bugün

galatasaray'ın uefa kupası b grubunda oynayacağı ikinci maçtır. maçtan ziyade maçın oynanacağı tarih çok dikkat çekicidir. *

ayrıca bu maçtan 3 gün sonra fenerbahçe galatasaray derbisinin oynanacak olması nedeniyle derbinin ertelenme ihtimalini ortaya koyacak maçtır.
üç gün sonra oynanacak fenerbahçe maçından kanaatimce daha önemli olan maçtır.
tarihine dikkat edilmesi gereken maçtır. mazallah tarih tekerrür falan eder.
galatasaray portekiz den farkla dönerse hem kadıköy için favoriler arasında olduğunu gösterir ; hem de 6 kasım deyince başka şeyler aklımıza gelir.
tsi 21:30'da başlayacak olup luz stadı'nda oynanacak maç.

http://www.uefa.com/compe...5/match=304186/index.html
alınacak 1 puanın bile galatasaray'a yarayacağı maç olacaktır.
ateşli portekiz seyircisi önünde oldukça zor geçecek maçtır.
özel bir gün olan 6 kasım a gelmesi dolayısıyla önemli olan ve benfica dan 6 gol beklenilen maç.
galatasaray'ın iyi mücadele edip puan çıkartacağı maç.
tarih dolayısıyla laf atanların 5 kasim 2008 arsenal fenerbahce maciyla ilgilenmesi gerek sonra tarih tekerrür etmesin antreman takımı olmasınlar aman dikkat. *
saat 21.25'den itibaren trt 1'den naklen yayınlanacak karşılaşma.

http://www.trt.net.tr/www...amp;akistur=1&tdgun=7
savunma ağırlıklı bir kadro seçecekmiş skibbe. bak sen. yahu türk takımları ne zaman savunma yaparak istediğini almıştır sorarım dünya aleme. biz milli maçlar dahil, avrupa maçları dahil bütün maçları ofansif oynayarak kazanmışızdır. hele ki galatasaray bunu hiç yapamaz, futbol tarzında bu yoktur, oyuncularının ruhunda yoktur.

kanaatimce bugünkü maçın kilit adamları meira ve lincoln olacaktır. ikisinin pozitif oyunu puan getirebilir bize. şahsen ben bugün meira'nın ön liberoda oynamaması gerektiğine inanıyorum. kendisi stopere çekilip, hakan balta o mevkiye kaydırılabilir. takımımıza bol şans. umarım kaybetseler bile aslan gibi oynayıp, savaşıp dönerler yurda.
kesinlikle kolay lokma değildir, zor geçecek bir karşılaşmadır. kadro eksikliği ise fazlasıyla can sıkmaktadır.
çok zor geçecek karşılaşmadır. beraberlik iyi bir sonuç olacaktır ama galatasaray'ımız bu maça beraberlik için çıkmayacaktır. gollü bir beraberlik veya galibiyet bekliyorum. hayırlısı.
ortada olacağını düşündüğüm maç. galatasaray gene kaçırdıkça kaçıracak bence ama benfica da boş durmaz ancaaak, galatasaray golü erken bulursa maç çok keyifli olabilir. yok bulamazsa beraberlik ya da kapkaç yapan alır maçı olur.

tabi hiç aklıma getirmek istemediğim bir de steau ihtimali var. yani saçma sapan goller yiyip benfica'nın bize byes çekmesi.

öyle bişey olmazsa galatasaray için kazançlı bir maç olacaktır.
galatasaray'ın benfica'ya ileride bile pres yapması gereken maç. malum bizim takım gaziantepspor'la ligde oynan maçta yattı resmen*, bakmayın atılan o 3 gole. bu kadar dinlenmeden sonra artık benfica maçında orta alanda ve ilerisinde de basarlar diye umuyorum, skibbe bey de böyle düşünüyordur tabi inşallah. kalbur üstü bir avrupa takımı olan benfica'nın ise niye bu kadar şişirildiğini anlayamamakla beraber, galatasaray yenilirse eğer o muhteşem stadın atmosferinden dolayı gerçekleşecektir bu. jose antonio reyes ve nuno gomes dışında beni ürküten futbolcuları yok, pablo aimar kanımca bu sezon kendine gelemez. ama gene de medyaya göre grubun favori takımıdır ve ilk maçta bir başka favoriyi evinde mağlup eden galatasaray'ın estadio da luz'dan çıkaracağı 1 puan kesinlikle kötü değil, aksine çok iyi bir sonuç olur.
efendim berabere bitecek karşılaşmadır, ayrıca iddaacılara alt seçeneği de kazandıracaktır.
tek umudum benfica nın kazanmak için deli danalar gibi saldırması. yoksa bizim takım asla kazanamaz, hatta puan bile çıkartamaz. ama eğer oyun hızlı oynanırsa lincolin-arda-baros üçlüsünün ekmeğine yağ sürülür.

skibbe nin takımı nedense kontrollü bir futbol oynamayı beceremiyor. bu yüzden avrupa da başarılı olmak "bu hoca" ile çok zor gözüküyor. takımı kendi sahasında aslan kesilen deplasmanda kediye dönen bi hale soktu karaktersiz herif.
bence bizim için bu maçın kilit oyuncuları servet, emre ve meira. iki şeyi çok iyi yapmalılar.

1- kademeye çok iyi girip top kesmeliler. (defansın zaten temel görevi bu ama sezon başından beri bu konuda sınıfta kaldılar)
2- kestikleri topları tam bir oyuncu kurucu gibi oyuna sokmalılar ki arda-lincolin-baros pozisyona girebilsin.

tanım: galatasaray'ın, avrupa'daki prestijini eski seviyesine yükseltmesi için büyük bir fırsat olan maç...
sonucu çok da umrumda olmayan karşılaşma. gruplar ve fikstür belli olduktan sonra kagıt üstünde 4 maç arasından üzerini tek çizdiğim bu karşılaşmaydı. olympiacos'dan alınan 3 puan ve metalist kharkiv'le evimizde oynayacak olmamız, ayrıca da gruptan çıkmak için 6 puanın yeteceği düşünülürse mağlup olsak da üzülmem... bu kadar eksik, sıkışık maç trafiğine rağmen lisbon'dan alınacak bir ya da üç puan grup liderliği için büyük avantaj sağlar, haa o ayrı.

galatasaray çok efor sarfetmeden akıllı oynasın, kimse sakatlanmasın, iyi maç olsun; yeter...
Bence Galatasarayın yedek ağırlıklı kadroyla çıkması gereken maçtır.Çünkü gruptan çıkma ihtimalimiz çok yüksektir oyuncular bana göre ve matematiksel olarak bu önemsiz maçta dinlendirilip haftasonundaki derbi düşünülmelidir.
trt 1'den sıkıntısız bir şekilde izlenecek, bizlere yana yana illegal ler aratmayacak olan maç.
(bkz: futbol trt de izlenir)
ayrıca, galatasaray'ın tarihinde ilk kez bir portekiz takımıyla karşılaşacağı maç.
(bkz: benfica yı benfica da yenmek)
trt 1'in naklen yayınlayacağı karşılaşmadır.
(bkz: çatlada patla aydın doğan)

edit: aydın doğan sözlük yazarıymış lan, haberimiz yok.
iki farkli bir benfica galibiyetine munasebet verebilecek olan karsilasmadir.

(bkz: #2244582)
keyifli geçeceğini düşündüğüm maçtır. dün izlediğimiz ( 5 kasım 2008 arsenal fenerbahce macı ) çırpınışlardan sonra izlenmeye değecek bir maç olmasını diliyorum.
galatasaray açısından mağlubiyetin sürpriz olmayacağı, beraberliğin iyi, galibiyetin ise süpersonik olacağı karşılaşmadır. galatasarayımız bugün takım savunmasını iyi yapar, orta alanda az top kaybeder ve hızlı hücum şanslarını iyi kullanırsa galip gelebilir. ve de gelsin zaten; ama ben beraberliğin de iyi sonuç olacağını düşünüyorum. yenelim ama lan n'olur.*
yenilsen de yensen de en büyüksün cim bom'um, yürüyedur diyor ve sözü stüdyodaki konuklara bırakıyorum.
gollü geçmesi ihtimaller dahilinde 1 olan karşılaşmadır.
güncel Önemli Başlıklar