bugün

arctic monkeys'in favourite worst nightmare albumunde bulunan ve grubun bu zamana kadar yaptigi en iyi parca.
kesinlikle tum parcalarindan ayriliyor, ilginc bir ciglik hissi uyandiriyor insanin icinde.. garip bir aci tadi var..

I'm going back to 505,
If its a 7 hour flight or a 45 minute drive,
In my imagination you're waiting lying on your side,
With your hands between your thighs,

Stop and wait a sec,
Oh when you look at me like that my darling,
What did you expect,
I probably still adore you with you hand around my neck,
Or I did last time I checked,

Not shy of a spark,
A knife twists at the thought that I should fall short of the mark,
Frightened by the bite though its no harsher than the bark,
Middle of adventure, such a perfect place to start,

I'm going back to 505,
With your hands between your thighs,

But I crumble completely when you cry,
It seems like once again you've had to greet me with goodbye,
Im always just about to go and spoil a suprise,
Take my hands off of your eyes too soon,

I'm going back to 505,
With your hands between your thighs and a smile!
arctic monkeys'in allak bullak, peri$an parcasi. efsane olacak diyorum kimse siklemiyor. bok herifler.
avea'nın telefon kodudur.
eski kız arkadaşımla bi gece fena kavga ediyoruz. salak saçma ergen mevzuları. telefon ekranı gibi kolay kalp kırdığım rezil zamanlar. arabayı her zaman çektiğim deniz manzaralı sote bi yer var ordayız yine. müzik filan açtım konuşmayalım sessizlik olmasın diye. telefonu aldı elimden bu şarkıyı açtı. sonra da göğsüme yattı sessizce ağlamaya başladı. hayatımda ilk defa arctic monkeys dinliyodum. hem o an ki atmosfer, hem manzara hem de şarkı beni o kadar etkiledi ki hayatımda ilk defa bi kız arkadaşımın yanında ağladım ben de. öpüşe öpüşe ağladık. belki 1-1,5 saat öyle kaldık. hayatımda bi şeylerin değişmeye başladığını o an fark ettim. ertesi sabah bitirdim ilişkimizi.

bu şarkıyı o geceden sonra bi daha hiç dinlememiştim. aradan yıllar geçti, az önce yazdı o kız arkadaşım ilk defa. ben onu terk ettikten sonra karşısına çıkan ilk kişiyle birlikte olmuş. şu an da hala o kişiyle birlikteymiş. beraber yaşıyolarmış. aileler de tanışmışlar, çok sevmişler birbirlerini. çok mutluyum, her şey istediğim gibi ilerliyo hayatımda dedi. çok sevindim onun adına. her şeyden önce beni en iyi anlayan, en yakın arkadaşımdı. bi şarkının gücü işte. o gece bu şarkıyı açmasa, ben etkilenmesem, hıyarlıklarıma ve onu kandırmaya devam etsem şu an belki evliliğe doğru giden ilişkisi olmayacaktı, doğru insanla tanışamayacaktı.

bana yazma sebebi ise rüyasında beni görmüş bikaç gece üst üste. en son da bu sabah uyanır uyanmaz, daha rüyanın etkisindeyken çalma listesini karıştırmış ve bu şarkı çalmaya başlamış. iyi misin diye merak ettim dedi. hem de o gece aklına gelmiş hatırlayıp hatırlamadığımı sordu. hayatımın en kötü günlerinde olmama ve her geçen gün daha da dibe vurmama rağmen iyi olduğumu ve elbette hatırladığımı, benim için değişimin başlangıcı olduğunu söyledim. arada sırada görüşmek istediğini söyledi ama ben ikimizi de tanıdığım ve ateşle barut olduğumuzu bildiğim için kabul etmedim. muhtemelen kıskandığımı filan sandı ama anlayışla karşıladı. vedalaştık ve birbirimize mutluluklar diledik. burayı görmen mümkün değil ama umarım çok mutlu olursun canım arkadaşım. özür dilerim sana yaptığım tüm hıyarlıklar için.

yıllar sonra şu an açtım bu şarkıyı dinliyorum. hayat gerçekten çok garip ya. hayat çok garip ve bu şarkı çok güzel. içimden geldi anlatmak istedim. iyi geceler herkese.
bir şarkı içinde nasıl bu denli yoğun duygular barındırabilir diye bana her seferinde sordurtan şarkı.

"But i crumble completely when you cry." şu cümleyi her duyduğumda içimden bir şeyler kopar.
yolda patlayıp, parçalarınız kopa kopa yürümek istermişsiniz gibi bir şarkı. çok garip, çok güzel.

https://www.youtube.com/watch?v=FA9G1_Popk8
yeni keşfettiğim güzel mi güzel arctic monkeys şarkısıdır.
eller ve baş kullanılarak rahatça anlatılabilecek bir sayı.
tatlı bir arctic Monkeys şarkısı.
hadi gel intihar edelim şarkısı.

''stop and wait a sec,
oh when you look at me like that my darling,
what did you expect,
i probably still adore you with you hand around my neck,
or i did last time i checked''

https://www.youtube.com/watch?v=MrmPDUvKyLs
eskilerden bir arctic monkeys parçasıdır.

https://youtu.be/iV5VKdcQOJE
Arctic monkeys'in arctic monkeys olduğu zamanlardan kalma basit ama mükemmel şarkı, adeta tanrının bir lütfu. Yıllardır nerdeyse her gün bıkmadan dinlerim söylerim şarkı resmen eskimiyor.
2.30'dan 4.'cü dakikaya kadar ki bölümde zorla coşturan şarkı.

(bkz: dinledikçe güzelleşen şarkılar)
beatles something ten sora en güzel aşk şarkısı. nasıl içten, hissederek yazmışsa alexçim insanın iliklerine işliyor adeta şarkı.
Şu saatte de ne güzel gider be şarkısı. Alex karşim diline sağlık. 70 kiloysan 69 u taşak senin.
güncel Önemli Başlıklar