bugün

2. entryden itibaren bazı maçlarla karşılaştırma yapan tiplerin yorum yazılmasına bile tahamül göstermedikleri maç.
galatasaraylılar ın hala bıdı bıdı birşeyler zırvaladığı maç. bu maç gs için tam bir kerbeladır. ben gs lilerin yerinde olsam böyle pilav günü hoşaf günü yapacağıma kerbelaya benzer bir ağıt günü yapar,lise aşuresi dağıtırdım. dünya dünya olalı böyle zulum görmemiştir. fenerbahçelileri de kınıyorum bu arada. (merhametli bjklı)
fener ne zaman kötü gitse gündeme getirilen maç. hayır biz mi bilmiyoruz kupa falan mı verdiler bu maçtan sonra, aldıkları 3 puanı 100 yıllık tarihlerinde en büyük başarı olarak görüyorlar.

(bkz: ezik nedir)
(bkz: temcit pilavı)*
geçeli,

http://www.timeanddate.co...=30&m2=04&y2=2008

gün olmuş. hala bir teselli edici etkisi var demek. yoksa üzerinden

* 172.972.800 saniye, ya da
* 2.882.880 dakika, ya da
* 48.048 saat, ya da
* 286 hafta

geçmiş olmasına rağmen...
(bkz: kusura bakma iş işten geçti)
(bkz: olamayız artık eskisi gibi)
idrak edilemeyen bir mağlubiyetin gözyaşları gibi ikide bir insanların ayaklarının altına düşürülen maç...

ha bir de yok mu böyle ağızlar, bu maçtan sonra gs'lilerin yerinde olsam kendimi siktirirdim vs. anlamında, ulan böyle bir mantığa sahip insanların şu an futbol takımı yerine basketbol takımı tutmaları gerekirdi, avrupada yıllardır hep klup hem de milli takım olarak aldığımız hezimetlerden sonra...

hem şöyle ki; fenerbahçe galataray'ı bu tarihte 6-0 yendi ancak ali sami yen'deki maçı 2-0 kaybetti, beşiktaş o sene 85 puanla şampiyon oldu, galatasaray 77 puanla ikinci, fenerbahçe ise 51 puanla 6. yine *, o sıralama ile ancak inter-toto kupasına katılıyordu fenerbahçe, yani gariban avuntusu gibi bir maçtı, bomboş geçen bir sezonun avuntusu...

şimdi gelelim günümüze 2007-2008 sezonuna, sezon başından beridir fenerbahçe ile galatasaray arasında geçen bir lig mücadelesi var gördüğümüz kafa kafaya bir mücadele ve kazananı bu iki takım arasındaki maçlar belirler hiç kuşkusuz... bu sezon iki takım birbirleriyle 4 kere karşılaşmış, 2 lig 2 kupa olmak üzere, 2 galatasaray galibiyeti, 1 beraberlik ve 1 fener galibiyeti var, ligin son 2 haftasına girilirken galatasaray 3 puan ve +1 averajla önde...

yok her ayrıntıyı yazıyorum ki, bundan bir 25 yıl sonra da herhangi bir mağlubiyetten sonra bu konu tekrar açılır, olan bitenler en azından göz önüne alınsın...
aziz yildirim in her galatasaray sampiyonlugunun ardindan istifa edip geri gelmesinde oldugu gibi, bok atilacak baska bir sey bulamayinca masa altina yapistirilan sakizi cignercesine tazelenen anidir. hocam alt tarafi 3 puan yahu.

- hehehe 6-0 lan!!
+ 5-1?
- hastirr..
+ ya.
güzel bir anı. hatırladıkça gülümseten.
fenerbahçe'ye acımamı sağlayan maç. Yahu bir kulübün 100 yıl içinde,bir maç dışında hiç mi başarısı olmaz ? Yazık lan. üzülüyor insan ister istemez. Fenerbahçe kulübünün müzesinde fare bile yaşamıyormuş. Bu kadar beter durum.

(bkz: gönüllerin şampiyonu fenerbahçe)
çok ama çok merak ediyorum, bu maç hiç oynanmamış olsaydı fenerliler ne yapacaktı, nefes alamayıp ölürlerdi heralde... evet zamanında dalga geçildi iyi güzel, bazı esprilere biz de güldük ama 2008 senesinde hala bokunu çıkartırcasına "biz sizi 6-0 yendik hehe" demek, eziklikten başka ne olabilir ki? evde, dışarıda, herhangi bir yerde bir fenerbahçe'liyle futbol konuşurken bu maçı duymayayım artık yeter be. ben bile neuchatel destanlarına, monaco zaferlerine, uefa kupasına, vs bile değinmezken adam bana hala ortega,serhat,ceyhun, ümit özat falan diyor. bu adamlarla konuşulan futboldan keyif alınır mı? tabi ki de alınmaz... kendileri futboldan anlar mı? tabi ki de hayır... bu kadar da eziklik olmaz ilallah dedim artık... küçük takımdır eğlensinler dedik, ama vaktiyle bizi 5-0 yenen bursaspor'lu arkadaşlar bile bu maçtan bahsetmiyorlar...

meraklısına not: fenerbahçe o sezon beşiktaş'tan 34, galatasaray'dan 26 ve gençlerbirliği'nden 15 puan fark yemiştir. o sezon küme düşen altay'a kendi evinde yenilmiş, adanaspor'dan 3 yemiştir. ama bu rezillikler pek hatırlanmaz genelde... varsa yoksa 6 da 6. neyse canım arsenal maçı yaklaşıyor, "londra'da 10 pare top atışı"** manşetleri yakındır.
(bkz: züğürt tesellisi)

- abi dökülüyorsunuz bu sezon ne iş yaa. yazık bu kadar harcanan paraya...

- ama biz sizi 2002 de 6-0 yenmiştik.

- ha canım, ha gülüm iyi tamam yendiniz ama konu o değildi...

- ama 6-0 ....ehehehe...mehemehemehe...

- tamam canım tamam. sizinle konuşulmaz zaten...
sonuç itibarı ile 6 gol yemeye züğürt tesellisi diyebilenleri görmemize vesile olan hard-core bir futbol akşamıydı.

(bkz: 30 cm lik alete pipi demek)
17 mayıs 2000 galatasaray arsenal maçı kadar önemli olmayan maç.
(bkz: kopenhagtaydım)
9 kasim 1988 galatasaray neuchatel maci kadar önemli olmayan maç.
(bkz: oradaydım)
günlük başarılarla övünen fenerbahçe taraftarının züğürt tesellisidir. aynı adamlara biz real madrid'i 2-0dan 3-2 yendik dersiniz bunlar bizde antepi 3-0dan 4-3 yendik derler. böyledir fener taraftarı. 6-0lık maçı sadece kendileri hatırlar. o sezonki hüsranı zaten hatırlatmaya gerek yoktur. bizim uefa kupamız var diyince geçmiş derler. öyle böyle 2 kupa dimi. kendileri 6-0lık maçı yıllarca anlatırlar geçmiş olmasına rağmen. 6 attın da ne oldu? o sezon altıncı oldun bir şey alamadın. biz 5-1 yendik kupayı aldık. hani o 25 senedir göremediğiniz kupa.
galatasaray'ın yarım düzine gol yediği maçtır. oy oy kıyamam ben sana demiş gslileri teselli etmiştir fenerliler.
hard core görmek isteyenlere, eskilerden uzaklaştırıp daha yeni tarihleri, bir türkiye kupası finalini hatırlatması gereken maçtır.

(bkz: 11 mayis 2005 galatasaray fenerbahce maci)

zira bir galatasaraylı için 6 yenmiş maçın da, 5 atılmış maçın da diğer sıradan lig mücadelelerinden bir farkı yoktur. dikkat edilirse 5 atılan maç ne hatırlatılır, ne adı anılır galatasaraylılar tarafından... asıl rakipler arsenal, real madrid, milan gibi kulüpler olduğu için çerezlere göz atılmaz, mızıklayan yavrucaklara pişpiş yapılır, gazı alınır.
(bkz: 5 istediler 6 attık)
(bkz: 10 istediler zaman yetmedi)
(bkz: serhat akın)
galatasaray lıların 7-0 şeklinde cevap verdikleri maç.
fark atmasaydık kimsenin 7-0 lık maçtan haberi bile yoktu... *

(bkz: gerçekleri tarih yazar tarihi de galatasaray)
fenerbahçe ne zaman seri şekilde mağlup olmaya başlasa hatırlanan maç.
(bkz: kabak tadı)
fenerlileri göt etmek için güzel bir malzemedir. 7-0 dediğinizde "ohoo eskidendi" derler. bahsettikleri maçın üzerinden 6 yıl, en azından 3 sezon geçmiştir. bu süre zarfında fener kimlerden ne fark yemiştir, hala gelir 6-0'ın muhabbetini yapar. "ohooo eskidendi" diyince o kadar olmadı ki der. 6 sene onlara çok değildir, tazedir cimbomlunun acısı; fakat kayseri maçından sonra "oldu bitti ne mna koyim? bi hafta oldu hala konuşuyorsunuz" gibi yorumlar yapabilirler kendileri. ulus gibi takımı takım yapanın da tarihi olduğunu bilmezler. tarihteki 7-0'lık fenerbahçe galibiyeti galatasaray'ı galatasaray, 6-0'lık galibiyet de fenerbahçe'yi fenerbahçe yapar, ama kabullenemezler. 6-0'ı kabul ederseler mecburen 7-0'ı da edeceklerdir, yemez.
fenerbahçe'nin kötü gidişinden sonra ve ayar üstüne ayar yediği şu günlerde ne zaman sol framede görücem diye merak ettiğim başlıktır. hele şükür kendileri sol frame'de huzurlarınıza çıkmıştır. mazallah bu 6-0'da olmasa fenerli kardeşlerim nasıl entry gireceklerdi. sağolasın 6-0.*
her galatasaraylıya koyan maç. ancak o zamana özgüydü elbette ki, acısı. insanlar kayıplarının ardından bile 6 yıl yas tutmuyor, bu şekilde dalga geçip galatasaraylıları kızdırmak mümkün müdür? kızan üzülen galatasaraylı komiktir.
hani illa ki ciddi ciddi dalga geçilecekse, biz yani galastaraylılar diyelim hacettepespor * fenerliler desin bursa.
evet bence galatasaray daha büyük en büyük, en süper kocaman saviyoruz falan filan da. hangi rakip takım olmasa büyük takımlar yüceltilebilirdi ki. * *
fenerbahceliden çok galatasaraylıların tartıştığı maç. bunu anlamak için bu başlıktaki entrylerin çoğunu kimin yazdığına bakabilirsiniz.
güncel Önemli Başlıklar