bugün

balon olduğunu düşündüğüm, bir 19e olmayan otobüs hattı.
130A geç geldiğinde bindiğim ve çook kalabalık olan emektar.
Onlar, dönmeyi asla düşünmediler.
Hala kullandığım otobüs hattıdır. Metronun yetmediği yerlerde imdadımıza yetişir.
değişik bir seyahat aracı. bir fenomen. kalkıştan sonra gideceğiniz yere varana kadar konudan koparsınız, olgunlaşırsınız hatta. bu bağlamda görecelilik teorisinin bir nevi ispatı.
demin bir tanesi kozyatağı önünden boş geçti. hakkınızı helal edin beyler.

israfil suru sanırsam üfledi.
O kadar uzun sürüyor ki, yolda dayanamayıp, uyuyup birkaç durak ötede inmenize sebep olacak halk otobüsünün hat ismi.

Ayık olacaksın binerken.
Korku filmlerine konu olabilecek kadar gerilimli bir e5 otobusudur. Ben zamaninda liseyi tuzlada okurken bunun kucuk kardesi 500es e binerdik ama 500t kadar sikintili bir otobus degildi. Kimseye tavsiye etmiyorum 500t yi deneyimlemesin kimseler.
görsel
Şu an dinlenme tesisinde 30 dakika ihtiyaç molası verdik.
Viyana seferine çıkan osmanlı ordusu gibi...
(bkz: otobüsten inince wipe out diye bağırmak)
avrupa dan asya ya bedavaya dünya turu.
Bunun hattı ipek yolundan bile uzun aq.
https://www.instagram.com/p/BQlCNo7BcRw/
çok çok çok çok çok çok çok dolaşıyor.
Aslında o bir tur otobüsü doğuyu batıya taşıyor.
Kültürel birikimimde oldukça büyük pay sahibi olan, belirli bir süreliğine yuvanız olacak sosyolojik bir çeşnidir. Zira bu otobüste Levent-Şifa arası okuduğum kitabın haddi hesabı yoktur.
bir gün ama bir gün mutlaka macerasına katılmak istediğim hat.

ölmeden önce yapılacaklar listesinde yerini almıştır.
2.30 TL'ye istanbul belgeseli tadında tur.
ilk durak ile son durak arası bir film bitirebilirsiniz rahat rahat.
Pahalidir ve milletle akraba olursun bir sureden sonra. igrenc kokar o camlar yaz kis asla acilmaz. Oturabilmek bir kere bile nasip olmadi bana. Umraniye tarafinda bir sıkışır allaaaah. Olum gibi bir sey. Havasiz insan araci zaten 500 t icin soylenmistir.
Istanbulda ikamet edenler bilir taşak kokusu, ter kokusu ve regl kokusunun şoförün ayakkabisindan çıkardığı sol ayaginin kokusuyla harmanlanmasi sonucu ortaya cikan kekremsi kokuyu genizlerinizde hissedeceginiz otobüs hattıdir.
2.30 basıp kıtalar arası uzun bir yolculuğa adım atmaktır. Oturabildiyseniz ne âladır.
annesi ile binen bir bebek tuzla'ya vardığında kreşe başlıyor. oyle bir hat yani.
güncel Önemli Başlıklar