1. 1.
  Mahallenin muhtarları, süper baba, bizimkiler tadında dizilerdir.
  1 ... kemalistmen
 2. 2.
  Amerikan dizilerinde örneğin telefonla görüşme diyaloğunda kişiler telefonda konuşur sonra icraata geçilir ama bizim dizide adam telefonda konuşur arada diğerleri nolmuş nolmuş diye sorar snra tekrar telefondaki kişiyle konuşmaya çalışır, sonra diğerlerine ayrı ayrı laf anlatır ve icraata geçemeden bölüm sonlanır. En basitinden şu bile her şeyi anlatıyor sanırsam.
  1 ... cidalikenan
 3. 3.
  55 dklık amerikan dizileri: ahlaksızlıktır... (bkz: cnbc e national geographic)
  -1 ... abdurrahman boztas
 4. 4.
  (bkz: shameless).
  1 ... kimsesizlerinkimiraikkonen
 5. 5.
  criminal minds, law and order svu, csi las vegas, csi miami, csi new york, eskilerden cold case ve without a trace, blue bloods gibilerin arasında yer aldığı, izleyene keyif veren diziler.
  ... unidentified stranger
 6. 6.
  dexterın en sevdiğim özelliğidir. lakin 12 bölüm çekmiyorlar mı şu diziyi deli ediyorlar. verin türk senaristlerin eline dexterı bir sezonda 30 bölüm bile çekerler.*
  ... arka plan
 7. 7.
  adamların dizilerde müthiş bi akış var ve kısa bi sürede her bi şeyi yapabiliyolar bizde kaliteli senarist sıkıntısı var 2 saatte anca anlatabiliyo aklındakileri.
  ... dreamme
 8. 8.
  1buçuk saatlik türk dizilerinden iyi olsa da yine de uzundur. Dizi dediğin yarım saatte biter.
  2 ... abhartach lynch
 9. 9.
  yabancı diziler genellikle bilgisayar başında izlendiğinden ve doğal olarak araya reklam da girmediğinden insanı son dakikalarda sıkabilen tür dizilerdir. en güzeli drama için 45 dk, komedi içinse 25-30 dk arası dizilerdir, onlar candır.
  ... primadonna
 10. 10.
  yoktur. çünkü o diziler 42 ila 44 dakika arasında değişen sürelerde yayımlanır. reklamlar ile beraber tam 1 saati bulur.

  daha kısaları da 21 dakikadır. reklamlar ile yarım saat sürer.
  1 ... neden hagi