1. 1.
  köprüden geçmezsen bilet parası 1.3 ytl geçersen eğer 2 bilet parsı vermek zorunda kalırsın. yok ben korkuyorum, hava almak istiyorum diyorsan tam yeri; in 522den köprüyü yürü ve 22km lik yolla baş başa kal. ayrıca geçerken ali sami yenstadına uğra, yanında storesi var, sonra stadı geçtikten sonra sağ istikametten gidersen akmerkeze gidersin. bir çay 5 ytl. afiyet olsun.
  -1 ... ardahan
 2. 2.
  araç telefonuna sahip otobüslerdir.
  2 ... kutupsal form
 3. 3.
  belediyenin kontrol etmediği ve bu sebepten hareket saatleri ve hizmet anlayışı bakımından "koyun güden çoban havasında" bir yaklaşıma sahip şöförlere ve muavinlere sahip otobüslerdir. aşırı hız ve aşırı yolcu almak onlar için normaldir. çünkü o hattı kullanan vatandaşın % 99 u da kendisine yapılan muameleyi kendilerine reva gören bilinçsiz insanlardır. şöförler ve muavinler bu insancıklara resmen mal muamelesi yapıp sırtlarından para kazanmaktadırlar.
  (bkz: layık oldugunuz gibi idare edilirsiniz)
  2 -1 ... hicbirseygorundugugibidegildir
 4. 4.
  sefer süresi 150 dk. olan alemdağ-topkapı hattı otobüsleridir.150 dk. olduğu söylensede asla tam zamanında gidemez(yollar boş olsa belki).Bu rekor Saim Hiçdurmaz'a aittir.Hiçbir durakta durmayarak gece saat 2 gibi trafiğin olmadığı bir zamanda tam 150 dk. 01 saniyede seferi tamamlamıştır.
  ... geyik adam
 5. 5.
  ankara ego otobüslerinin 512 ve 566 olarak ikiye bölünen eski otobüs kodu.
  ... bozok baykusu
 6. 6.
  daha ilk durağında tıklım tıklım dolan otobüslerdir. (bkz: 522B)
  ... palareis