bugün

Ünlü yazar ernest Hemingway'in başlattığı akımdır.
Ayrıca başlığının açılmış olmamasına şaşırdım.

6 kelime kullanarak kişilerin kendilerini ya da herhangi bir şeyi ifade etmesidir.
bu sözlükte başlığın açılmamış olmasına da altına hiç entry girilmemiş olmasına da şaşırmadım dostum. siftah benden olsun.

gerçek aşkı buldu. bir başkasıyla evlendi.
bu akımın ernest hamingway'e ait olduğunu az önce öğrendim. Çok cahiliz çoook.
seni kalbime sordum siktir et dedi.
Babam anamı sikti, bu hikayeyi yazdım.
tuvalette sicarken oglu onu gebertti.
zeka gösterisi yapmak için çok pratik bir yöntem. özellikle edebi zeka gösterisi için. kolaycılık gibi kaçar gibi olsa da...

yalnız ernest hemingway'in gazetecilik ve istihbarat elemanı yönleri de var. 1. dünya savaşını ve o yılları görmüş yaşamış. az laf ile çok şey anlatma derdine düşmesi esasen farklı amaçlar için iken savaşın ardından normalleşme sonrası ernest'in edebiyatçı kimliği ile bizlere az laf çok zeka bol hikaye olarak dönmüş görünüyor. tıpkı istihbarat çalışmaları ve savaşların ardından kalan az gerçek bol hikaye bol şov gibi. komplo teorim bu.

onca istihbarat ve savaş şartlarının ardından ki ernest hemingway'in savaş ortamına kızılhaç’ın gönüllüsü olarak katıldığı 1.dünya savaşı, ispanya iç savaşını, 2. dünya savaşını yaşayarak gördüğü düşünülürse:

"satılık bebek ayakkabıları. hiç giyilmedi"

gibi sadece 6 kelimelik iki cümle ile kendi geçmişini ve bir tarihi işaret edip tabiri caizse sayfa sayfa anlatabilmesi, onun yaşadığı dünya ve ona verilen görevler göz önüne alındığında; kaçınılmazdı.

tüm yaşanılanlar, savaşların ardından kalan acılar bütün bunlara rağmen yeniden kurulan, kurulması gereken düzenler hayatlar, hayaller...

satılık bebek ayakkabıları, hiç giyilmediler...
ben-sen-o
biz-siz-onlar.

bak şimdi hikaye şöyle başlıyor...
bir yerden okumuştum;

"strangers, friends, best friends, lovers.., strangers"
çağrışımda bulunarak; sagopa kajmer'in 56 denklem adlı parçasını anmama neden olan başlıktır.
"Yatak odası takımını kız tarafı almalıdır." Sigmund Freud
bir ruya idi seni benden alan.
Strangers in the night, two lonely people
(bkz: Abi en aşağı yedi oluyor valla kurtarmıyor)
keşke evlense de ben de vazgeçsem.
"Sen varsın,ben varım,biz yokuz."
çocuk birgün doğarsan, tüm aksiyonları yaşa.
kiss me hard before you go.
fenerli olsam 6 golü atan oyuncuların adını yazar giderdim , neyse ki fenerliler baya mal da benim kadar yaratıcı düşünemiyorlar eheheh.
bir kız sevdim aslında hiç olmayan.
Tuncay ortega serhat akın ceyhun ümit.
I fuck on the first date.
bir hikayem var anlatma özürlü olduğum.
altı kelime üstü cümle hani hikaye ..
keşke gelsen ne çok eğlenirdik biz.
düşen sabunu eğilerek almasıyla olaylar gelişti.