1. 1.
  dün itibariyle tarhuna vilayetinin terörist hafter unsurlarından temizlenmesi ile birlikte başlayan ve türk silahlı kuvvetleri'nin de hava ve kara unsurları ile desteklediği operasyon.

  operasyonun resmi adı: zafer yolları...

  zafer yolları operasyonuna katılan birliklerimiz, siha'lar ile sirte kent merkezindeki hafter'e bağlı terör üslerini vurdular.
  eşzamanlı olarak tsk destekli umh güçleri sirte vilayeti'nin batısında bulunan wişka ve bagla ilçelerine girerek buraları teröristlerden temizledi.
  6 haziran 2020 sirte zafer yolları operasyonu

  hafter'e bağlı teröristlerin sirte'nin batısından çekilmeleri (kaçış).
  https://streamable.com/4q6x2l

  tıpkı diğer yerlerde oldukları gibi artlarına bakmadan kaçıyor ve geride pek çok silah ve mühimmat bırakıyorlar.

  allah bae'den razı olsun, destekledikleri teröristlerin bıraktığı silahlar sayesinde libya türkleri silah ve cephane sıkıntısı çekmiyor.

  sabahtan beri devam eden operasyonlarda türk siha'ları terörist hafter'e ait 8 zırhlı aracı imha etti.
  aynı şekilde türk sihaları, sirte'nin batısındaki al hassan bölgesinde bulunan hafter unsurlarına yönelik hava harekatında bulundu.

  bu arada zafer yolları operasyonunun başlaması ve wişka'nın ele geçirilmesinden sonra hafter'in kurmayları mısır ordusu'ndan yardım isteyeceklerini açıkladılar.

  inşallah "allah'tan gelen zafer yakındır..." (saff-13. ayet)
  6 haziran 2020 sirte zafer yolları operasyonu
  32 -18 ... tengir budun
 2. 2.
  Tıpkı zeytin dalı ve barış pınarında olduğu gibi boş dağları taşları bombalayıp gelecekler ve 5000 terörist öldürdük diyecekler.

  Peşinen söylemek gerekir ki balon operasyondur.

  (bkz: Geçiniz)
  19 -23 ... kivilive
 3. 3.
  abd nin maşalığını yapmaya devam..
  9 -11 ... muhittin dayi
 4. 4.
  abd maşalığı, yok dağ taş bombalama falan. olum siz bu ülkenin kanserisiniz.

  amk bebesine hafter kim desek futbolcu sanacak burada hiciv yapıyor.
  19 -11 ... uluyan bilge
 5. 5.
  hafter maşadır...

  bir an önce birleşik arap emirlikleri nato ordusu ile beraber dağıtılmalıdır. bu hususta israil ile birlikte çalışılabilir...

  katar ve arabistan yok edilmedikçe daha nice hafterler çıkar...
  2 -3 ... rottweiler
 6. 6.
  Yarın birgün Rusya yeter artık diyecek bizimkilerde zafer kazandık diye manşet atacak. Artık halk yemiyor bu Osmanlıcılık oyunlarını.
  3 -4 ... benimhalaumudumvar
 7. 7.
  "türk silahlı kuvvetleri'nin de hava ve kara unsurları ile desteklediği operasyon"
  6 haziran 2020 sirte zafer yolları operasyonu

  hafter ve bağlı olduğu tobruk meclisi terörist değil. birleşmiş milletler trablus'daki serrac'ı tanıyorsa, tobruk'taki meclisi de tanıyor.

  uzaktan libya'daki içsavaşın altını harlayan, idlib'deki nusracı teröristleri trablusa nakleden, libya'nın bölünmesine uğraşan (suriye'de uğraşa uğraşa başardığı gibi, mısır'da beceremediği gibi), müslüman dünyasını baştan başa kana bulamaya and içmiş bir terörist var da, adını söylemeyeyim şimdi.
  5 -13 ... ben de yazdim
 8. 8.
  idlib'deki nusracı teröristler falan dediklerin smo. biz eğittik onları, bizim güdümümüzdeki grubun herhangi bir terör eylemleri yok. hafterin terörist eylemlerini görebilirsin istersen araştırıp.

  onun dışında, hafter kaddafi döneminde çad savaşında başarısızlıkları ile öne çıkan bir adam. kendisi cia tarafından bu savaştan sonra uzun yıllar eğitim verilmiş sonra da kaddafi döneminin bitişinde ortaya çıkmış bir adam aslanım. büyük resimci değiliz, ama bunu görmemek bildiğin zekasızlık.

  türkiye libya'da çünkü yunanistan biz pkk ile fetöyle uğraşırken taa 2002'de kanunsuzluk ile bize ait olan deniz sahasında hak iddia etti. daha doğrusu hak iddia etmedi bildiğin hepsi benim dedi. israille mısırla falan anlaşmaya çalıştı. biz de bunu engellemek için sarracla yaptığımız anlaşma yürürlüğe girsin diye meşru olarak oradayız.

  hafter türkiye ve katarı orada islami bir örgüt kurmak ile suçlayan, ama kendi ünvanı halife olan ve geçen aylarda türkiyeye karşı "cihat" ilan etmiş bir adam. açıkça türkiye kazanmasın diye uğraşan bir topluluk var karşımızda.

  bir de içerimizde yukarıdaki mallar gibi aptallar var.

  siktirin gidin bu ülkeden amk bu kadar sevmiyorsanız. biz bu vatanın aşığıyız. bu kadar basit abi.
  14 -4 ... uluyan bilge
 9. 8.
  uluyan itlerin desteklediği operasyondur.
  1 -14 ... muhittin dayi
 10. 9.
  Zafer beklediğimiz operasyondur.

  Libya eski vilayetimizdir. Nüfusun bir kısmı soydaşlarımız, diğer kısmı kardeşlerimiz ve silah arkadaşlarımızdır. Bir an önce barışa kavuşmalarını isteriz.

  Ek olarak, Libya'nın petrolleri, inşaat işleri, deniz ve hava üsleri konusunda Türkiye'nin diğer her devletten fazla hakkı vardır.

  Ha akp hükümetine güveniyor muyum? Tabi ki hayır! Bu işler öyle zafer kazanmakla filan bitmiyor. işte suriye'de, sudan'da ve mısır'da neler oldu hep birlikte gördük. Bırakalım onları, az kalsın türkiye'yi bile mahvedeceklerdi.

  Fakat kaygılarımız ne olursa olsun, milli bir dava görülürken destek vermek, başarılı olurlarsa takdir etmek, başarısız olursa da hesabını sormak lazım gelir.
  13 -1 ... rumeli71