bugün

Bu yıl ki yılbaşı milli piyango ikramiyesi olan 55 milyon tl çıkarsa yapılacaklar listesidir. Hemen kariyi bosardim. Çünkü bekara karı bosamak kolaydır.*
(bkz: işe helikopterle gitmek)

Zengin oldum diye çalışmamazlık etmem. Patronundan daha zengin olan bir çalışan olurum.
(bkz: 55 milyon tl ile yapılabilecekler)
iki MC donalds açarım. dalgama bakarım.
Frençsyzing midir ne karın ağrısı ise onlardan açarım. Burger King olabilir mesela. Sonra da dünya turu.
ekşici mantığıyla bu ülkeden siktirip gider, sonrasında zenginlik ve lüks içinde yaşarken hunharca ülkeyi eleştirirdim herhangi bir katkı sağlamadan.
gider cape town'da yaşarım...
bütün sözlükleri satın alıp tek yerde toplamak. Sonra incicilerle de eksicilerle de uğraşın amk.
sıcak ülkelerde tatil.
Denizli' ye Strabucks açarım. Gerisini de camış gibi yerim. Hunharca savura savura harcarım. Starbucks' ın getirisi yeter torunlara kadar.
Sözlükte ki yazarlarla paylaşmak tabiki başka bişeye hic gerek yok.
Amortiye kapak attım, bekliyorum.
Hayati gereklilikleri yaptıktan sonra(ev, araba vs.) bankaya koyarım parayı, faizini de alırım her ay, hanımı çocuğu da alıp çatır çatır dünyayı gezerim *
2 bilet aldım. çıkmayacağına eminim. zaten ben büyük ikramiye istemiyorum. nasıl olsa çıkmaz. en azından bi 100.000 tl olsaydı diyorum ama. amorti bile vurmaz amk.

ama artık insanın hayalleri öldüğünden ne yaparım bilmiyorum. ilk önce sabaha kadar içerdim sanırım.
bej milyonunu eş dost akraba olarak bölerim. il sınırı tabelasına yakın bi yerde havuzlu bi villa, kıyağından bi araba. geri kalanıyla da ev alırdım. torun torbaya kalsın. yoksa erken ölürüm.
biraz hayır hasenat, biraz da nefsi körleriz. bir kere 55 milyonla kafayı bozmayın derim çünkü sözlük camiası çeyrek bilet alır o da 13.75 eder. haaa kötü mü hayır. allah bereket versin.
Evlenirim. O kadar para beni bozmadan, ben o parayı bozayım daha iyi. iyi aile babası olurum, herkes sever beni, güzel birşey zengin olmak.