bugün

Evren 14,5 milyar yaşındadır.
en çok koyanda bu amk.
içten içe üzer.
Bahtımı s.keyim dedirten gerçek.
öyle şansın damına goyam.
Evrenin 14 milyar yıllık olduğunu savunan çoğunluk görüşüne göre yanlış bulunan tespittir.
96 senelik cehape tarihinde kılıçdaroğluna denk gelmekle eşdeğerdir.
öncekilerin kıymetini anlamak açısından belki de iyi olmuştur.
akp yi devirecek nesil biziz demektir. yanlış nesile denk geldi geziyi mumla arayacaklar!
ArapBaharını Akp mi çıkardı bunun ak parti hükümeti ile ne ilgisi var.
Keşke dinozorların olduğu dönemde nesli tükenen bir dinozor yahut filozofların olduğu dönemde fikirlerinden ötürü idam edilen bir filozof olsaydım. Öyle ki bu dönemde yaşamaktan daha hoş geliyor kulağa.
Bunu bende anlamıyorum sözlük. Bu nasıl bir sınanış, nasıl bir rastlantı merak etmemek elde değil..

Bir dyatlow geçidinde ne oldu?
iki nasıl ve neden bu döneme denk geldim merak ettiğim ve cevabını bulamadığım iki sorudur bunlar hayatımda.
sanki ecevit döneminde refah içinde yaşıyordu bu millet, sanki 1980'de kenan evren döneminde gül bahçesiydi.
O müthiş anayasa kitapçıklarının, yazar kasaların fırlatıldığı koalisyonlu dönemde harika bir yaşam sürüyorduk sanki.
Biz 3. dünya ülkesiyiz bu gerçekle yaşamaya devam. akp olur bkp olur ckp olur sonuç değişmez. üç aşağı beş yukarı bu.

sen halk olarak fırsatçısın bir kere kredi oranı düşüyor evinin fiyatını arttırıyorsun hemen.
ötv zammı geliyor hemen ilanda olan arabanın fiyatını arttırıyorsun.
pandemi var diye marketçi olarak fiyatlara zam yapıyorsun.
sen bir kere ne kadar ahlaklısın ki? ne kadar bu ülkeyi düşünüyorsun da 6 milyarda akp dönemine geldik diye dert yanıyorsun.

değişim kendinden başlar, önce sen kendini sonra aileni sonra çevreni değiştir. boşver akp bilmem ne bunlar gider diğerleri gelir. bak imamoğluna adamı getirdik diğerlerinden bir farkı olmadığını gördük. devran böyle.
Bu kadarınada çüş denir.
şans kapıyı kırınca.

https://pbs.twimg.com/med...format=jpg&name=small
imtihan dünyası napak.

Üste yazan dede o ayçiçek yağı muhabbeti 74 barış harekatı sonucu olduğunu niye yazmıyor.

işinize gelince dıj güçler yapıyor işinize gelmeyince yağ kuyruğu vardı.

SiYasal islamcı ikiyüzlülüğü burada hemen devreye giriyor.
öpülecek popoda don durmazmış.

biraz kaderci takılalım yoksa bu şansızlığı mantıkla açıklamak mümkün değil.
Evren 13.8 milyar yıllık bir tar8he sahip.