bugün

2014 nba playoffları doğu konferansı yarı finali 1. maçı.
tsi 02.00 da cnnturk den naklen yayınlanacak olması ile çılgın attıran maçtır. normal sezonda enteresan şekilde 4 maçın tamamını kazanan nets i bu sefer o kadar da şanslı görmüyorum. malumunuz karşılarında son 3 sene finalisti ve 2 kez üstüste şampiyon olmuş bir takım var. ilk maçta bir şekilde kazanabilirlerse seriye ayrı bir anlam getirebilirler ama bu maçı gazlı bir lebron james ve arkadaşlarının götüreceğine inanıyorum.

dedeleri izlemesi keyif verecek olan maçtır. adamsın cnnturk!
ikiside izleme zevki vermeyen takımlardır. muhtemelen yine nets son anda kazanır bu maçı. seriyide miami kazanır.
zevkin amına koyulacak maçtır.
ilk çeyreği 22-20 bitmiş ve an itibariyle ilk yarı bitimine 5.42 kala 36-27 devam eden maçtır. takımların toplamda 12 top kaybı ve buna karşılık 0 top çalma gibi bir istatistiği mevcut durumda. lebron 8, allen 7, wade 6 ve pierce 6, joe johnson ile williams 4 er sayıdalar.

miami nin evinde inceden vites arttırması gerekiyor.
Kaan kural'sız keyif vermeyen maç.
ilk yarısı deron williams ın 9 metreden bulduğu buzzer beater ile 46-43 biten maçtır. lebron ve chalmers 10, wade 8, allen 7 sayıyla kapatırken konuk ekipte johnson 10, williams 9 ve pierce 6 sayıdalar. garnett ise 9 dk süre aldı ve sayısı yok.

miami rakibe 6 üçlük şansı verdi ve %40 isabetle oynatıyor, bundan vazgeçmesi lazım. ayrıca 5 top kaybını fazla arttırmazlarsa şansları artabilir. rakip ne kadar zorlu da olsa savunmada dikkatli olunursa maçı ev sahibinin alması kolaylaşacaktır. ikinci yarıda hücumda daha etkili bir miami bekliyorum...
üçüncü çeyrekte vitesi arttıran miami nin bitime 4 dk kala 68-54 e getirdiği maçtır. özellikle bosh un 9 sayısı başta olmak üzere lebron ve wade 4 er sayı buldular. rakibi de 11 top kaybına getirdiler. bu şekilde devam ederse iyi bir galibiyet gelecek demektir.
deron williams dan yine 8 metre civarında gelen panyalı buzzer beater sonrası son çeyreğe 79-66 ile girilecek olan maçtır. miami üçüncü çeyrekte 33 sayı buldu ve rakibe sadece 23 sayı şansı tanıdı. lebron ve bosh içeride etkili oldular ve isterlerse maçı alabileceklerini gösterdiler. son çeyrekte önemli bir sorun yaşamazlarsa maçı alırlar diye düşünüyorum.

lebron 16, bosh 13, wade ve chalmers 12, allen 10 sayıda bitirdiler. rakipte johnson ve williams 17, pierce 8 sayıda götürüyorlar, garnett in ise hala sayısı yok. son çeyrekte johnson veya williams dan biri durdurulursa farka gidilebilir...
bitime 4.15 kala 96-76 ya gelen ve nets de yıldızların oturarak kabullendiği maçtır. miami için iyi bir mesaj maçı olduğunu düşünüyorum. ikinci maçı da beklendiği gibi kazanırlarsa serideki iddiaları kuvvetlenecek ve doğu finali garantilenecektir. serinin 1-1 olması durumunda rakibin yıldızlarını düşünürsek riske atılmaması gerektiğine inanıyorum.

lebron hala çatır çatır atıyor ve 10/15 ile 22 sayıya ulaştı bu arada. sanırım şimdi kenara geliyorlar...
nets in raptors serisindeki yorgunluğunu göstermiş olan maçtır. resmen sadece ilk yarı dayanabildiler ve miami biraz hızlandığında dağıldılar. ikinci maç böyle olmazlar diye düşünüyorum ama miami nin de kaybetme lüksü yok.

iddiadaki ilk tahminimi bana getirmiş olan maçtır aynı zamanda. san antonio spurs ve unics kazan da alırsa bi 25 tl götürecem...
107-86 bitmiş ve seriyi 1-0 a taşımış olan maç. lebron 22, allen 19, bosh 15, wade 14 ve johnson-williams 17, thornton 11, pierce 8 sayıyla bitirdiler. garnett etkisiz bir performansla sayısız kaldı ve sadece 4 ribaunt 1 top çalma kaydedebildi.

heat %57 civarında saha içi isabeti bularak farkı yarattı ve ribauntlarda 37-32, asistlerde 22-11, top kayıplarında 13-10 üstünlük kurdu. sakatlanarak oyundan çıkan chris andersen in 4 bloğu ise pota altında ciddi bir savunma katkısı getirerek oyunun kırılma anlarında yardımcı oldu.
miami heat'in 107-86 kazandığı nba playoffs 2014 doğu konferansı, konferans yarı finali, birinci maçı. miami heat bu galibiyetle seride 1-0 öne geçti.

miami heat'te lebron james 22, ray allen 19, chris bosh 15 sayı ile oynadı. brooklyn nets'te ise deron williams ve joe johnson 17'şer sayı üretti.