1. 1.
  son derece haklı bir açıklama olmuş.
  3 ... hodri meydan 89
 2. 2.
  --spoiler--
  Öncelikle Cumartesi gecesi yaşanan futbol ve insanlık dışı hadiseden dolayı başta yaralı otobüs şoförü ve yakınları olmak üzere tüm Fenerbahçe Camiası’na geçmiş olsun diyoruz. Bu vahim olayın aydınlatılması ve futbolun ruhuna aykırı olan bu saldırıyı düzenleyenlere karşı adaletin kısa sürede işlemesi en büyük temennimizdir.

  Olayın ilk anından bu yana özellikle medya yoluyla büyük infialler yaratılması konusunu ise hayretle izlemekteyiz. Saha dışında yaşanan bu vahim olayın, sahayı etkilememesi için çaba sarf etmesi gereken yetkililerin olayı ısrarla sahalara yansıtma çabası oldukça düşündürücüdür ve ibretle izlenmektedir. Özellikle “Liglerin Ertelenmesi” talebi ve buna verilen olumlu cevapları anlamak mümkün değildir.

  Ülkemizde bu menfur saldırılar ne yazık ki ilk kez yaşanmamaktadır. Sporu yönetenlerin beceriksizlikleri ve basiretsizlikleri ise bu saldırılara ne yazık ki çanak tutmaktadır. Bugün kriz yönetmekten ve adalet sağlamaktan aciz TFF’nin Fenerbahçe’nin maçlarını erteleme kararı ve sonrasındaki tepkiler ise yakın tarihte yaşanan olaylara göz atıldığında ülke sporunda en hafif tabirle çifte standardın ne boyutlara ulaştığını göstermektedir!

  1 – Henüz bu sezon içerisinde maçtan 2 saat önce Diyarbakır’da takım otobüsümüzün camlarının patlaması ile sonuçlanan saldırı sonrası takımımız yine aynı şehirde maça çıkmıştır.

  2 – Geçtiğimiz sezon ise Karşıyaka maçı öncesi izmir’de basketbol takım otobüsümüz benzer bir saldırıya maruz kalmış, şoför yaralanmış ve takımımız ertesi gün maça çıkmıştır.

  3 – Bu sezon Cizrespor deplasmanına giderken zırhlı araçlarla geçmelerine rağmen taş ve patlayıcı maddelerle saldırılara maruz kalan Göztepe takımı da maça çıkmıştır.

  4 – Geçtiğimiz sezon Burak Yılmaz’a Rize deplasmanında çakı atılması ve çakının göz altına isabet etmesi sonucu maçın tatil edilmesi gerekirken hakem maçı sürdürmüştür.

  5 – Kadıköy’de yakın dönemde Bünyamin Gezer, yan hakemin kafasının yarılmasına rağmen “Kadıköy’de 50bin kişiyi tutamayız” diyerek maçı oynatmış ve açıkça talimatları çiğnemiştir.

  6 – Saha dışında yaşananlardan liglerin ertelenmesi ise yine aynı sezonun başında 3 Temmuz Şike Süreci ile ilgiliydi. O dönem panikle ne yapacağını bilemeyen federasyon ligleri ertelemiş ve adaleti sağlamak yerine uzatarak ligleri sadece geç başlatmış üzerine bir de Play-Off saçmalığı ile gündem karmaşası yaratmıştı.

  Verilebilecek sayısız örnekten bir kaçını bu şekilde sıralamak mümkündür. Görüldüğü gibi müsabaka öncesinde yaşanan saldırılarda bile maçları oynatan bir federasyon, söz konusu Fenerbahçe olunca birden maç ertelemeye kalkıyor, ligleri ertelemeyi gündeme alıyor! Sakat oyuncu sayısı fazla olan Fenerbahçe’nin bu talebinin bu şartlarda olumlu karşılanması ise ne yazık ki masumane görünmüyor!

  Medya baskısıyla ligleri ertelemeyi tek çözüm görenler ise geçmiş örneklere bakarlarsa 3 Temmuz sürecindeki gibi ligi ertelemenin çözüm değil, daha büyük karmaşa getirdiğini görecektir. Başımızda da o dönemkinden daha da beceriksiz, basiretsiz ve adaletsiz federasyon yöneticileri olduğu düşünülürse yine adaletin umursanmayacağı, birilerinin çıkarlarının ön plana atılacağı aşikardır.

  Özellikle sporu yönettğini sananların ve spor medyasının ise Büyük Provokatör Mahmut USLU’nun açıklamalarını desteklemeleri son derece manidardır. Sahada sonuçları görülen tescilli şikeyi sahaya yansıtmamak için kırk takla atarak ülke futbolunu bitirenler, saha dışında yapılan saldırıyı ise saha içine çekmek için bu provokatöre omuz vermektedir!

  Bugünden sonra alınacak kararlarda bir başka husus ise bunların “emsal” teşkil edecek olmasıdır. Bugün saldırıdan dolayı futbolu sekteye uğratmak, böyle saldırıların faillerini cesaretlendirecek ve belkide eylemlerini “ses getirir” boyuta ulaştıracaktır. Kendi yöneticilerimizde "dahil" işgüzarlık yapıp “ligler ertelensin” açıklamaları yapanlar, bu boyutuyla da futbola zarar verdiklerini görmelidir!

  Son söz;
  Bu menfur hadise derhal mutlaka aydınlatılmalı, cana kastedenler yargılanmalı, ancak ortada zarar gören sporcu yokken ve lig maçlarına 1 hafta süre varken futbol liginin tek bir maçı bile ertelenmemelidir.

  Bir kez olsun ilkeli ve tarafsız davranın ertelemeyi değil çözümü seçin!

  ultraslan..
  --spoiler--
  8 -1 ... asi horoz
 3. 3.
  Göztepenin cizre maçına zırhlı araçla gittiğini iyi hatırlamışlar.
  O zaman herşey güzeldi tabi o adamların canı yoktu.

  Herkese en ağır ceza verilirse ortada şiddet falan kalmaz.
  Irkçılık yapana basın toplantısı düzenleyip haklı gibi gösterip, ırkçılık videosunu yayınlayan adamı ölümle tehdit ederseniz ligleri ertelemeye hakkınız yoktur.
  4 -1 ... whitebalance
 4. 4.
  ülke futbolunda hiçbir ağırlığı olmayan futbol teröristlerinin yaptığı, açıkçası okumadığım açıklamadır.

  (bkz: wallah no one cares)
  2 -10 ... mclovin
 5. 5.
  helal olsun dedirten açıklamadır, herkesin unuttuğu gözden kaçan noktalara çok güzel değinmişler ve sonuna kadar haklı bir açıklamadır.
  1 -2 ... walterblack
 6. 6.
  Açıklayıcı olmuştur.
  1 ... el mariachi
 7. 7.
  başta emre ve volkan gibi futbolcuların yaptıkları olmak üzere, sahada gerçekleşen her türlü çirkeflik küfür ve ırkçılık olayına müsamaha gösteren federasyonun, planladıklarını ve yapmak istediklerini belki de en iyi anlatan yazıdır...
  2 -2 ... asi horoz
 8. 8.
  her zamanki gibi gereksiz "ultraslan" ın açıklamasıdır.

  kendileri şunu bilmelidir ki,yine kimse tarafından şeylerine bile takılmayacaklardır.havlamaya devam edebilirler.

  ayrıca açıklamada "sahada etkileri görülen şike" yi acaba hangi maçta görmüş bu zavallılar?trabzonspor'a 2 maçta da yatan takımlarında da görmüşler mi acaba o sezon?
  3 -3 ... bugun variz yarin yokuz
 9. 9.
  bu zihniyettir işte fb ye ateş eden.

  bu fanatik taraftar grubudur insanları futboldan soğutan.

  hep kıyaslamayla giderler. bana yapıldı sana da yapılabilir/yapılmalıdır mantığı.

  birisi de çıkıp demiyor ki senin otobüsün diyarbakırda taşlandı diye fb nin otobüsünün kurşunlanması normal mi oluyor?

  kamuoyuna açıklama yapacak bir grup musunuz siz?

  kimin kimlerin güdümünde hangi okuldan mezunsunuz?

  siz ve kin nefret söylemlerinizden bıktık.

  elbet bir gün bu söylemlerin para etmediği bir türkiye ye kavuşacağız.

  nefretinizi ve kininizi milletin içine kusmaktan vazgeçin de hayranı olduğunuz futbol için olum şeyler yapın.

  sizler ki futbolcunuzu ıslıklayan, rakip taraftara saldıran, yöneticinize küfür edenler, sizler kim olduğunuzu sanıyorsunuz? bu halkın için de medeni ve aklıselim insanlarda var. aynı renk altındasınız diye size ödün vereceklerini sanmayın.
  6 -4 ... entrysiyle costuran yazar
 10. 10.
  okumadım ama bu ultravestileri kim takar fare dağa küsmüş dağın haberi olmamış.
  2 -4 ... caylife