1. 1.
  Dün gece elazığ'da meydana gelen ve şu an 21 vatandaşımızın hayatını kaybettiği elazığ sivrice depremine dair nokta atışlı tahmindir.

  Izleyelim;
  https://twitter.com/Karar.../1220817480815382529?s=09

  Naci hoca depremin olduğu noktayı gösteriyor, sivrice'yi telaffuz ediyor ve "burası alarm veriyor" diyor.

  Aradan neredeyse 4 ay geçmiş.
  Hoca'nın alarm veriyor tespit ettik dediği yerler için bir önlem alınmış mı?
  Tabi ki hayır.

  naci görür hoca 2014'te "üniversiteler bilimden, bilimsellikten uzaklaştı" diyerek akademisyenliği bıraktı malesef.
  Üniversitelerde kimler akademisyenlik yapıyor çok iyi biliyoruz.

  Açıklamalarıyla Emlak fiyatlarını düşürüyor diye naci hocaya saldırıyordu bir kesim sürekli.

  Ayrıca naci hocanın kanal istanbul ile ilgili tespitlerini de mutlaka araştırın bakın ne göreceksiniz.

  "Eğer bir gün sözlerim bilim ile ters düşerse bilimi seçin." (Mareşal gazi mustafa kemal atatürk).
  30 -5 ... tengir budun
 2. 2.
  Naci görür hoca soyadi gibi ironik bi sekilde gerçekleri görüp göstermiş.
  Gercek bilim insanlarina ihtiyac var bu ülkede.
  2 ... atlant isten gelenadam
 3. 3.
  --spoiler--

  aradan neredeyse 4 ay geçmiş.
  hoca'nın alarm veriyor tespit ettik dediği yerler için bir önlem alınmış mı?
  tabi ki hayır.

  --spoiler--

  Tabi hocanın işaret ettiği haritadaki o bölge tamamen boşaltılmalıydı. Bilimsellik bunu gerektirir.
  2 -8 ... judas
 4. 4.
  onların bilimi varsa bizim allaamız var diyenleri dumura uğratmış tahmindir. adam ekrana vurarak sivrice'ye dikkat demiş aq.
  2 -1 ... eti cin baba
 5. 5.
  Hocam, çok değerli bir isim. Açık açık uyarıyor. Şahane. Ancak siz depreme çok uzak insanlarsınız.

  Deprem haritasına istediğiniz zaman ulaşabilirsiniz. Güncel harita. Bölgelerin deprem riski artınca bu haritalar güncelleniyor. Yıllardır takip ediyorum. Kırmızı çizgiyi bir takip etsen zaten nerede deprem olur anlıyorsun.

  Ufak bir araştırma ile, uzmanların ya da deprem konusunu takip eden insanların hangi bölgelerde deprem olabileceği üzerine yaptıkları nokta atışı tespitlere yine ulaşabilirsiniz.

  Ben en son muğla depremlerini araştırmıştım. Orada yaşanabilecek tsunamiye burada yaşarken hazırım. Araştırırsın bu konuyla ilgili zaten daha önce uyarı yapıldığını görebilirsin. Bodrum tsunami tarihine detaylı ulaşabilirsin. Ben mesela tatile gitsem net olarak rahat edemem. Aklımda sürekli deprem ve tsunami ihtimali olur.

  Yani anlatmak istediğim şey şu, bilim insanları zaten insanları uyarıyor ancak insan denilen canlı deprem olduktan 2 hafta sonra hayatına devam edip, bir daha deprem olmayacakmış gibi davrandığı için, bilim insanları çalışma yapmıyormuş gibi davranıyor. Bilim insanlarının yaptığı çalışmaları, uyarıları sürekli takip etmiyorsunuz, sonra da sanki çok nadir bilimsel çalışma yapılmış gibi davranıyorsunuz.

  Cebinize 400 bin girse, hemen gidip ev alırsınız. Aklınıza deprem falan gelmez. O evin nasıl yapıldığı ile ilgilenmezsiniz. Özellikle kiraya verecekseniz, kiracı oturacaksa, umurunuzda olmaz. Ancak ne zaman bir yerde deprem olsa, depreme sizden daha hassas yaklaşan insanlar olmuyor.

  Tamam bilim güzel şey. Siyasî eleştiriler haklı sebepler ile yapılıyor. Bu bilim insanları seslerini duyurmaya çalışıyorlar ama bi de sen oturup düşüneceksin, ben duymaya uğraşıyor muyum, ben depremden korunmak için ne yapıyorum diye.

  Mesela benim komşularım izin alabilse 6. Katı dikecek. Bunu depremler olmasın, biraz rahatlayalım, çoğunuz yapacaksanız. Sonra da binalar falan öldürüyor tabii. Yoruyorsunuz beni aşkım.

  Edit: tek örnek vereceğim, ayküsü 60 olan anlayacak. Bu deprem uyarıları sonrası binanızı guclendirebiliyorsunuz. Aaa diyorsunuz, deprem olabilir, bir uzman çağırıp şu binaya baktırayım. Bu anlamda işe yarıyor bu uyarılar. Biz yaptık. Siz yeteri kadar salak olduğunuz için anlamıyorsunuz, bağlantı kurma meselesi sıkıntı.

  Aaa tsunami olabilir. Eğitimine devam eden çocuğuma tsunami nedir anlatayım, deprem sonrası ne yapılabilir, tsunami uyarısı sonrası nereye koşması gerekiyor anlatayım. Aaaa bilim çok güzel bir şey yaa. Aaaa.
  4 ... yere dusen ilk kezban tanesi
 6. 6.
  Bizim halkimiz duyarsiz adam uyardi kimse dinlemedi falan yorumlari yapanlar nekadar salak ya.

  Sen 1 saat donra 8 siddetidne deprem olcakta desen insanlar ne yapsin simdi? Iyi herkes isi okulu birakip amerikaya mi yerlessin ? Hayat devam ediyor afet gelirse yapacak birsey yok acikcasi durum bu.
  -5 ... cileksultan
 7. 7.
  Adamı dikkate almalarını geçtim “ nerden biliyodun lan” diye tutuklamasalar bari...
  1 -1 ... mavi huydur bizde
 8. 8.
  kafaya gel. binanı saglamlastirmazsan ölüm kaçınılmazdır.

  cok yakin bir tanıdığım tuvaletinin tavanından deniz kabuklarını gördüğünü soyledi. bina 30 yıllık. 5 katli cift daire. neden baktirmiyorsunuz? dediğimde nerde kalacağız dedi?

  ben belediyeye ihbar edeyim mi? dedim. hayır dedi. 10 aileye yer bulun bilimseller.
  1 -1 ... bittimiacaba