bugün

savaş sırasında en öne sürülecek yem olarak verilecek en önden gönderilecek olanların eğitim aldığı alaydır.
ilk başta gidileceği yer olarak iyi bi yer ama çok güzel s...kiolar
s. kiolar diye sakın korkmayın sonuçta herkez bunu yapacak adamı 1.bölük herşeyin içinde oraya düşmezseniz işiniz biraz daha iyi genel olarak yazın çekilmiyor en azından ben yaz gördüm çok sıcak oluyor. komutanlar genelde üsteğmen felan iyi oluyorlar ama 300+ kişi olduğunuz için siz herhangi bir şey yapmasanızda yanınızdaki mallar yüzünden sürü pisikilojisi uygulanabiliyor. gelelim içerideki işleyişe içeride her şey var gıda sigara vs ama sıra gelirse alırsınız puhaha içeri sigara sokulabilir. alış veriş para ile değildi askeriyenin verdiği kart ile alış veriş ediyorsunuz. bu kart işinde bir önemli husus var kart adınıza ilk önce burdur şubesine geliyor ordan birliklere gönderiliyor burdur a inince kartınızı direk şubeden alın tavsiyem budur sonra kart sırasında beklemezsiniz nakit para fazla miktarda sokmayın eğer sokarsanız saklamayı iyi bilin.(ADAMIN BANYODA 300 TL ÇALINDI).Her neyse ben sadece traş takımı aldım yanıma ekstra eşyalar her zaman başınıza dert olacak teslim olmadan önce biraz gezin diyeceğim ama göt kadar yer geziyorsunuz her yer sanki aynı yere çıkıyor. içeride üniforma verilirken dikkatli ve uyanık olun ve bedeninizi olacak şeyleri almaya özen gösterin çünkü içeride rastgele veriyorlar. çünkü ben içerde 2 hafta millete eşya verdim asteğmen daya gitsin derdi hep * gelenlere hep azar çekerdi. Özellikle Bot ve spor ayakkkabı için bu konuda numaranızı ona göre söyleyin genelde bir numara üstünü söyleyin derler. ben bu olayı hiç çözemedim ben 46 giyerim kendi numaramı söyledim hiç sıkıntı çekmedim (50 numaraya kadar ayakkabı var sıkıntı yok)ayakkabılarınız için kilit almayı sakın unutmayın !!

KiLiT NOKTALAR.
fazla arkadaş edinmeyin
sigaranızı kimseye vermeyin
fazla kavga ve bilimum pis işleri bırakın s..kerler
telefon sokulabilir ama askeriyede yasak
içeride her denilene atlamayın (üç maymunu oynayın)
burdurun bedelli yalanlarına inanmayın artık bedelli kalktı burdur dan bedelli gelen yok yok cafeler bilmem neler inanmayın
kantini zor açtırıyorduk çavuşa su yerine kola içiyorduk
kola içmek için PayPass özelliğe sahip bir kart lazım (sizin adınıza açılan asker kartında bu mevcut bi özellik)
adınıza açılan kart ziraat asker kart ama içeride sadece iŞ Bankası var * karta para yüklemek için kantin başkanlığı var en az 1 saat beklersiniz ona göre(ort. asker sayısı 3000)
yara bandı (botlar vuracak su toplayan yer için)
erken teslim olmak saat olarak iyidir çünkü yatak dolap seçimi daha kolay oluyor ranzada altta yatmak gibisi yok.

Benden bu kadar aklıma başka birşey gelmiyor askerlik işte yapıp gelirsiniz bi şekilde