bugün

kesin yapmışımdır ama şu an kanunun ne olduğunu bilmiyorum ve bakmaya üşeniyorum. yoksa kanunu iplediğimden değil.
ay bu kanundan haberim yok silivri soğuğunu yemediğime göre ihlal etmedim..düz mantık hayat kurtarır
telefoncu ekrem 16 yaşında, arkadaşları ona "cibiliyetini sikerim piç" diyor. mk kekosu.
şimdi sadece iması yapılabilen şeylerdir.
çok şey söylenir. ama küfür ve hakaret asla değil.
Adana şakirpaşa da adam dövüyormuşsun ya 5816 mı korkutuyor seni kibar kardeş...yakışmadı.
Asıl tck299 kalksa da, söylesem tutuklanmasam denilen şeyler vardır yazık.
Şimdi içeride tutulan şeylerdir.
Yasaya saygı zorunluluktur.
Söz namus.
"söylesem" denilen şeyler ülkenin kurucusuna namussuzca küfür etme arzusudur.

Madde 1–Atatürk'ün hatırasına alenen hakaret eden veya söven kimse bir yıldan üç yıla kadar hapis cezası ilecezalandırılır. Atatürk'ü temsil eden heykel, büst ve abideleri veyahut Atatürk'ün kabrini tahrip eden, kıran, bozan veya kirletenkimseye bir yıldan beş yıla kadar ağır hapis cezası verilir. Yukarki fıkralarda yazılı suçları işlemeye başkalarını teşvik eden kimse asıl fail gibi cezalandırılır.

Madde 2–Birinci maddede yazılı suçlar; iki veya daha fazla kimseler tarafından toplu olarak veya umumi veyaumuma açık mahallerde yahut basın vasıtasiyle işlenirse hükmolunacak ceza yarı nispetinde artırılır. Birinci maddenin ikinci fıkrasında yazılı suçlar zor kullanılarak işlenir veya bu suretle işlenmesine teşebbüs olunursaverilecek ceza bir misli artırılır.

Madde 3–Bu kanunda yazılı suçlardan dolayı Cumhuriyet savcılıklarınca re'sen takibat yapılır.

Madde 4–Bu kanunyayımı tarihinde yürürlüğe girer.

Madde 5–Bu kanunu Adalet Bakanı yürütür

5816 nın "tek içeriği" atatürk ün hatırasına hakaret edilmesi ve küfür edilmesini engellemek. demek ki aramızdaki bazı yunan/ingiliz artıkları rahatça küfür edemedikleri için bu kadar karın ağrısı çekiyorlar.
bu tırrekler de zannediyor ki biri cesaret edip bunu kaldırsa bunlar ulu orta atatürk e sövebilecekler...

lan bu ülkede o adamın kadını, erkeği, genci, yaşlısıyla 40 milyon askeri var hatırası başında 7/24 nöbet tutmaya gönülden razı olan meydanı size mi bırakır bu milletin evlatları? akıllı olun akıllı.
güncel Önemli Başlıklar