geçecekken okulların açılması demektir. Ama yine de her yaz denenilesi bir aktivitedir.