bugün

çomarlık ülkenin bütün meslek dallarında ilerliyor. herkes sinirli herkes kızgın kimse diğerini az biraz tolere edemiyor.

atlas jet ve thy pilotlarının pistte durulması gereken yer için kuleden duyulan tartışmaları.

http://www.hurriyet.com.t...liyorum-polemigi-40920000

---spoiler---

-atlas global pilotu: hızlı taksi çıktıktan sonra türk hava yolları'nın uçağının durma gibi bir niyeti yok mu? farklı bir durum mu var?
-kontrolör: yok efendim. aslında durması gerekiyordu. gördüğümüz kadarıyla iletelim kendisine
-atlas global pilotu: anlaşıldı. uçuş emniyetsizliği yaratıyor. tekrar ikaz ederseniz sevinirim.
-thy pilotu: biz terk ediş çizgisini geçtiğimiz için taksi yaparak yol vermeye çalıştım. ben de biliyorum, farkındayım. teşekkür ederim.
- atlas global pilotu: herhangi bir şekilde de geçmediniz, farkında da değilsiniz. lütfen bundan sonra daha dikkatli olun.
-thy pilotu: efendim geçip geçmediğime ben karar veririm. siz karar veremezsiniz. siz önce bir pisti terk edin, biz de taksimizi yapalım. gördüm, farkındayım ne yaptığımın.
-atlas global pilotu: hiçbir şeyin farkında değilsin. geçtiğiniz yeri biz görebiliyoruz. yerde yanan ışıklar da gözüküyor. iyi uçuşlar olsun.
-kontrolör: frekansta polemik yapmayalım lütfen. gerekli durum olursa ilgililere bildiririz. taksiye devam edin efendim.
-thy pilotu: arkadaşımız ikince kez kule ile böyle konuşuyor. durumu rapor edeceğim, bilginiz olsun. siz de rapor edin olur mu?
-kontrolör: mütabık efendim. lütfen frekansı meşgul etmeyelim.
-atlas global pilotu: bu ikinci durum değil. ben de sizi rapor edeceğim. bu kanalı da meşgul etmeyin, devam edin.
-thy pilotu: atlasjet'in kaptanının bir problemi varsa, çıkışta bekliyorum kendisini. kendisiyle görüşelim.
-atlas global pilotu: görüşelim canım, görüşelim. çıkışa gel.
-başka bir pilot: arkadaşlar, ayıp oluyor.

---spoiler---
Kahkaha attıran olay.
Haberde ses kaydı var mı bilmiyorum ama bir de bu pilotlar erotik erotik konuşuyorlar ya hani, gerçekten çok komik olmuştur herhalde.

Edit: ses kaydı varmış, kapışırken hiç erotik konuşmuyor ipneler. Lol.
Tipik türk kavgası işte. Evet.
take off'ta görüşürüz ayan demelerini beklerdim.
Yakınlarda bir yerlerde kıraathane var mı acaba diye merak ettirmiştir.
Kelli felli pilotların Bağcılar apaçisine bağlamasıda ancak bizde olur.
iyiki biri sağa çek amk dememiş.*
T. Komik bir kavgadır.
Tanıdıklarını pistte görünce üzerlerine uçakta sürer bunlar amk dedirten diyalogtur.
Bi hostes gelip ne oluyor burada kuzum diye memeleri ile bunlari tokatlamasi lazim.
havadayken peşine düşmese bari.
Ayyy inşallah reise haber vermezler.
Arkadaki kızların sesleri çok sexyyyyy. Of ulann off. Asik oldum.
(bkz: pilot da olsan çıkışta beklersin kaçarı yok)
bunlar ilk defa olan şeyler değil.

hatta kuleye küfür eden pilotlar da görülmemiş değil.

o kulede oturanlarda gökten zembille inmiş değil

tapu dairesine siyasetçi amcasının kızını nasıl yerleştiryprsa

değişen bir şey yok.

evet bunlarda bir ergenlik de yok diyemeyiz.

ama özellikle thy pilotlarında

altını kırmızı ve kalın çizgilerle çizerek

söyleyelim ; çoğunda göt kalkıklığı yok diyemeyiz.

hatta yabancı kuleler tarafında da hayli sevimsiz imajları vardır.

bu 2 ergence konuşana bakacağınıza

bu thy pilotlarına da ki göt kalkıklığına çare bulun.
Thy pilotları tabi genellikle sağa sola demir makina taşıdığı için yürek yemiş olabilirler.
it dalaşıdır.
Atlasjet pilotunun daha haklı olduğu kavga.

Oysaki thy'ye gerçekten sempatim vardır. Ve aslında ben atlasjeti sevmem...
Komik bir kavgadır.

(bkz: Alırım anahtarını)
Atlasjet pilotunun haklı olduğu kavgadir...

Ama biraz daha nazik olabilirdi. Üstelik THY pilotları çok büyük baskı altında
Ama gerek taksi yapmasıyla gerek çıkışa davet etmesiyle THY haksız.
Ama bir pilottan duyduğuma göre de öncelik taksi yapan ucaktaymis ama duyduğum da bir THY pilotuydu yani tarafsız davranamiyor olabilir.
Koltuk altındaki levyenin günü geldiğini gösteren kavga.
kule telsiz konuşmalarına yansıyan kavgadır.

https://www.youtube.com/watch?v=uOCtDcdlIe8
Atr, gider konularının paraya, mevkiye bakmadığının ispatıdır. Ülkemin pilotları bile samimi ulan. Allahtan havadayken birbirlerinin üstüne sürmediler. Gönül isterdi ki piste indikten sonra olanları izleyebilmek... muhtemelem minik bi tartışma sonrasında tokalaşıp yemeğe gitmişlerdir. “Hayırdır, sen kimsin, asıl sen kimsin, tanıyon mu beni” gibi muhabbetler de döndü mü acaba...
taraflar türk olmasa no mama, no papa, no education sesleri vhf te duyulmaya başlayabilirdi *
yok artık lebron james dememize neden olan kavga başlangıcıdır. Atatürk Havalimanı'nda AtlasGlobal ile Türk Hava Yolları pilotları arasında geçen ve kule aracılıyla diğer tüm uçaklara yansıyan polemiktir. olay taksi tabir edilen uçakların uçacağı piste gitme sırasında birbirlerine yol vermemesi nedeniyle çıkmış adeta bir mahalle kavgasına dönüşmesine az kalmıştır. Takside yol verme tartışmasının arkasından pilotlar 'Çıkışa gel görüşelim' demesi de dikkat çekmiştir.
O değil o "çıkışta görüşelim." Diyen THY pilotunun arkasından bir kadın gülüyor.
O kadın ne alaka? Biri açıklayabilirsen çok minnettar olurum.
Buna kavga mı diyorsunuz şimdi bağcılara gelin lütfen seviyeyi görün.