1. 1.
  Savcı Mehmet Kiraz'ın öldürülmesine ilişkin içerikler nedeniyle Google'a erişimin engellenmesi kararı. Twitter da bu yüzden kapanmıştı.

  https://twitter.com/AJTCa...s/585138894561222656?s=09
  1 ... burasineresibennerdeyim
 2. 2.
  internet haftasi nın başladığı gün verilmiş tuhaf karar.

  arkadaş, tamam insanlara zarar verici(çocuk pornosu, uyuşturucuya özendirme gibi), bölücü, saldırganlığa teşvik edici vs. yayınlara karşıyız. ama pire için yorgan yakılmaz ki canım, bu daha önce de denendi tutmadı, başka çözümler gerekiyor, bunlar işe yaramaz, bir dns rakamlarını değiştirmeye bakar...
  1 ... alikula
 3. 3.
  Yalan haberdir.
  ... selahattin demirtas
 4. 4.
  oha artik dedirten mevzu. lan kuzey kore bile internet tarihinde bu kadar sansür yapmamıştır.
  -1 ... lumber jungle
 5. 5.
  Yok ebesonin amı ali sami'dir.
  ... zippocu
 6. 6.
  yok artık ebesinin amıdır.

  o kadar yapmazlar lan, yanlış anlaşılmadır, el-cezire'nin sayfasını hacklemişlerdir, başka bir şey olmuştur. mahkeme kararını görene kadar bekleyelim.

  (bkz: beyler sakin)

  edit: vay amk.
  -1 ... kornisten kovulan perde ruleti
 7. 7.
  6 nisan 2015 google a erişimin engellenmesi
  3 ... 80 the city
 8. 8.
  henüz uygulanmamış,4 saat içinde içerikler kaldırılmazsa uygulanacakmış

  --spoiler--

  internet arama motoru Google'a erişimin engellenmesi talebi istanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu'ndan geldi.

  Twitter, Youtube ve bazı haber sitelerindeki Savcı Mehmet Selim Kiraz’ın ölümü ile ilgili yayınların kaldırılmasını isteyen savcılık, bu kez de Google'dan da içeriklerin kaldırılması için istanbul 6. Sulh Ceza Hakimliği’ne başvurdu.

  Talebi değerlendiren mahkeme Kiraz'la ilgili bazı görüntülerin kaldırılması, kaldırılmadığı takdirde Google'a erişimin tamamen engellenmesine karar verdi. Savcılığın talebi doğrultusunda mahkemenin verdiği karar Youtube'u da kapsıyor.

  Mahkeme kararında, 'Savcı Kiraz'ın rehin alınması görüntülerinin halen Google arama motorundaki yer sağlayıcı ile bu yer sağlayıcı üzerinden yayın yapan YouTube internet sitesinde yer aldığı' belirtildi.

  Saat 21.30'da verilen kararın uygulanması için Google ve Youtube'a 4 saat süre verildi. Mahkeme, kararı yerine getirmesi için Erişim Sağlayıcıları Birliği’ne gönderdi.

  içerikler kaldırılmassa her iki siteye de erişimin gece yarısından sonra saat 01.30 civarında engellenmesi bekleniyor.

  http://aljazeera.com.tr/h.../googlea-engelleme-karari

  --spoiler--
  1 ... burasineresibennerdeyim
 9. 9.
  Aranan şeyi bulduğu gerekçesiyle arama motorunu engelleme eylemi.

  (bkz: yandex lobisi)
  1 -1 ... baygitar
 10. 10.
  Şakaysa bile vahimdir. Bunun şakasının bile yapılabildiği ve ciddiye alındığı bir ülke olmak dahi faşizmin ve diktatörlüğün göstergesiyken gerçek olması halinde beni bu ülkede iyi şeylerin olduğuna inandırabilecek bir şey yoktur.
  ... cincinnatus