1. 1.
  (okuduğum en iyi yılmaz özdil yazılarından birisi)

  Bir yandaşın günlüğü

  5 mayıs
  Selamünaleyküm günlük… Bugün çok mutluyum. Anketler açıklandı, gene nal toplatmışız, yüzde 49 görünüyoruz. Asrın liderimiz “400 milletvekili istiyorum” dedi. Hayırlısıyla gene tek başımıza iktidarız.

  *

  12 mayıs
  Selamünaleyküm günlük… Bugün biraz canım sıkkın. Anketlerde yüzde 45’e gerilediğimiz söyleniyor. inanmak istemiyorum ama, asrın liderimiz “400 olmasa da olur, 367 milletvekili yeter” demiş, huylanmadım desem yalan olur. Endişeliyim.

  *

  17 mayıs
  Selamünaleyküm günlük… Bakkaldaki televizyonda halk tv açıktı, göz ucuyla baktım, emekliye iki bayramda ekstra maaş falan deniyordu, taksici, manav, hepsi can kulağıyla dinliyordu, hiç ilgilenmiyormuş gibi yapıp çıktım ama, meraktan ölücem, ne anlatıyorlardı acaba?

  *

  20 mayıs
  Selamünaleyküm günlük… Hiç ağzımın tadı yok. Yüzde 41’ler filan konuşuluyor. Asrın liderimiz de “330 milletvekili işimizi görür” dedi. Daha seçim olmadan 70 vekil azaldık iyi mi… Üstüne üstlük, kayınbiraderi berberde Sözcü okurken yakaladım, yazıklar olsun.

  *

  23 mayıs
  Selamünaleyküm günlük… Kahvede laflıyorlardı, kulak kabarttım, MHP de emekliye iki maaş ikramiye verecekmiş. Ulan bizimkiler niye vermiyor, biz keriz miyiz diye düşünmedim değil… Neyse, maneviyatımızı bozmayalım, inşallah gene iktidarız.

  *

  25 mayıs
  Selamünaleyküm günlük… Bugün moralim sıfır. Bizim partide anket yayınlamak yasaklandı. Pazarda domates alırken duydum, yüzde 40’ın altına gitmişiz, ondanmış. Yalçın Akdoğan da “bir iki puanla hükümeti kaybedebiliriz” dediğine göre, galiba domatesçi haklı.

  *

  28 mayıs
  Selamünaleyküm günlük… Pastanede çalışan benim oğlan, akşam eve CHP broşürüyle geldi, asgari ücreti 1500 liraya çıkaracaklarmış, kredi kartı borçlarını sileceklermiş, yan marketteki kasiyer kızlar, karşı emlakçıdaki çocuk, eczanenin imam hatipli çırağı bile, komple chp’ye üye olmuşlar… Türkiye nereye gidiyor böyle, tedirginim.

  *

  30 mayıs
  Selamünaleyküm günlük… Ben hanımın yalancısıyım, o da baldızın komşusundan duymuş, MHP asgari ücreti 1400 liraya çıkaracakmış, ulaşım desteği, kira desteği verecekmiş. Kefen giyerek asrın liderini karşılamaya giden benim bacanak, balkona üç hilalli bayrak asmış, dededen ülkücüyüm falan diyormuş. Çok yalnızım be günlük.

  *

  3 haziran
  Merhaba günlük… Yaz havasından mıdır nedir, bugün pek keyifliyim. Oğlan eve Atatürk’ün kalpaklı posterini getirdi, duvara astık. Sözlüsüyle beraber oy ve ötesi’ne katılmışlar, hırsızlarla mücadele edeceklermiş… Bıktık hakikaten şu hırsızlardan yani… Oğlanın maaşıyla, benim emekli maaşını hesap et, senede 12 bin lira kaybımız var kardeşim, göz göre göre soyuluyoruz, ayıptır, günahtır, yetti gari.

  *

  4 haziran
  Merhaba günlük… Neşem yerinde, zımba gibiyim. Gazetede okudum, Tayyip Erdoğan “geçmiş seçimlerdeki heyecanı görmüyorum, eski canlılık yok” demiş… Halbuki ben dün hanımla birlikte MHP mitingine gittim, ortalık yıkılıyordu, hiç bu kadar coşku görmemiştim, bu Tayyip efendi kimin mitingine gitmiş, anlamadım.

  *

  6 haziran
  Selam günlük… Oğlan koluna Atatürk’ün imzasını dövme yaptırmış. Ben de bugün ilk defa bozkurt işareti yaptım, doğrusu elime çok yakıştı. Hanıma artık Asena diye sesleniyorum, eskisi gibi Kübra dersem, duymazdan geliyor. Yeni Türkiye diyorlardı, sayelerinde yepyeni olduk. Bu arada, yandaş gazeteciler tutuştu… Birbirlerini suçluyorlar. Eee, bu işler böyle tabii, keser dönüyor, sap dönüyor.
  Aha bak günlüğüme yazıyorum…
  Pazartesi sabahından itibaren fırıldak gibi dönüp, Tayyip Erdoğan’ı yerden yere vurmaya başlarlarsa, şaşma.

  http://www.sozcu.com.tr/2...-yandasin-gunlugu-850675/
  25 -14 ... gemek
 2. 2.
  Anlattığı adamlar Türkiye'nin hitabeti kuvvetlendirmek için abartılan karakterler değil, öz be öz bu ülkenin mahsülüdür maalesef.
  3 -2 ... nlylmz
 3. 3.
  Selamun aleykumden merhabaya geçir guzel kardesim geçir, yuzde bilmem kaci musluman ve seçmeninin yuzde 50 si saga meyilli insanlara sen bu tarz yaklaşimlarda bulun kardeşim bulun.. kazanacaksın amk kesssin kazanacaksin...

  Yemin ediyorum bazen bu adamdan o kadar tiksiniyorum ki, kelimeler kifayetsiz kaliyor...

  Allahin gerizekali ulusalcilari, su amk kafasini bi degistirin artik beyninizi kullanin. Bu ulkede iktidar olmak istiyorsan eldeki veriler bunlar!
  Malzeme bu amk insanları gormezden gelmenin, dislayip otekilestirmenin manasi ne?
  Hep tepeden bakin amk yuksek yuksek kulelerden bakin amk bunlar dinci diye, digerleri de kurt diye.
  Diyeee diyee kendilerini azinliga dusuren sigirlar iyi dinleyin;

  Selamun aleykumden merhaba ya evrilen bir surec zannettiginiz gibi 1 ayda olabilecdk bir degisim değil hem de turkiye Cumhuriyetinde.
  olum yasiniz mi musade etmiyor yoksa beyniniz mi? Neyi anlayamiyorsunuz?
  7 -14 ... komunistimam
 4. 4.
  yozdil in ırkçı yazılarından biri dahadır.

  bazı utanmazlar çok beğenmiş orası ayrı.

  dört gün sonra hoplatınca bakalım onuda beğenecekmisiniz. muhteremler..
  2 -15 ... atechso
 5. 5.
  yılmaz özdilin.

  mhp'den ne istediğini anlamadığım zırva yazar. akp seçmeninin bir çoğu zaten mhp'li. sadece ülke ekonomisiyle kandırılıyorlar. onları anlat. siz milliyetçisiniz ne işiniz var hırsızların içinde de. ama böyle kaypak siyasetle kalemi kıvrak ruhu yavşak bir tip beliriyor.
  2 -4 ... isiklarla oynamayin
 6. 6.
  Müminler gözleri yaşlı ellerinde klavye ağlıyorlar. hepinizi bağrınıza basacağız merak etmeyin. muhteremler..
  3 -2 ... tubifex
 7. 7.
  yandaşların içler acısı halini ortaya koyan yazıdır...
  2 -2 ... rumeli71
 8. 8.
  Bu adam bir gazatede bu adamin yazdiklarini da seviyesiz sozluklerde,sosyal medyada kemalistci kardesler paylasiyor ve ben de bu sigirin yazdiginin altina yorum yaziyorum.

  Allah benimde belami versin.

  Bu adama gazateci,yazar diyenin de.

  Ilk okul turkcesiyle ancak bu kadar prim yapabilir bir yazar.helal olsun!
  1 -4 ... bywolf
 9. 9.
  kimi yandaşın "allah benimde belami versin" diye beddua etmesine sebep olan yazıdır.

  "amin" diyeceğim ama demiyorum... yahu sen zaten belanı bulmuşsun!... bir kere yandaşsın... ikincisi daha "dahi" anlamındaki "de" lerin ayrı yazılması gerektiğini, "ilkokul"un bileşik kelime olduğunu "ilk okul" şeklinde yazılamayacağını bile bilmiyorsun ama kalkıp yılmaz özdil'i "ilkokul türkçesiyle" yazı yazmakla suçluyorsun!...

  http://tr.wikipedia.org/wiki/Dunning-Kruger_etkisi

  demem o ki kendine boşuna beddua etme... bu kadar cehalet bela olarak sana yeter de artar bile!...
  6 ... rumeli71
 10. 10.
  ortalama bir yandaşın eli böyle günlük ve kalem tutmaz, onun misyonu yazmak ve konuşmak değil, sadece kendisine söyleneni dinlemek ve yapmaktır..
  3 ... dick laurent