bugün

uefa kupasından bahsedilince o geçmişte kaldı bırakın onları artık diyen fenerli arkadaşlarımızın her sene hatırladıkları, hatırlattıkları ve herkesin kendi çapındaki başarıları haklı olarak ileride hatırladıklarını gösteren bir tarih...

(bkz: 6 kasım 2002 fenerbahce galatasaray maci)
(bkz: uefa kupası)
(bkz: galatasaray in uefa zaferi)
"6 kasım 96 bu hep aklımda kaldı : Y nokta Ö nokta K yani YÖK!!! yökün yıldönümüydü!!" bulutsuzluk özleminin beni benden alıp dağlara bayırlara uzaklara götüren parçası..
evet bugün 4. yıl doldu... ne mactı ama tarihe gececek en unutulmaz fb-gs maclarındandı süphesiz. hala gözüme gs li futbolcuların caresizligi ve acizligi ve fatih terim in o donuk hali gelir bu macı düsündügümde! işte 6 kasım bana o inanılmaz günü hatırlatır...
2006-2007 eğitim öğretim yılının, büyükşehir belediye bursunu kazanan talihlilerin (ya da torpillilerin mi demeliydim(?)) açıklanacağı tarihtir.
başka bir 6 kasım mümkündü o da oldu 4 sene önce!
(bkz: 6 kasım 2006)
mesafelerin hüznü varken, mutlu olabilme yetisinin kazanıldığı gündür.
Her sene yök'ün kuruluşunun protesto edildiği acı gün. en son olarak 6 kasım 2006 tarihi ile bülent ecevit vefat etmiştir. anlaşıldığı gibi pek güzel anılamayan gündür, 6 kasım. bunun yanında bir de gs-fb derbisinin günüdür, fakat o ayrı bir başlık konusudur.
fenerbahçe'nin övünç galatasaray'ın utanç duyduğu tarih.*
(bkz: bir galatasaraylı olarak 6 sayısının uğursuzluğuna inanmak)
galatasaray' ın, fenerbahçe tribünlerinden yağdırılan yabancı maddeler sebebiyle doğru dürüst antreman yapamadan çıkıp, fenerbahçe' ye, fenerbahçeliler' in bile inanmadığı bir skorla 6-0 yenildiği gün. galatasaray, fenerbahçe karşısında 2 avrupa kupası, bir 7-0, bir de 5-1 ile açık ara üstün olduğu için, kıskanç fenerbahçeliler' in ısıtıp ısıtıp önümüze koyduğu tarih. öyle ki övünülecek avrupa zaferleri yoktur, hak vermek lazımdır, kendi çaplarında sevinsinlerdir.
6-0 ' ın altında ezilen yazarların, fenerbahçeli yazarlar acmadan ben acayımda önce lafı ben sokmaya calısayım diyerekten actıgı,ancak " 6 tane gol atılır mı ohaaaa fenerbahçe" denilesi tarih.
(bkz: galatasaray in farkli aldigi fener derbileri)
6-0 lık maçı izlemeden galatasaraylı olunmaz.
galatasaraylılarda, tüm fenerbahçe derbilerinin tarihlerini o ayın ilk haftasını geçirmeden (mümkünse ilk 2-3 gün içinde) oynama isteğinin peydah olduğu meşum gün.
12 şubat 1911 galatasaray fenerbahce macinin kompleksinden kurtulamayan fenerlilerin her fırsatta dile getirdiği tarih *.
(bkz: 5+1 kasım)
25 yıldır göremediği türkiye kupası finalinde 5 yediğini unutan kesimin her sene ısıtıp ısıtıp önümüze koyduğu gün. ayrıca fenerbahçenin en büyük başarısıdır. fenerbahçe o kadar büyük bir klüptür ki anlatılamaz.
fenerbahcemizin galatasarayi 6-0 yendigi gunun anisina her yil torenlerle kutlanan onemli gunlerimizden biridir.unutmayalim,unutturmayalim.
fenerbahçe için unutma, unutturma günüdür.
galatasaray spor klübünün fenerbahçe taraftarlarınca 6saray olarak telaffuzuna başlanmasının yıldönümüdür. (bkz: ailece kutluyoruz)
türk futbol tarihindeki derbilerde en farklı 2. skorun alındığı gün. (7>6)
fenerbahçe'nin galatasaraya 6 çaktığı o muhteşem gündür.
galatasaraylılar üzerindeki formal etkileri bugün de görülmekte ve gülünmektedir.
hakkında konuşan dokuz kişiden birinin yök'ü hatırladığı gündür. kısacası, 6 kasım, yök ve 12 eylül açısından büyük bir başarının tarihidir. keşke 6 gol yiyen sade gassaray olsaydı.
2002 de bugun galatasaray fenerbahce karsısında ustun oynadıgı macı 6-0 kaybederek eşine az rastlanır biçimde iki yönlü tarihe geçmiştir.
karikatürleriyle, fotoromanıyla, manşetleriyle, resimleriyle gayet başarılı bir web sitesi. 6 kasım ile ilgili hemen hemen her şeye değinmişler. bu gün işten fırsat buldukça gezindiğim bir site.

--spoiler--
http://www.6kasim.com
--spoiler--
güncel Önemli Başlıklar