1. 1.
  yolculuk sırasında bir tane bayana rastlanması mümkün olmayan, kazara bir bayanın ön taraftan otobüse binmesi durumunda otobüsün arka kısmından rahatlıkla duyulabilecek bir
  -hmmmm, hoaahhh, grrroooaaa, üüüüaaaa
  seslerinin yükselmesi ve gayriihtiyari ellerin herkeste kesinlikle bulunan bıyıklara gitmesi sonucunu doğurur.
  84 -8 ... devedikeni
 2. 2.
  işyerine giderken kullandıgım otobus. kendine has kokusu olmasıyla meshurdur.zira bu kokuyu hiç bir halk otobusunde tatmamıstım. anlatılmaz sadece yasanır.soforleri de son derece deneyimlidir.16 yasında direksiyon sallamak her baba yigidin harcı degildir.
  62 -1 ... ümit
 3. 3.
  tuzladaki acemilik donemimim de cumalari ozlemle binmeyi bekledigim pazar ogleden sonralari ise durakta tabutu bekler gibi bekledigim otobustur.
  15 -1 ... kapaparantez
 4. 4.
  tuzla piyade okulu arazisinde yukarıya atışa veya eğitime çıkarken durakta durduğunu gördüğünüzde cuma akşamı binebilmek için hayal kurdugunuz, pazar günleri ise binerken ayaklarınızın durakta geri geri gittiği otobüstür. binmek için nizamiyeden biraz yukarı yürümek gerekir.
  11 ... balsikeste baysungur
 5. 5.
  otobana çıktıktan sonra, misyonunu hızlı ve öfkeli tokyo yarışı misali değiştiren otobüs. ulan içinde elli kişi varken koca otobüsle o makaslara nasıl giriyorsunuz helal olsun valla.
  22 ... karpuzkabugu
 6. 6.
  en önemli özelliği neredeyse 5 dakika aralıkla gelmeleridir, inanılmaz bir yolcu yoğunluğu yaşanmaktadır. günün her vakti hemen hemen doludur.
  14 ... serander
 7. 7.
  en sık geçen otobüslerdendir.
  6 ... electronica
 8. 8.
  Bu otobüslerin normal bir hızda gittikleri görülmemiştir. Ya durakta yolcu biriksin diye saatte 10 km hızla giderler ya da bi tarafa bir şeyler yetiştirmeleri gerekiyormuş gibi hız ibresini sonuna kadar dayarlar. Sonuç olarak her iki durumda da yolcuların şoföre iyi dileklerini sundukları bir otobüstür.
  12 ... fibonacci
 9. 9.
  istanbulun yaklaşı 5'te 3'ünü kateder.
  yaz günü yanlış hesaplamalarla güneşli tarafa oturan zavallı insan 2 saat yolu ayakta gitmeye tercih eder.
  14 ... lusi
 10. 10.
  otobüste kendi kendine gülen biri varsa, ya 500t`desinizdir ya da otobüste değilsinizidir.otobüs maceralarımın hepsi burada geçmiştir.hakkında funclub açılabilecek otobüstür.ramazanda hurma dağatıldığı, sıkışıklığından dolayı "üstkata çıkıyoruz beyler" diyen amcaların olduğu,yaşlı teyzelerin ayakta yolculuk ettiğini,camın buhusundan çeşitli sanat eserleri üretilebileceğini,güzel kızlara yer verildiğini, tavuk, bavul ,çeşitli büyüklükteki koliler,kutular ve yere oturan yavrular görülmesi mümkündür.
  ayrıca 500t`ye binmek ayrıcalıktır.zira 500t avrupanın en uzun şehir içi güzergahına sahiptir. yani 500t'den sonra, "kısa bir avrupa yolculuğundadaydım" diyerek arkadaşlarınıza hava atabilirsiniz.
  25 -1 ... siyahi koyun