bugün

Erdoğan şu anda iyi edebiyat yapıyor.
Van minutten girdi hızlı trenden çıktı. Doların yarattığı kriz ve işsizlikten bahsetmedi henüz.
Bakalım manifestoda neler vaad edecek.
Ben söyleyeyim.

Gss haracı
Ötv
En büyük vaatleri olacak.
yalan dolan, boş laf, hikaye, bir araba saçmalık filan falan...
yakında son 16 yıllık ekonomik çöküntünün sebebi chp dir

onların suçudur, onlar yaptılar.

bana oy verin sizi bu ekonomik sıkıntıdan kurtarayım

demesini bekliyorum

ve bu konuda ciddiyim, şaka yapmıyorum.
son 5 yıldır mitinglerde ne söyleniyorsa aynıları tekrar edilmiştir. tıpkı chp'nin 36. kurultayı'nda kılıçdaroğlu'nun yaptığı konuşma gibi bir saat boyunca kayda değer tek kelimenin edilmediği bayat bir konuşma yapılmıştır.
son 10 yıldır hep aynı vaadler.
Adam kaç senedir tartışmasız iktidarda. Ayrılıklar ilkesi diye bir şey kalmamış, polis-asker desen emrinde. Memleketi kaç aydır ohal ile yönetiyor, tek kelamı ferman oluyor.

Yalnız hala muhalefet gibi konuşuyor. Açın rte’nin tek tek konuşmalarını izleyin. iyice de inceleyin, analiz edin. Başka bir şey göremezsiniz. Bugün ak dediğine yarın kara diyor. Sonra ak diyen başkasıymış gibi eleştiri yapıyor.
Ya da herhangi bir konuda iktidarda olan kendisi değilmiş gibi başkalarını suçluyor, muhalif duruyor. Örneğin ekonomiyi yöneten dağdaki çobanmış gibi çıkıp Başkan olursam ihracat artacak diyebiliyor. Yahut cari açığı sanki ben veriyormuşum gibi diğer partileri suclayabiliyor.

Ciddi diyorum değişik bir seyler var.

Edit: normalde bir iktidar yaptıkları ile övünür, bizimki b*k ettiklerini düzeltmekle alakalı konuşuyor. Bilemedim.
daha fazla yandaş müteahhit zengin etmeye yönelik programdır.