bugün

allaH'ın imkansızı başarıp, kolayı rayına oturtamaması durumudur.

sen güneşinden ayına, marsından dünyasına, balinasına her şeyi 6 günde kur. bir dini 1500 yıldır kabullendireme. olacak şey değil.
(bkz: hakan şükür tipi çağdaş tanrı)
(bkz: zor golleri atıp kolayları kaçırmak)
yurdum ezik ateistinin kafasını kurcalayan sorunsal.
(bkz: anlamıyorum öyleyse malım)
6 gün dediği, dünya saatine göre 6 gün değildir. 6 gün senin anlayabilmen için söylenmiş sözdür. bize göre 6 günle başka boyuttaki 6 gün aynı değildir.
(bkz: çay)
(bkz: allah taki inanılmaz mantık hatası)
(bkz: insanın iradesi)
(bkz: allah ın yaratıcılığı)

arasında bir bağ kuramadım.
iman gaybadır zaten. ister inan, ister inanma. ama hesap günü böyle bir seçim şansı olmayacak.
allah'ın insanlara istediğini yaptırması durumunda evrenin bir anlamı olmazdı heralde. evreni kurmuş insanlığı bilgilendirmesi için elçilerini göndermiş ama beyinsiz insanlık 1500 yıldır hala istenileni yapamamış!
dini oturtma gibi bir derdi olmadığındandır.

Allahın kanınlarının yazılı olduğu kitaplar vardır ve inanan insanlar için bu dünya bir sınavdır.

o kitapları okuyup doğruyu bulursun

ha okumassın cehennemim dibine gidersin o ayrı konu.

ama ateist olupta din hakkında böyle saçma yorumlar yapmak sizin zekanızı ortaya koyuyor.
allah'ı anlamak için gereken akıldan yoksun birinin çırpınışı bir önerme...

yaratan allah, rayına oturtan insandır...
rayına oturmamışsa, sebep allah'ın yetersizliği değil, bu gibi tiplerin düşünememesidir.
mantık şudur: madem bu kadar gücün kudretin var, yükle imanı doğuştan otomatik olarak, kimse de yanmasın sezon sonunda. ama bu kadar şeyi yaptıktan sonra nasıl burun kulak göz ekleniyor bir de iman eklersen, hep sen rahat edersin hem de sezon sonu mutlu sona ulaşır insanlar.
nedeni allah ın istediği insanların kalp gözünü kapatmış olmasıdır. gülmeyin lan gerçekten böyle diyor kendisi. ondan sonra da cehenneme gönderiyor. çok mantıklı bu allah.
Herşeyi devletten bekelemyelim biraz da biz uğraşalım...
(bkz: sırf gerek vardı diye insan yakmak)

offfff tamam arkadaş söz ya daha da bu şakirtolar arasında böyle konulara girmiyorum. şu tarih itibariyle. bu kadar düz yorum olmaz ama ya.
Mevla bazı şeyleri insanın iradesine bırakmıştır. Yani zor kullanmadan ya da insanların gönüllerine ilham etmeden onların doğru yolu bulmasını istemiştir ki mükafatını ya da cezasını ona göre verecektir. istediği anda güneş tutulmasıyla ışığımızı bile kesecek kudrete sahip bir yaradanın bunu yapamadığını söylemek dangalaklıktır.
"ne biliyon lan yarram, daha zebur'u var tevrati var ilk din ilk insanla geldiğine göre, sen götünü düşünmeye zorlama" denilesi mevzu.
7. gündede dinlenmeye çekilmek .
"oturtamamak" hitab ı allah a yakıştırılamaz o herşeye kadir dir.
insanın pisliğindendir. yoksa din işi kolay.
güncel Önemli Başlıklar