bugün

küçük esnaf kurnazlığı. sen yarım döner + ayranı 6 liraya kakala, satış düşünce de vay ekonomik kriz. tamam ekonomik kriz var, elbette bir şekilde seni de vurmuştur. ama senin asıl ekonomik krizin menünde be gülüm.
almanyada bile senin tavuk dönerini dörde katlayacak et döneri 2 avro iken, sen kalk krizden bahset. milletin karnini doyur bak nasil satis yapiyorsun. aclik kriz mriz dinlermi kardesim?
6 liraya tavuk döner ve ayrana ekonomik diyen insan, kimi yerlerde aynı ikili'nin 2 liraya mal olmasına nasıl bakar merak ediyorum şahsen.
zira, istanbul'da ve izmir'de gayette güzel mekanlarda bu bahsettiğim fiyata bulunabiliyor. gayette leziz efendim.
ama nedir? onlar şöyledir, böyledir, bitlidir, kurtludur, kakadır, yenmezdir ıyktır...
bu ekonomistlerin açıklamaları bu olabilir.
piyasa, rekabetten ziyade bok atma piyasası olduğu için şaşırmamak lazım.
1,5 yarım tavuk döner 75 kuruş da ayrandır maksimum 2.25 liradır kim sıçıyor bu önermeyi...
aynı taksimde kızılkayalar 'da ıslak hamburgerin fiyatının 1,75 tl olmasından mütevellit krizin teğet geçmediği büfenin çalışan ya da sahibine ait söz öbeği.
eğer sivas gibi bir dürüm cennetinde yaşıyorsanız bu miktar tavuk dürüm + ayran 1 liradır efendim..

-ulan diyeceklerim bu kadar maytap yapma lan bize!
+dürüm çarpsın ulen yalanım varsa..

sözün özü.. (bkz: kedidir kedi)

bizde 1 liralığı var..
bu önermeden de anlaşılıyor ki ekonomik insanın kendine yakışanı giymesidir. ucuza bak. o parayı vereceğime üstüne bi 20 bin daha koyarım büfe açarım lan.
üst, üst orta ve üst üste gelen sınıflar için gerçekten de ekonomik olan tavuk döner ve ayrandır.

siz onu bunu boşverin de, pikniğe çıkalım sözlükcene, adam başı 4 papel çıksak 10 kişiden 40 papel eder. tavuğun kilosu 4 papel bizim köşedeki markette, isim vermeyeyim, evlenmeden vermem. 4 tavuk alırız, yanına da iki kilo süzme yoğurt kilosu 2 liradan, eder mi masrafı 16 artı 4, 20 papel. halk ekmektende adam başı 1 ekmekten 10 ekmek alırız, tanesi 35 kuruştan eder mi sana 3.5 lira. yanına domatesiydi, biberiydi derken 5 liralık malzeme daha. 20 artı 3.5 artı 5, totalde 28.5 eder. üzerine 8 papel daha ekler bir de büyük burgaz alırız, oh. söz ayranı ben evde yaparım, ayrıca mangalıydı kömürüydü, onlar sorun olmaz. seçim öncesi bizim burada mangalla mangal kömürü dağıttılar, yazlık kasaba olduğundan..
kktc'de bulunabilecek en ucuz döner ayrandır.
adamı siken dönercilerin sözü, hele bu meydan burger'ın yanındakiler yokmu ah..
yarım tavuk alıcaktık böyle el kadar ekmeğe 5 lira demişlerdi.

sonra diyorlar kriz var. tabi olucak.
resmen kazıktır. aynı menü şahsımca siz değerli arkadaşlara 3 tl'ye sunulabilir. 50 kuruşuda komisyonumdur. lakin eti sorgulamak yok ona göre. *
10 liralık iskenderin beleş olmasıyla eşdeğer durumdur.
burger king'de 2 whopper jr. menünün 8.75 liraya satıldığını duymamış şark kurnazı esnaf söylemidir.
mecidiyeköy deki esnaf büfesinde pilav üstü döner 4 lira olması durumunda hiçte ekonomik olmayan durumdur.
(bkz: ben de yedim) *
kadıkçyde tam ekmek tavuk döner 4 liradır. ayranda 1 lira dersek. 1 lira göte girer. ekonomik değildir.
kıbrıs'ta 6 tl olan ürünün ne kadar ekonomik olduğu düşündürücüdür. zira aynı ürün sultançiftliği'nde 1,5 tl'ye bile bulunabiliyor.
(bkz: mc donalds ve burger king için ucuz demek)
kardeşim tamam 6 lira ekonomik olmasın da, ben şimdi ucuz döner yemek için avcılar veya sultançiftliğine mi gideceğim?

benim oralara gitmem de en azından 6 kağıda bakarsa tavuk döner gelir bana 7.5 liraya. e o zaman haklı olan taksimdeki dönerci.

ayrıca ucuza rağbet etmez bizim millet. haklıdır da yani, bir liraya döner ayran mı olurmuş, hangi dünyada yaşıyoruz? bu tavukları kızılay mı dağıtıyor, yoksa kanatlı familyasından öteki canlılar midemize sahte bayramlar mı yaptırıyor?

1.5 liraya ne olduğunu bilmediğim döneri yiyeceğime bir poğaça bi ayran yerim, hiç değilse ne olduğu belli birşey yerim.